thyke
thyke
11 ay
bende bir ara acayip unutkanlık vardı.mesala kaldığım odayı unutuyordum, üç senelik oda arkadaşlarımın isimlerini unutuyordum, dikkat dağınıklığım vardı.sonra nörolojiye gittim ve %60 oranında b12 eksikliği çıktı.İlaç felan geçmişti.şimdi ise kafam çok donuklaştı.düşünceye dalmak bile yoruyor.müzik dinleyesim yok, yemek yiyesim yok, uyumak isteyince uykum kaçıyıyor, uyumamam gerektiğinde uykum geliyor, dikkat dağınıklığım çoğaldı, kulağımda sık sık çınlamalar eşlik ediyor, her an bayılacakmışım gibi bir his var, baş dönmesi v.s. en yakın zaman tekrardan nöroloji ye gitmeyi düşünüyorum.off cidden bunaldım ya.bune böyle bir hastaneyle işimiz bitmedi.

Yorumlar

anonim
anonim
11 ay
yakın zamanda bende de vardı bunlar. özellikle unutkanlık, baş ağrısı ve uyku sorunu. İhmal etmeyin sakın. biliyorum yorucu ve bunaltıcı oluyor gidip gelmek ama sağlık çok önemli. hayat şartları canımızı sıkan şeyler oluyor tabii ki ama daha az düşünmeye çalışın. kolay değil biliyorum. stresten uzak durmaya çalışın elinizden geldiğince. her şeyin bir çözümü, bir yolu olduğunu tekrar etmek yardımcı olabilir gönlünüzü rahatlatmak için. çok çok geçmişler olsun.
thyke
thyke
11 ay
sağol :) @kirikanat ben ilk gittiğimde ne olduğunu bilmediğimden beyinle alâkalı olduğunu düşünerek gittim.şikayetlerimi anlattım 4 tüp ayrı şeyler için kan verdim.daha sonra ise b12 ile ilgili çıktı.birazda fazla oranda eksik çıkmıştı ama kullandıktan sonra azalmıştı.bu sene tekrar şikayetlerim arttı.sen de daha önce madem dahiliyeye gitmişsin bu defa nörolojiye git bakalım.İnşallah bir şeyin yoktur.sanada geçmiş olsun :)
anonim bayan çok sağol :) burada biraz hastane çok sorun oluyor.üniversitedekini önermiyorlar.diğerinde dağın bir başı, gitmem bir saati alıyor.yani allah canımı alıyor.bayadır erteliyordum ama artık gitmem gerekiyor galiba.başka bir bölüm için bu haftalarda gitmem gerekiyor.artık nörolojiyede inşallah bir gün gideceğim. :)
anonim
anonim
11 ay
geç yatmaya bağlı vertigo başlangıcı olabilir birde kulak burun bogaza git derim
anonim
anonim
11 ay
ben epey gittim geldim mr lar onlar bunlar epey yorucu. İnşallah kısa sürede iyileşirsiniz ben zor atlattım biraz. sevdiklerinizle daha çok vakit geçirin daha iyi hissedersiniz. bir de bazı şeyleri yakınlarınızla paylaşırsanız daha iyi olur. en azından ufak sorunları. ben her problemi kendim çözmeye çalışan biri olduğum için fazlasıyla zor oluyor. günümüzün sorunlarından biri gerçekten strese ve gerginliğe bağlı pek çok hastalık. ben kulaklıkla çok müzik dinliyordum onu bırakınca bir nebze daha rahat ettim mesela. uykum olmasa dahi ışığı kapatıp uzandım geceleri. eninde sonunda uyuyor insan. bir kaç ufak değişiklikle düzelebilir durum hakikaten. b12 ve demir eksikliği ezelden beridir olan bir şey bende zaten bunlar için de ilaç kullanmak gerekiyor doğal yiyeceklerin dışında mecburen. gönlünüzde biriktirmeyin sorunları. İnsan tek başına taşıyamıyor çünkü. biriktikçe zorlaşıyor. rahatlayacaginiz aktivitelere yönelirseniz bunun da faydası olur. epey bir şeyler yazmışım amacım öğüt değil esasen bendeki değişimlerle ulaştığım olumlu sonuçlardan yola çıkarak fikir sundum sadece. başta uygulamada sıkıntılar çıkıyor ama kararlı olursanız güzel olur her şey. baş ağrım filan kalmadı mesela ki her gece acısını yaşardım. bir de farklı şeyler vardı bende ki onları düşününce doğru şeyleri uygulamışım dedim. hastaneyle o kadar haşır neşir oldum ki son 6 ayda ben de aynı bıkkınlıgı yaşıyorum ama sonuçta bir şey çıkmasın da geçer gider o bıkkınlık :)
thyke
thyke
11 ay
@kirikanat yani ben aşamayı çoktan aşmışım.sen biraz geç kalmışın gibi😁😁
anonim bay tavsiye için teşekkür ederim.
anonim bayan estağfurullah öğüt versen zoruma gitmez.tüm tavsiyelerin için teşekkür ederim.sanada geçmiş olsun😊
anonim
anonim
11 ay
teşekkür ederim @thyke 😊
thyke
thyke
11 ay
anonim bayan rica ederim😊