liseli
hayallerim ile ailem arasında sıkıştım. 1-2 kere yazı yazıp tekrar sildim. ne yazacağım ki? hep aynı şeyler, aileyi seçsek ayrı dert, hayalleri seçsek ayrı dert.

neyse, günlük yaşadığım farklı şeylerden birazcık bahsedip uzaklaşayım.

türkiye çapında bir yarışma varmış, liseler arası mustafa kemal'i anlamak yarışması. yaklaşık 3-4 hafta ne yazsam ne yazsam diye düşündüm, yazımda hangi konulara değineceğimi belirledim, konuları kenara not aldım, sonra eserlerimizi değerlendirecek olan jürilere baktım, sonra jürilerin kim olduklarına baktım, zihniyetlerini araştırdım. onların algılarına hitap edecek şeyler yazdım. amaç birinci olmak çünkü :) önemli olan gerçekte ne olup bittiği, ne yazdığın değil, jürinin ne düşündüğü, jürinin kafa yapısı.

uzun uzun düşündüm, plan yaptım. ve sonunda belirlediğim konular harmanlayıp, güzel, akıcı ve sade bir üslupla tek bir metne aktardım. bir yazdığım yazıya baktım, bir de eski senelerin şampiyonlarına. arada gerçekten bariz bir fark var, içerik açısından farklı şeylerden bahsetmişiz. biraz riskli bir yazı yazdım. yüz tane eser olsa, benim eserim hemen "ben buradayım." diye bağırıyor. kendini belli ediyor.

tabii bunu övmek için söylemiyorum. bu iyi de olabilir, kötü de. siyah renklerin içerisinde belirmiş bir beyaz renk gibi düşünebilirsiniz eserimi. bunu jüri "vaay, oh be bıkmıştık hep siyah hep siyah, güzel olmuş. İşte böyle farklı zihinlere, farklı renklere ihtiyacımız var." şeklinde de değerlendirebilir, "hep siyah veya siyahın tonları var, beyazın burada olması konsepte aykırı, düzeni ve ahengi bozuyor. ele gitsin." diyerek de değerlendirebilir.

riskli bir yazı yazdım yani, her şey olabilir. ortalama bir yazı değil, ilk başta da elenebilir, finale de kalabilir. heyecanlıyım. :) eserimi gönderdim, bir ay sonra ödül törenine katılıp katılmadığım açıklanacakmış, umarım güzel bir sonuç çıkar.

bunu buraya niye yazdım bilmiyorum :d okumasanız da olur, maksat yazı yazıp kendini ifade etmek...

hadi kendinize iyi bakın. :)

Yorumlar

morlimon
sonucunu gerçekten merak ettim umarım yazarsın @liseli
limos
limos @limos
11 ay
hadi hayırlısı kardeş .İyi olur sonuç inş