odinson
millet sonbaharda ayrılır, ilkbaharda sevgili yapar sitenin yarısı da ilkbaharda ayrılıyor. ne güzel tabiat kendisini yenilemiş, her yer çayır çimen kokuyor tam aşık olunmalık dönem, siz ayrılık acısı çekiyorsunuz. ters giden bir şeyler var moruk! size tavsiyem baharda aşık olun, valla ağaca baktığınızda bile onu görüyorsunuz, uçan kuşun kanat çırpışından onun adını duyuyorsun, denizin tuzu meltemde o kokuyor falan. baharda aşık olmak için de sonbaharda ayrılmanız lazımdı da neyse... bari kışın ayrılsaydınız lan. en azından yazı da kaçırmazdınız, yazın sıcağında da aşk acısı çekilmiyor yeminle geçmiş olsun, boktan günleriniz olacak:/

Yorumlar

pirinc
tabiat aşkımız ayrı yahu insan sevmiyorum prensip olarak 😅
odinson
@pirinc İnsanı da seviyorum sonuçta tabiatın bir parçası her ne kadar inkar edip onu yenmeye çalışsa da :d zaten yeterince kendi türümüzü yok edip aşağılamıyor muyuz bi ben eksik kalayım :d
pirinc
İnsanlık kendini o kadar seviyo ki tabiatın her parçası onun için var sanıyo. biz ihtiyacı olanları sevelim. çiçeği kuşu köpeği 😊
odinson
@pirinc merhametli biri olduğunu hissetmiştim gönderinde, bunu tabiatı sevdiğini göstererek ıspatladın. öldürme o merhametini.
odinson
valla bizim burada da yağmur var da hava 24 derece olunca oturup balkonda çay eşliğinde izleniyor, hatta daha da güzel kokuyor ne bileyim bahar sonuçta ne kadar kötü olabilir ki @ikizler :d
anonim
bu ayrılmalar hep venüs'ten gençler rahat olun gerilmesi durcak yakında :)
odinson
bilirkişiden yorum geldi, meğer aldatmalar, sevmeden sevişmeler, yalan-dolanlar hep venüs'ten-miş, şimdi herkes eski sevgilisine dönsün, ben de nasa'ya araplar venüs'te nükleer başlık saklıyor ihbarı yapacam, bedelini ödemeli!
anonim
İki kış önce ayrıldık @odin her mevsimim hala kötü geciyor 😏
odinson
@anonim_bayan kendini şartlandırma daha da kötü olduğuna veya olacağına, bunu bilemezsin.
anonim
kendimi şartladiğim bi durum yok, ama kime baksak ya da baksam her ilişkide bi sorun var bu sıralar ve gerçekten artik venüs'le bi bağlantısı olduğunu düşünmeye başladik, "veenüüüss nolllllurr gelll" diye bağiranlari görürseniz bizdendir sıkıntı yok :)
odinson
@anonim_bayan belki de sorun ilişkilerde değil, bizim ilişkilere olan bakış açımızdadır. venüs kendi halinde bir gezegen vallahi işimiz gücümüz bitti masum gezegenlere sallamaya başladık :d
anonim
masum değiliz hiç birimiz :) venüs'te masum değil bakma öyle ponçik durduğuna, şaka bir yana evet bakış açısıda önemli tabi ki.. derin mevzular bunlar ama artik dalgaya almaya başladik ondan dediklerime çok bakmayin, iyi değilim sanırım :)
odinson
@anonim_bayan kim iyi ki zaten, yavaş yavaş delirdik kaynayan sudaki kurbağa misali :d
anonim
@odin olsun be bunları da aşarız. hayat güzel boşver ayrılıkları, kavuşamayanları, kaynayan kurbağaları ve daha nicelerini... neşelen, mutlu ol :)
odinson
@anonim_bayan öyle diyorsun da kaynayan sudaki kurbağa, schrödingen'in kedisi, pavlov'un köpeği, koşamayan kaplumbağa, uçamayan tavuk... bunlarla mutlu olunmuyor :/ şaka gibi ama gerçek. düşünsene uçmaya bu kadar elverişli olup da uçamayana tavuk deniyor, ne kötü kader ama!
