ikarus
ikarus
9 ay
bugün tramvayda şahit olduğum bir durumu sizinle paylaşmak istiyorum, istiyorum çünkü bir benzerini siz de yapmayın diye. tramvayla yolculuk yaparken tramvayın bir durağa yaklaşmasıyla başladı her şey. duraktaki bir çift önce öpüşüp koklaşarak birbirlerine veda ettiler. erkek arkadaşından ayrılan kız yanımdaki boş koltuğa oturdu ve tramvay duraktan ayrılır ayrılmaz telefonuna sarılıp sevgilisini aradı. önce erkek arkadaşını "bir bayanın" yanına oturduğuna ikna etmeye çalıştı. bu ikna 5-6 dk kadar sürdü. erkek arkadaşı ikna olmamış ki , kızın verdiği cevaplardan anladığım üzere kanıt niteliğinde fotoğraf istedi ve konuşma "tamam birazdan çekip atarım" ile bitti. 2 dk sonra telefon kapandı ve kız çaktırmadan yanında "bir bayan" oturduğunu kanıtlamak için benim fotoğrafımı çekmeye çalıştı. ben durumun farkına varınca yüzümü tamamen kıza dönerek sadece suratına baktım ve kafamı salladım. kız o anda benim durumu fark ettiğimi anladı ve alelacele telefonu indirip yeniden erkek arkadaşını aradı ve fısır fısır konuşmaya devam etti. 2 durakta bir de durak isimlerinin fotoğrafını çekip erkek arkadaşına yolladı. tüm bunları nerden biliyorsun, milleti mi takip ediyorsun derseniz de, tüm bunları o kadar aleni bir şekilde yapıyor ki anlamamak için aptal olmak lazımdı. yahu böyle şeylere ne gerek var ? kendisini neden bu kadar "aptal" ve "acınası" duruma düşürüyor anlamıyorum. sevgili olmak bu değil arkadaşlar. yapmayın gözünüzü seveyim,dışardan çok komik görünüyorsunuz. ellerinde gelse sevgilisinin boğazına çip takıp dışarıya öyle yollayacak insanlar var. birbirinize bu kadar güvenmiyorsanız siz neyin sevgisinde bahsediyorsunuz ki ? sevgi olamaz çünkü bu, olsa olsa alışkanlık falandır yani. neyse, çok uzattım. sonuç olarak, kimse için kendi benliğinizi tamamen yitirip komik durumlara düşmeyin güzel kardeşlerim. birbirinize güvenmeyi ve saygı duymayı öğrenin ilişkinizin en başında. gerisi hallolur zaten.

Yorumlar

Police in Wonderland
kızın elinden telefonu alıp çocuğa "kız arkadaşın yanımda oturuyor. hemen o lanet telefonu kapatmazsan şimdi bu koltuktan kalkar bir beyefendiye yer veririm" deseydin keşke :)
turevinial
turevinial
9 ay
başkaları için, birileri için özgürlüğünüzden hayatınızdan vazgeçmeyin. size insan muamelesi yapmayan adamlarla,kadınlarla konuşmayın. onları dışlayın kibirlerinde egolarında boğulsun gereksizler. İnanın dünya onlar olmadan daha güzel olacak
anonim
anonim
9 ay
sevgi zaten değil alışkanlıkta değil bence ruh hastası başka açıklaması yok bunun. çok güzel bir konuya değinmişsin. birilerinin sevgi adı altında karşısındakine köle muamelesi yapmasını ve ne yazıkki kızlarında bunu aptalca kabullenmesini ve "kıskanıyor çünkü seviyor" gibi saçmalıklara kanıp acınası duruma düşmesini ben de kabullenemiyorum. sevmek gibi kutsal bir hissi böyle saçmalıklara alet edip bari kirletmeyin. seven insan sevdiğini yüceltir küçültmez. İyiki yazmışsın umarım bu kafadaki kişiler okur ve bir dank eder.
sağlıcakla ve sağlıklı ruha sahip insanlarla kal ;)
mimarlique
mimarlique
9 ay
acıdım şuan gerçekten acınası bir durum değil mi?
ikarus
ikarus
9 ay
o an aklıma gelmedi admin, bir dahaki sefere de öyle yaparım. :)
aklımdan geçenler tam da bu söylediklerinle örtüşüyor @anonim_bayan . teşekkür ederim. :)
hem acınası hem komik hem saçma... hatta trajikomik diyelim biz ona @mimarlique
anonim
anonim
9 ay
ya arkadas milletin hayatindan sana ne sen dogrusunu yap bosver milleti
anonim
anonim
9 ay
çok haklısın kardesim. İnsan güvenmediği insanla neden birlikte olur anlamam zaten. kılıfı da hazır "kıskanıyor". böyle kıskananları bir doktora göstermeli.
Değişik Bir Adam
var mı böyle bir şeyin sevgi ve ya aşk olduğunu idda edebilecek aptal ? '' köle ve efendi birbirlerini bulmuşlar ve adını aşk koymuşlar''