enguzelmevsimim
yine abidik gubidik saatler. yine ben. e tabi yine yalnız olarak gidilip yiyilen bir yemek. can pizza isteyince attim kendimi disari saate bakmadan. aliskinim ya. yani tek başıma yapmaya çoğu şeyi. İyi hissettiriyor aslinda. böyle kimseye ihtiyacin yokmuş gibi. ama son iki üç seferdir sanki karşımdaki sandalyede biri varmis da ben onunla bakislarimla konusuyormusum gibi geliyor. hafiften deliriyor muyum, ne? yemekte sessizliği sevmem ben. niye sessiz olup, yemek yemeğe gömülür ki insanlar? neyse. bir de kafe, pizzacı gibi yemek yeme yerlerinde taninmasaydim iyiydi sanki. gerçi iyi oluyor azicik. İnsanin en sevdigi şey olmak icin zirvede yarisanlardan biri de yemek yemek olunca böyle oluyormus. ben yürümeye devam edeyim. ağzımın içi yana yana yürüyeyim. sanki denizli'de herhangi bir sokak arasindaymisim gibi geliyor. o derece alismisim buraya. günaydın..

Yorumlar

toretto
buranın en gurme kişisi sensin galiba @enguzelmevsimim bir ara senle yemeğe çıkalım
caykovski
eminimki tek başına sinemaya da gidebilen nadir kişilerdensin sen 😏
turevinial
çoğu etkinliğimi tek başına yapan birisi olarak ben de bu aktiviteleri(benim için aktivite) yaparım. gider kendime çay ısmarlarım bir yerde. canım sıkılır kahvemi alır, yeri gelir biramı vs alır sahilde yürürüm. param olur en iyi mekanlara tek başıma gittiğim olur. İlla birisini aramadığım bu zamanlada ruhumun sesini dinler, düşünüp dururum. gerek kendim hakkında gerekse diğer insanları gözlemleyerek kendi içimde hayallere dalarım. uzunca süre görüşmediğim arkadaşlarımla görüşmediğimde o kadar çok konu birikmiştir ki o gün eve gitmek istemem, o günler benim için ayrıca özeldir. seni sen gibi anlayana, hissede kadar veya bunu yakalayıncaya kadar tek başına kalmak iydir. hatta çok güzeldir, aynı zamanda da güzeldir
enguzelmevsimim
@toretto gurme degilimdir ya. kendime guvenmiyorum o konuda :)
@caykovski evet giderim. hizli ve öfkeli'ye tek gideceğim yine galiba. bu sene iki üç kere gittim. :d
enguzelmevsimim
@turevinial sanirim tek farkimiz benim o kadar arkadasimin olmamasi. evimde yok mesela arkadasim. burada da tek tük var galiba. ben eve gitmeyi hic istemiyorum. :) yoksa o aktiveteler genellikle tek yaptigim şeyler. :)
turevinial
@enguzelmevsimim :) tek fark konusunda haklısın. ben samsunda hayatın iki yönlü olduğunu öğrendim. yaklaşık 9 10 ay yalnız kaldım. sürekli doğduğum yere, memleketime, gitme arzusu vardı. okul hayatım kötüydü, lise 5 gibi davranan insanlara tahammül edemiyordum. bu yüzden not bulamıyordum, sınavlardan kalıyordum hep. bir yalnızlık fulyasında yaprak döken ağaçlar gibi savrulup gidiyordum. birgün düşündüm, benim samsundaki insanlara ihtiyacım yoktu. burada dertleşebildiğim bir kişi, memleketimde onlarca arkadaşım vardı. çektiğim şey bölüm yalnızlığı idi. artık ben de diğerleri gibi davranıyorum, kendi çıkarıma olan şeyleri yapıyorum(karşımdakini üzmeden ama) kendi mutluluğumu(konu fakültemdekilerse) daha çok düşünüyorum. malesefki artık arkadaşlık ilişkilerinin de böyle olduğuna(üniversite için) inanıyorum. fakat bu durumu geçici bir süre için kabullenip karşıma doğru insanların çıkmasını ve tekrardan solan bu kalbimin, hislerimin bahar gibi yeşereceğine inancım sonsuz. :)
enguzelmevsimim
@turevinial geldigimden bir ay sonra falan neredeyse herkes arkadasimmis gibi davrandi. hala kendisini arkadasim olaeak gören de vardir. ama ben insanlari cok önceden öğrendim. benim cok arkadasim olmaz. seciciyim ben biraz :/ konusulmasina herkesle konusulut ama hayatina herkesi almamalisin. nabza göre serbet vereceksin, uzmeden, arkadan konusup iki yüzlü olmadan işlerini de halledebilirsin. ama insanlar çoğunlukla iki yuzlu olup cikarci oluyor
anonim
bende kendimi çok yalnız hissettiğim zamanlar oluyor ki bu son zamanlarda daha da arttı. İlk başlarda her şey güzel giderken birden insanların değişmeleri, kendimi onlardan soyutlamak istemem ama aynı zamanda da ilk zamanlar yalnız takılmadığım için bu iş beni yoruyor. bir an diyorum senin kendinden başka bir şeye ihtiyacım yok. ama sonra bir andan modum düşüyor kendimi kimsesiz hissediyorum. bu duygudan acil olarak kurtulmam lazım. benim bana ihtiyacım var başkasına değil.