anonim
sevgili @odin hayat zaten hep eksikliklerle dolu değil mi, hep bir fazlasini istiyoruz uçamayan tavuk mesela en azından kanatlari var ya kanatlari da olmasaydi.. koşamayan kaplumbağa en azından sırtında bi evi var... böyle böyle küçük şeylerle mutlu olmamiz lazim sanırım..en en önemlisi fazla düşünmemek onu yapabilen mutlu zaten :)
odinson
ne kadar da pollyanna bir kız <3 o kanadı olmayan kuşu kümeslere hapsedip katlediyoruz, yavrulamak için yumurtladığında hemen buna son verip besleniyoruz. uçamaması bugün tavukçuluk sektörünün kurulumuna sebep olmuş mesela. uçabilseydi garibim böyle olur muydu? bir ördek uçabiliyorken yıllık et tüketimi uçamayan tavuğun yüzde kaçına tekabül eder? kanatları olmasaydı demişsin de kanatları olmasa tavuk bir şey kaybetmezdi bizler o leziz kanat ızgaradan mahrum kalırdık :/ bak hayvanın kaderi en sonun da endüstriyel oldu civciv olamadan tavuk oluyorlar neden? 8 milyar insana başka türlü chickenburgen yetişmez, işte bunlar hep uçamamaktan :/ hayvanın hayvanlığı kalmadı daha ne olsun böylesine acımasız hayat.
anonim
@odin okuduğumda ilk aklima gelen şeyi söyliyim iyi ki et, balık tüketmiyorum :) ayrica tavuk için uçabilseydi böyle olmazdi demişsin biliyosun ki uçabilen bıldırcınları bile yiyorlar yani uçmasi ya da uçamamasi değil onun yenmesinin sebebi.. hem uçabilip, hem de yendiğini düşün şahsen tavuk olmayi tercih ederdim, özgürlüğü tadip sonra bi anda vurulmak daha hazin bi son.. mutlu olmayi hakediyosun çok düşünme..
odinson
@anonim_bayan haklısın tavuk konusunda bilerek ördek örneğini verdim. yıllık bıldırcın et tüketimi sallıyorum (sallamak hoş değil örneğin demekten daha samimi) 100 kg ise tavuk eti 100 tondur. bıldırcın adamı korkutur, tavuk naiftir "ne o lan tavuk mu dövüyon" atarına konu olmuştur veeee mutluluğu hak etmedim, tanısaydın bilirdin. bu da benim kaderim, yanlış tercihleri olan birisiyim.
anonim
şu tavuk, bildircin, ördek muhabbetini kapatsak hoş olur sankim pek haz almiyorum güzeller ama öldürülmemiş halleriyle.. herkesin yanliş tercihleri olur.. senin, benim, onun uzar gider önemli olan yanliş tercihleri ya da yanliş hareketleri tekrarlamadan (tabi ki arada sırada olabilcek bir şey bu) kendini bulup iyi bir insan olmak böylelikle şirinleri bile görmeye hak kazanabilirsin :) mutsuzluğa gömülme, aynaya bak ve gül hepsi bu kadar..
odinson
@anonim_bayan yanlış tercihe meyilli bir yapım var, farklı bir algım ve yorumlarım var bu da realiteyle örtüşmeyen bir takım tercihlere yol açıyor. fark durumlar ama yine yanlış tercihler yapabiliyorum ve bedelini hep ben ödüyorum. yalnız dikkatini çekerim o şirinleri gargamel ve sevimli olduğuna inandığım, sempatik kedisi azman da görüyor :d
anonim
@odin gargamel de bence özünde iyi biri yoksa milyon kere şirinleri elinden kaçirmazdi.. sürekli aynı hatalari yapip özellikle de..aslında o da sevgi dolu ama psikolojik olarak biraz çöküntüde.. azman için dahalık bi açiklama yapamicam :) kulağimda şirinlerin melodisi çaldi bu bile mutlu etti, hemde seninde ifade ettiğin gibi yanliş tercihimden dolayi üzgünken bile..
odinson
@anonim_bayan şirinler ve vikingler... az biraz çocuk olabildiysem bunlarla olabildim. şirinler kadar komünist, wicky kadar pratik zekalı olalım derken vasat biri olduk çıktık. bak senin de yanlış tercihlerin var bayan optimist :d mutluluk şey anlık, bunun peşine düşmek bana göre değil. mutsuzlukta bulmak lazım yaşama sevincini, her nefeste ölürken mutluluğu kovalamak ironik. sen ve ben ölüyoruz, daha ötesi var mı?
