muallim✔
öğrencileri dövüp, hakaret etmek eskide kaldı saniyordum.staja gittiğim okulda dersine girdiğim hoca çocuklari önce dersten atti, sonra da kapi önünde tokatlayip derse aldi.o kadar kötü hissettim ki kendimi.çokk üzüldüm o çocuklar yanaklarinda tokat iziyle ağlayarak sinifa girince...elimi ayağimi nereye koyacağimi bilemedim.ben utandim o manzara karşisinda ama yapan utanmadi..sonra da geçmiş karşima bu mesleği çocuklari sevmezsen yapamazsin falan filan diyor..şaka gibi yaaa!!biraz önce çocuklara hakaret edip hirpalayip döven adam bana öğretmenlik tavsiyeleri veriyor.38 yildir öğretmenmiş..kim bilir kaç çocuğun öğrencilik hayatini heba etti.

Yorumlar

odinson
bimer'den anonim şikayette bulun.
enguzelmevsimim
şikayette bulunmalısın.
muallim✔
seneye emekli olacakmiş.bu yüzden şikayet edemedim..yoksa şimdiye çoktan şikayet etmiştim. @odin @enguzelmevsimim
odinson
@muallim o emekliliği o hak etmemiş, onun bu yanlışına sessiz kalmanla ona ortak olman arasında hiçbir fark yok. sen de bir öğretmensin bak, adayı demiyorum öğretmensin. sana düşen öğrencine yapılan haksızlığa dur deyip örnek olman. o çocuklara müfredatta yazanı değil, birey olmayı öğretiyoruz. o dayak yiyen çocuk bunun karşısında öğretmeninin ceza almasını göremezse o çocuğa adaletten bahsedemezsiniz. büyük hata yapıyorsun, hem de çok. kendi çocuğuna yapılmış olsa böyle mi yaklaşırdın? öz çocuğuna? belki anasından babasından dayak yememiş çocuğa dayak atılıyorsa ve bu cezasız kalıyorsa kimse öğretmenim diye gezmesin ortada.
amsterdamli
bence de elini vicdanına koymalısın.benim okurken tüylerim diken diken oldu.ben olsam direkt sınıftan çıkar polisi arardım, çünkü bildiğim kadarıyla yasak çocuk dövmek.ki kocaman adamın savunmasız bir çocuğu dövmesine sessiz kalman hiç hoş değil (durumdan rahatsız olmuş olsan bile)bence geç kalmış sayılmazsın.git şikayet et, vicdanını rahatlat. emekliliğini düşünen adam onu yapmaz.o çocuğa gözyaşı döktürmeye hakkı yok.ki adam hayatın sonuna yaklaşmış zaten(yaşayacağını yaşamış anlamında) ama diğer çocuk daha hayatının başında.odin in de dediği gibi şimdiden küsmesin hayata.
muallim✔
ortaokulda müdürümüz mahkemelik oldu.sebebi ben de kalsin..ben şahitlik yaptim mahkemede o adamin pislik biri olduğuna dair.İçeri atildi 6 ay hapis yatti.sonra ne mi oldu çikti...mahkemeye iki kere gittim ve 14 yaşimda mahkeme salonunda mürümüzü kelepçeli ve ailesini harap olmuş şekilde gördüm.ben orda o adama gram üzülmedim.ama ailesinin hep o hali bu yaşima kadar aklimdan çikmadi. @odin dediklerinde çokk haklisin ama elim gitmedi bu adami şikayet etmeye. her şeyi hakediyor evet ama yapamadim işte..yani onun eşi çocukları filan bunu yaşamasini istemedim.İnan o adama acidiğimdan değil.şunu da söyleyeyim ben h harfini dayak yiyerek öğrendim @odin.bu gözler tahta da korktuğu için altini islatan arkadaşini gördü.o yüzden bu durumdan bu kadar etkilendim...ama allah kahretsin yinede elim gitmiyor şikayet etmeye..kizacaksiniz simdi belki hem dert yaniyorsun hem bir şey yapmiyorsun diye..okul müdürüne durumu anlatmak için gittim ama yerinde yoktu..en azindan bu kadarini yapmak istedim..
odinson
okul müdürü arkadaşını kollayacaktır. sen beni dinle, bİmer'den yap şikayetini. olayın tarihini, saatini, olay yerini hatta sınıf ve şubesine kadar, o öğretmen müsvettesinin de ismini belirt. 657-a kadrolusunu emin ol bundan dolayı görevden atamazlar ama bu ceza almayacağı anlamına da gelmez. dediğim gibi bugün bu yanlışı düzeltmeyip, o çocuğun sindirilmesine göz yumarsan o çocuğun vebali boynuna. onlar bizim evlatlarımız, her zaman diyorum bu meslek kutsaldır, böyle pislikleri kaldırmaz, kaldıramaz. anonim olarak yap şikayetini hem stajın zarar görmez hem de vatandaşlık görevini yerine getirmiş olursun. ayrıca bir çocuk velisine söylese, soruşturma açıldığında orada olduğun ve gerekeni yapmadığın için senin de ceza alman söz konusu. okul yönetimi dersinde bunları öğretmediler mi? yaz, geç düşünme bile.
muallim✔
sinif yönetimi aldik ama okul yönetimini henüz almadik. ne yapmam gerektiğinde çok kararsiz kaldiğim için yazdim buraya.yardimci oldun teşekkür ederim..umarim gereksiz yere vicdan yapmam daha sonra.yarin ilk iş şikayet etcem @odin
odinson
prosedür okul müdürüne iletmen gerektiğini söylüyor. sonuçta amir o, ama ben bİmer'i kullanmanı tavsiye ederim. senin adına takibini ilgili kurum yapıyor. önce bakanlığa, sonra il/ilçe müdürlüğüne, sonra da ilgili okula gönderilecek şikayetin. okul müdürü de devrecilik oynayıp örtbas edemeyecek olayı. bir üst kurum takipçisi oluyor ve seni de bilgilendiriyorlar. anayasal hakkın bu, acıma kullan.
enguzelmevsimim
yapma. ne demek emekli olacakmis diye yanlisini görmezden gelmek? bu olmaz. bir yanlisi varsa, hiçbir sekilde affi yoktur bunun. seneye emekli olacakmis diye neden öğrencileri ceksin onu? sence hak ediyor mu o öğretmen sifatini tasiyan kisi bu emekliligi ya da öğrenciler hak ediyor mu bu muameleyi?
muallim✔
tamamdir @odin konuyla ilgilenecem. @engüzelmevsimim bu adam tabiki de hiçbir şeyi haketmiyor.elimin şikayete gitmemesinin sebebini yukarda açikladim zaten.odin durumu güzel bir biçimde anlatti ve şikayet etmem gerektiğine karar verdim zaten..