liseli
samimi bir şekilde yazıyorum, bunu yazmak için yaklaşık 4-5 kere bu siteye gelip, sonra vazgeçip "amaan boşver, gerek yok, yanlış anlaşılabilir." dedim kendime.

ancak günlük hayatta yaşadıklarım, beni bunları yazmaya itiyor.

öncelikle kesinlikle bunu kimseye laf atmak amaçlı yazmıyorum. sadece, tecrübe ederek öğrendiğim ve farkına vardığım bir "acı gerçeği" paylaşmak istiyorum.

çevremde görüyorum, hep böyle lüzumsuz şeylerle uğraşan insanlar genellikle eğitimsiz, düşünmeyen sorgulamayan, niteliksiz insanlar. eğitimden kastım lise vs. değil, kendini geliştirmek...

günlük hayatta, başınıza türlü türlü entrikalar mı geliyor? boş muhabbetlere mi maruz kalıyorsunuz? çevrenizde akıldan, bilimden uzak insanlar mı var? etrafınızda iki kelimesini bir araya getirmeyi beceremeyen kişiler mi var? İşte o zaman sorun sizde demektir. maalesef gerçek bu.

siz bir biyologsanız, çevrenizde tabii ki evrimci arkadaşlarınız olacaktır, İnşaat mühendisiyseniz, çevrenizde kendi alanınızla ilgili kişiler olacaktır (müteahhit vs.), astronomsanız, yine aynı şekilde kendi alanınızla ilgili kişiler olacaktır. demek istediğim şu; çevreniz boş, niteliksiz kişilerden oluşuyorsa; siz niteliksiz ve boşsunuz demektir.

son kez diyorum, mesajım sert içerikli gibi gelebilir, ancak benim farkına vardığım bir gerçektir bu.
çevrenizi değiştirmek mi istiyorsunuz? bu tür kişilerden, entrikalardan sıkıldınız mı? öyleyse, değiştirmeye kendİnİzden başlayın. siz kendinizi değiştirmezseniz, çevreniz asla değişmez. aksi halde dönüp dolaşacağınız yer yine aynı nokta olacaktır.

kendinizi değiştirin, değişimden korkmayın. bunu başarabilirsiniz.

Yorumlar