omuluarkadas
bir bunu yaşamamıştım o da oldu. sabah yolda çocuğun biri durdurdu ve eşcinsellik hakkında ne düşünüyorsunuz diye sordu bende kendi tercihi dedim acelem olmasa daha çok.şey derdim de neyse.. merak ettiğim konu niye böyle bir şey sordu sabahın 7 si 8 i gibi ne oldu da durduk yere sordun bu bir. İkincisi yaa eşcinsel olacaksan nabzı yokluyorsan nasıl karşılanıyor diye, olma yaa. hayır neden yani tipin de vardi. neyse tercih meselesi hormonal bir durum bana söz düşmez.

Yorumlar

felagund
eşcinsellik tercih değildir, daha doğrusu herhangi bir cinsellik tercih değildir. (pedofili, nekrofili gibi şeyler bunların dışındadır tabiki. bahsetmek istediklerim hetero-,homo-,biseksüel vs) bunlar "sexual orientation" yani "cinsel yönelim"dir. senin erkeklerden hoşlanman senin tercihin değildir, senin yönelimindir. o yüzden birine eşcinsel olma demek saçmadır; çünkü tercihen olunan bir şey değil. sen heteroseksüel olmayı, erkeklerden hoşlanmayı seçmedin sonuçta. genlerin ve çevre koşulları seni erkeklerden hoşlanmaya yöneltti. ha, eğer sen (yani toplum) derse ki eşcinsel olma, bu sefer karşı tarafa zorla seçtirmiş olursun; bu karşı tarafın kişiliğine aykırı bir durum olmasına rağmen toplum baskısı sebebiyle eşcinselliğini gizleyenler hatta karşı cinsten biriyle evlenip çocuk sahibi olanlar bile var. her şey göründüğü kadar basit değil maalesef =)
Maviş 🐣
on milyonuncu kez diyorum hormonal falan değil arkadaşlaaaaar
hipokratinyegeni
@mavis her şey hormonlara bağlı hormon öyle olmasa onlar da öyle olmazdı onların suçu yok suç hormonların..
Maviş 🐣
@hipokratinyegeni sürekli aynı mevzu geçiyor ve resmen hormonal şöyle istemese böyle olmazlardı tarzında yorumlar dolanıyor insancıl bakabilse keşke az insanlar 😐
amsterdamli
İyi ki acelen varmış.
omuluarkadas
@mavis ben @hipokratinyegeni ne katılıyorum. her şey hormonel .. lise son sınıf hormonlar konusu. .. her erkekte dişilik her dişi de de erkeklik hormonu vardır tabi hafifletilmis halde .. bazılarında ağır basar ergenlikle beraber dolayısıyla cinsiyette kaymalar gözükür daha detaylı daha güzelini anlatırım sonra..
omuluarkadas
@amsterdamli acelem olmasaydı oturur konuşurdum bu konu üzerine. . 😊
Maviş 🐣
@omuluarkadas yaa ben tıp okuyorum o yüzden hormonal olmadığı konusunda eminim :)
hipokratinyegeni
@mavis dur bi detaylı anlatsın lise son biyolojisiyle ben de meraj ettim asgshsfsf ironi yaptığımı anlamamış :(