monstavira
bi dünya telaşıdır gidiyor herkes. küsmeler, trip atmalar, tuhaf tuhaf egolar... uzun uzun dert yanmak da var lakin.. hayat geçiyor fark etmemiz lazım. bugün son günün belki. bilsen böyle mi yaşardın? o korkuyu yaşamak daha çok şey öğretiyor gerçi. anlatmak istediğim pahalı eğlenceler değil, elinde olmayan imkanlar değil; aldığın derin bir nefes bile iyi geliyor bazen, bir bardak çay, serin bir rüzgar... arada bir göğe bakalım. 'yaşamayı' hatırlayalım.

Yorumlar

bylazim
seninle bir hafta takiliyim cifle temizlenen ocak gibi açarım vallah 😂
anonim
bir tek kalbin kırılmasını önleyebilirsem, boşuna yaşamış olmayacağım. bir yaşamdan acıyı alabilirsem ya da bir acıyı hafifletebilirsem, ya da bir ardıç kuşunu yeniden yuvasına koyabilirsem boşuna yaşamış olmayacağım. İyi geceler ..
monstavira
anonim_bay, acılar değil midir mutluluğu değerli kılan? sadece her birinden ders çıkarmak yetecektir. acı, bizi biz yapan büyük bir etmendir.
anonim
monstavira,herkes geçer diyor, geçer mi sahiden ? herkes ne bilir acımı. herkes ne bilsin acımızı. yaşar gibi yapmaktan, özlemez gibi yapmaktan, iyiymiş gibi yapmaktan, nefes alıp onu içimizde tutmaktan, o nefeste boğulmaktan sıkılmadık mı her birimiz ? sahi gerçekten de öldürmeyen acı insanı güçlendiriyomuş ..
monstavira
anonim_bay, geçmez elbette, geçmeyecek de. kabuk bağlayacak belki ara sıra kanayacak. ama acıları bu kadar sahi yaşarken neden mutluluğu ayaklar altına alanlara bırakalım? onu da hak ederek yaşamak gerekmez mi? mutlu rolü yapmadan gülebilecek şeyler bulmak kolay değil. sabır, bizim için de güzel şeyler olacak. İnanıyorum.
anonim
momstavira, geçer elbet, bazısı teğet geçer, bazısı deler geçer, bazısı deşer geçer, bazısı parçalar geçer; ama mutlaka geçer..." güzel söyledin. sabır,bizim için de güzel şeyler olacak. sağlıcakla ve huzurla kalman dileğiyle ..