mutebessimhatun
acaba bu erkekler haklılar mıydı 🤔 ben kız olsam okumam evlenirim demekle ,😄 tüm kararım bu yönde eğitim sistemi yüzünden 😣 ama bana uygun bir eş adayı yok sanki 😁🤣 ilk şartım öğle namazını 15-18 dakika arasında kılsın 😀 çünkü huşu içinde kılmış olur sonra zaten her zaman dediğim gibi allah ini terketmeyen senide terketmez 🖐🏻 off saçmaladım yine İyi geceleeeerr omü ailesiiii

Yorumlar

karakutuu
karakutuu
9 ay
dk mı tutcak sonra da 15 dk da kıldım huşu içindeyim mı diyecek nasıl olacak anlamadım açıkçası
mutebessimhatun
sen anlamazsn anlayanlar anladı @karakutu2
doktorhanim
bence en iyisi "kariyer de yaparım çocuk da" felsefesi.
mutebessimhatun
ben felsefe hiç sevmem felsefeye göre de yaşamam. dine göre yaşamayı tercih ederim dinen de bi kadının erkekli ortamda çalışması caiz değil ama gel de bunu insanlara anlat. @doktorhanim
doktorhanim
felsefe derken anlatmak istediğim şey "düşünce" ydi.ben de dine göre yaşamaya çalışırım.ama senin düşüncelerinde bi yanlışlık var.günümüzde her insan eğitimini tamamlamaya bakmalıdır.elinden mutlaka bir iş gelmelidir.dinin koyduğu kuralların sınırları içinde çalıştığında caiz olduğunu birçok yerde okudum.ha mesleğini eline alırsın, sonra da karşına birisi çıkar evlenirsin.ondan sonra eşinle birlikte karar alarak işini bırakabilirsin.böyle yapan çok insan gördüm.ama hiç okumadığın takdirde; evleneceğin kesin değil, evlensen boşanmayacağın garanti değil.kendi ayaklarının üzerinde durmak gerek.tabi bu söylediklerim çok zengin değilsen geçerli.zenginsen, okumak da istemiyorsan okumazsın.
"dinen de bi kadının erkekli ortamda çalışması caiz değil " çok kesin bi cümle.din üzerine çok yoğunlaşmış kişiler bile bu kadar net bunu söylemiyorlar.
kusura bakma çok uzun yazdım çünkü bu konuda yaşamış olduğum çok manidar bi olay aklıma geldi.hastaneye bi adam 10 yaşında bi kızını getirmişti.ben çocukları çok severim, tabi hemen sohbet etmeye başladım.nerde okuyosun diyince babası hemen araya girdi ve "biz dinine bağlı bi aileyiz.kızımı bu yüzden okutmuyorum." dedi.çok geçmeden kızının muayenesi için bi asistan abi geldi.sonra adam telaşla "kadın dr yok mu" diye söylenmeye başladı..bunun üzerine zaten bi sözüm yok.
mutebessimhatun
herkesin yaşadığı hayata göre haklı olduğu durumlar var tabiki . ama herkesin görüşü farklı kesin konuşmamın da bana göre bi sebebi var şimdii seninle burda onu tartışmak istemiyorum , çünkü çok uzun sürer . ama bak zaten dine göre yaşasaydık yani mesela şeriata uygun o zaman işte kızlar da okurdu ama sadece kız olan bi ortamda erkeklerde okurdu ama kızların olmadığı bi ortamda . sen mesela doktorsun sanırım sadece bayan doktorlarn çalıştığı bi hastane bayanlara bakarak doktor olurdun . ki zaten kadınlar erkeğe de muayene olabiliyor ama zaruri bir durumda . mesela bi ortama giriyoruz kız olarak bi erkek bize baktığında kötü gözle vs. o bi günah işlemiş oluyo sen iki böylede bi ortamda okuyoruz itin kopigun olduğu ortamlarda uzun konu yani anlatabilmek istediğimi anlattim mi bilmiyorum :)
anonim
anonim
9 ay
tipik ilahiyatci kız
mutebessimhatun
ahh canım ilahiyatçı değilim ben. @anonim_bayan