poseydon
sanki yavaş yavaş bulduğum her şeyi en hızlı anında kaybediyormuş gibi zamanın, hafiflemem gereken yerde giderek ağırlaşıyorum göz yaşlarımda. okudum aslında insan asla bulamıyormuş aradığı ne varsa. o zaman bir yanılsama mı bu benim yaşadığım? eğer öyleyse sınırı var mıdır bu yanılsamanın? ne yaptığımı hatırlamayacak kadar biliyor ve bilmeyecek kadar hatırlıyorum. sanırım hep bu yüzden yitiriyorum kendimi bile. eğer insanlar da küçülseydi çektikleri acıyla hiç olmayacak ama var olacak insanlar tanırdık hepimiz. zamanla her geçen gün daha bir olmamak nasıl bir şeymiş bir yerinden görürdük elbet. böyle, insan görüntüsünün hep yerinde sayması da biraz alçakça bir durum değil midir? kimsenin kimseye acıyamadığı kadar iyi görünmek ya da iyi göründüğünü sanmak arkasına sığındığın bir cümlenin seni koruyacağını, koruyabileceğini sanmak insanın en güçlü zayıflıkları ve zanlarından biridir. nasıl yapabiliyoruz hiçbir fikrim yok ancak insanlar olarak nasıl bu denli kendimize zarar verebiliyoruz hayret ediyorum ve pür dikkat izliyorum kendimi bile. sanki unuttuğum bir şeyler varmış gibi beynimi kemiren bir şeyler var. ancak unutmak böyle bir duruma sebebiyet verebilir mi? sanırım ben unutmayı da bilmiyorum. ne kadar uzağım tam olarak bilmiyorum ancak her tarafında elektrik kullanılan bir evin bodrum katında unutulmuş, soğuk bir gaz lambası kadar uzağım hayatıma. üstümdeki pastan hiçbir şey göremeyecek kadar müşkül bir durumda salınıyorum kırık olan camdan gelen soğuk bir rüzgarla ve bir türlü arınamıyorum üstümdeki pastan.

Yorumlar

Rıza Kaan Tangöze
hey dostum ! merak etme her yerde bir gün elektrikler mutlaka kesilecek. ve seni koyacaklar baş köşelerine insanlara umut, ışık olacaksın değer göreceksin. belki sevileceksin bile bak sonra belki elektrik geldiğinde bile senin altında oturmak kitap okumak isteyecekler. derler ya hani hayat gariptir. aynen öyle dostum hayat garip ama her gaz lambasının bir gün zamanı gelir sen yeter ki ışık ve umut vermeyi unutma.
poseydon
@degisikbiradam evin dibine nükleer santraller inşa ediyorlar o iş bir zor.
Rıza Kaan Tangöze
@poseydon o zaman yapacak bi şey yok gaz lambasını molotof olarak kullanıp alıp saksıları gideriz bu diyarlardan dostum.
poseydon
@degisikbiradam dostum müzeye bıraksak daha iyi olur gibi.
Rıza Kaan Tangöze
ne yapacağız dostum içimizi yaktılar hayallerimizi söktüler beynimizden nefes almaya korkuyoruz. bizi yakanlar yanmasın mı ?
poseydon
@degisikbiradam yanmasın be dostum. biz de onları yakarsak eğer biz biz olmaktan uzaklaşır, onlara yakın kendimize uzak oluruz.
Rıza Kaan Tangöze
@poseydon çok doğru bir söz söyledin bağladın ağzımı haklısın dostum