poseydon
kendi durumlarını terk eden bir insan, zamanı istediği gibi yaşadığını sanırken aslında kendi zamanına ihanet içinde bulunduğunun farkına varmakta güçlük çekebilir. geçmiş günahlar pişmanlıklara dönüşürken aslında herkes, olmadığı kadar yaşıyor ve unutkanlık bir süre sonra yeterinden fazla çekici olmaya başlıyor. unutmak kolay değil. her an kendini yineleyebilecek anılar dizilmişken zihnimizde, sadece bir anımsama kırıntısı ile var olan her şey benliğini sürdürmekte ısrarcı. zaman eskiyor zamanla ve vakitsiz geliyor anılar sürekli hatırımıza. belki bu sebeple sürekli zihnimizi meşgul etmeye çalışıyoruz ancak bazı vakitler nedense ne kadar meşgul olursa olsun zihnimiz, mutlaka fırsat veriyor anımsamak istemediklerimize. çelimsiz varlığımıza fazla geliyor bazı şeyler ve yaşamak zorlaşıyor omuzlarımızda yükselen ağırlıkların altında. zaten yaşamın kendisi bile yeterince ağır iken yaşamanın ağırlığı ve yaşanmışlıkların, yapılan hataların ağırlığı da eklenince bu yükselen yüke her şey bir karamsarlıkla yeniden yineleniyor. zaten yeterince karaltılı ve karanlıktan nasibini almış benliğimiz zamanla eskitilmiş bir yaşantıya dönüşüyor.

Yorumlar

bosyaprak
kardeşim bizi biz yapan, olgunlaştıran, olaylara bakış açımızı genişleten yaptığımız hataların farkına varmakta yatıyor. hepimiz insanız sonuçta hata yaparız ve ne zaman bu hatalardan bir ders çıkarırsak daha güçlü oluruz. asla karamsar olma, olaylara iyi yönünden bak. umudunu yitirme ki kalkışın daha kolay olsun. hiç birşey için üzülmeye sıkıntı yapmaya değmez dünya'nın sonu değil ya :):):):) (insanlara gülümsemeyi de ihmal etme)
poseydon
@bosyaprak eyvallah dostum. elimden geldiğince çabalıyorum zaten. sadece bazen karamsar tarafım baskın çıkıyor lakin onu da geri plana atabiliyorum çoğunlukla. her ne kadar bunu yapmakta bazı zamanlar zorlansamda en azından sürekli bir deneme durumu var.