liseli
liseli
8 ay
çevremde gelişen olaylar psikolojimi bozmaya başladı.

son 2 ay kaldı, direnebildiğim kadar direniyorum, sonra vınn üniversiteye, yaz tatilini işte çalışıarak geçireceğim zaten.

fakat 4 yıldır lise başladığından beri direniyorum, artık patlak vermeye başladı. İlgi alanlarım çoktur benim, psikolojiyi de sever takip ederim. psikoloji alanındaki kısıtlı araştırmalarım sonucunda bipolar bozukluk baş göstermeye başladı.

sabah çok enerjik, "bir şeyi hayal ediyorsam, bunu başarabilirim" ile uyanıp gece tam tersi bir şekilde yatıyorum, ağlayasım geliyor, bitkin, başarısız, çok yorgun hissediyorum geceleri...

aferin be çevreme, beni de batırmayı başardılar. İnsanların evlenmeden önce psikolojik testten geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum, psikolojik anlamda sorunları varsalar tedavi edilmeliler. aksi takdirde ana-babanın psikolojisi çocuklara da yansıyor, olan çocuklara oluyor.

neyse ki içimi dökebileceğim bir omüdedikodu var, okunup okunmaması pek beni alakadar etmiyor, maksat sigmund freud'un da dediği gibi "İçine atıyon, atma" :) İçimde tutacağıma salayım gitsin...

yüzdüm yüzdüm kıyısına geldim, son 2 ay. diren liseli... :/

Yorumlar

zorakimuhendis
sahi ygs yi ne yaptın .İyi geçti demiştin yanılmıyorsam...
💜
💜
8 ay
az kaldı az . üniversitede biraz da olsa yaşamak istediğin gibi yasayabileceksin.ha gayret
liseli
liseli
8 ay
@zorakimuhendis ygs'de bir sorun yok, lys'de de sorun olmayacak diye tahmin ediyorum. asıl sorun üniversiteyi kazandıktan sonra başlayacak, çok zorlu bir süreç beni bekliyor. ama zorlu olsa da, sevdiğim alanda çalışacağım için, bir ömür boyu işime yarayacak olan bilgilerle haşır neşir olacağım için, hiç zorlanmam diye düşünüyorum. :)
ucankumralbalik
bipolar bozukluk epizotları gün içinde değişecek kadar kısa değildir liseli, haftalar aylar sürer. korkma sağlamsın, o dediğin hepimize oluyor. ne olursa olsun sağlam dur. ne olursa olsun, asla ve asla ümitsizliğe kapılma. hayat bir savaş, zihnindeki iyi ve kötü düşüncelerin savaşı. hep iyiler kazansın, bu senin elinde. ne oluraa olsun mutlu ol, şükret. bilinç, bilinçaltına hükmedecek kadar güçlüdür, dene. ve unutma, bir şey geçince hiçbir şey bitmiyor. lise bitince, üniversite bitince; hep yerlerine başka bir şey geliyor. bir dert geçer bir başkası gelir. o yüzden dertleri çok dert etme. bunları sana söylediğim kadar kendime de söylüyorum :) bilinçaltı bazen unutuyor işte, bunları bazen hatırlatmak gerek.
turevinial
turevinial
8 ay
oku olm okuda buradaki 2 yıllıklar gibi olma
pygmalion
pygmalion
8 ay
bipolar bozukluğu ne bilmiyorum ama her gün ben de böyle hissediyorum @liseli
liseli
liseli
8 ay
@pygmalion çok aşırı bilgim yok, ufak bir google araştırmasıyla da karşımıza çıkabiliyor zaten. ama hatırladığım kadarıyla bazen kendini çok enerjik hissediyorsun, çok üretkensin, uykun gelmiyor uyumaya ihtiyaç duymuyorsun, özsaygınlığın fazla, bazen de tam tersi durumlar oluyor. tabii başka ayrıntılar da var, ben psikoloji okuyan biri değilim. sadece ufak bir hobi benimkisi. :)
pygmalion
pygmalion
8 ay
bir an acaba dedim de benim sadece modum çok çabuk düşüyor @liseli