poseydon
günler soğuk, en az geceler kadar soğuk. yıldızsız gökyüzünün ıssızlığı geceden kalma bir şekilde devam eden güneşsiz gün ile devam ediyordu. herkes üşüyordu ayakkabısız el açanda yeni montuyla gezmeye çıkan da. sanki bir haksızlık varmış gibi dünyada gelişigüzel yaşanan hayatlara aynı ana ait farklı anılar ve düşünceler dahil oluyordu. herkes suskun bir şekilde ilerliyordu. bazıları gülümsüyordu, bazıları ağlamaklı. bazıları öylesine dalgın bir şekilde geçiyordu ki boş sokakları arkasında yankılanan ayak seslerinden ürkmeyecek hatta duymayacak kadar dışarıdan bakıldığında umursuz gibi görünen içeriden kaybettiklerinin hesabını tutamayan bir düşünce ve hatıra seline dönüşüyordu her şey kumsuz bir çölde. her şey kurumuş çiçekler ağaçlar ölüler ve insanlar. issızlığında bir sesi olur diye dinleyenler bile vardı duymak istemeyen kulaklarıyla ve işitmeyen düşünceleriyle. düş dünyasından öteye hiçbir şey geçirmeyen sahte görüntüler altında bir çay içiyorlar ve beğenmiyorlar milyon yıllık çayı. oysa herkes üşüyordu. zaten sadece birkaç kişi kalmış gibi yaşıyorlardı dünyada kalabalığa aldırmadan ve kalabalığı düşünmeden. herkes kaçıyordu güneşten ve artık güneşte kaçıyordu herkesten. kara bir bulut gibi yağmur getirmeye hazır bir şekilde sürdürürken yolculuğunu hiçbir yeri layık görmüyordu düşüreceği iki damla suya ve yangınlar yanıyordu dağların gürültülü patlamalarında. İnsanlar acıyordu insanlara ancak bir his ya da duygudan ya da tüyleri diken diken eden bir düşünceden öteye geçemiyordu bu durumları. sanki herkes acı çekiyormuş gibi bir hisle yaşayanlar ve herkesin daha fazla acı çekmesi için yaşayanlar aynı taraftaymış gibi davranıyorlar ve mevcut bulundukları durum bu olaydan çok rahatsız ve şikayetçi bir şekilde dile gelip sitem ediyordu, anlamsız bakışlarla anlayan gözlere.

Yorumlar

anonim
çok güzel, kaleminize sağlık.. 👏
limos
limos @limos
1 yıl
ben burda ölümüne saçmalarken senin şunları yazman camı perdeyi kapatıp çekip gitme isteğimi tetikliyor ama maşallah yani 💪
poseydon
eyvallah @anonim_bayan
mimarlique
seni okumak için giriyorum siteye inşallah bırakmazsın.
poseydon
@seaaa eyvallah. İlla camı penceeyi kapatacskan yanında birkaç kitapta olsun bari. @mimarlique eyvallah dostum. İnşallah bırakıp gitmem.
database
kitle o kadar garip ki yazmaya korkar oldum seni okumak için giriyorum bayadır ve harbi özletiyosun kendini ☺️
poseydon
@database kardeşim sen de özletiyorsun kendini haberin olsun.