anonim
çoktan öldüğümü söylemeliyim o zaman.. ama hala yaşamaya değer bir şeyler bulmak istiyorum sanırım bu aralar bunun için çabalamaya çalişiyorum... biraz sen de dene diyeceğim ama fazla karamsar gördüm seni iyi bir şey değil bu üzüldüm.. ayrica şirinlerime laf etme ona da üzüldüm :(
odinson
@anonim_bayan ya şirinlerine bir şey demedim, adamlar komünist gerçekten kooperatif yaşamı öğretiyor oldukça olumlu :/ ya sen de üzülmeye yer arıyorsun pes ben karamsar ama üzgün değilim en azından senin kadar :(
anonim
şuan ki ruh halim çok farkli :) görsen baya katıla katıla gülebilcek derecede.. ondan hiçbir arkadaşimla buluşmayip eve tıkılmayi tercih ettim hatta :) olsun sen karamsarda olma, üzgün de olma hava çok güzel sahile inip tanımadiğin insanlara bakip sadece gülümseee :) hayat hep karamsar bakmak için çok kısa ne kadar ölsek bile.. bu arada buraya ilk kez yazdiğim için " @odin " bunu yapmayi unutuyorum ama sorun olmuyodur heralde :) umarim yani..
odinson
ahaha yok ya, zaten yorum yaptığında bildirim geliyor bana, ben sana etiket vuruyorum ama bildirim gelmiyor sana, tamamen şekilcilik yani benimkisi de. bir üyelik alsana hem sen, muhabbetin baya hoş kaybolma bir yere ben baya keyif alıyorum seninle konuşurken. sınavlardan sonra o iş sahilde birilerini izlemek :d daha vaktim var da o zamanlarda da sıcak olur buralar ben samsun'da değilim 9 aydır, buranın sahili farklı :)
anonim
daha önceden yazılarina denk gelmişim nickin tanıdık geldi bide tam bizim konuştuğumuz şeylerden bahseden bi yazı görünce yazmadan duramadim venüs'ü :) sınavlar dedin burda ki sinavlar bitti hayat sınavları devam etmekte burda sadece :) o zaman napiyosun biliyor musun sınavlari atlatip oranın sahiline kendini atiyosun :) üyelik işi içinde bilmiyorum şuan 4 senedir yapmadim şuan yapmam ne kadar mantıklı bilemedim.. dur hemen "şekilcilik" yapiyim @odin.. :)
odinson
@anonim_bayan ya hayatım çok boktan bu aralar, huzursuzum ve umutsuzum. bunu şuanda değiştirebilecek hiçbir şey yok inan bana. İlk sınavım kötü geçti uykusuz ve dikkatsizlik eşliğinde. İki sınavım daha var onlar da kötü geçerse naparım düşünmedim. yani intihar etmek için çok güzel bir yaştayım :d tüm güzel adamlar benim yaşımda depresyona girip intihar etmiş, sendromu bile var da bilemiyorum çok sayıda sevdiklerim var ailem de bunlardan biri. İntihar edemeyeceğime göre bir sonraki adımın adını koyamıyorum. ama tek bir gerçek var bok gibi bir hayat. denizin güzelliği, kuşların ahengli uçuşları, böceklerin taze bitkilerde gezinmeleri falan görüp de zevk vermiyor. basit bir durumda değilim aşılamaz dertler içinde olmadan bilinmiyor.
anonim
sevenlerin var, bu durumda intihar sözcüğünü kullanma bile kendince kurtulmuş olabilirsin ama geriye kalanlar sıkıntı.. benim de hayatim mükemmel gitmiyo kimsenin ki gitmiyo.. sınav olarak tahmin yürütüyorum şuan okulun bitmiş sanırım en zorlu aşamayi atlatmişsin bence şuan sana kolay geliyodur eminim, okulu tekrardan uzatan biriyle konuşuyosun kolay deme sakın ağzina vururum :) sınavin kötü geçsede elinde sonunda iyi geçicek bu sene olmazsa seneye, sonra ki seneye.. sınavlara gelene kadar o kadar çok şey var ki bu hayatta. sevilip, sevmek güzel şey emin ol çok şey atlatmiş biriyle konuşuyosun ve şuna da eminim sende çok şey yaşamişsin bunlari da aşabiliriz buhrana düşmene izin verme ! şekilcilik vol 2 " @odin " :)
odinson
şuanda yaşadıklarım bir şey değil, ben babası hayattayken ölen birisiyim. bir ton sorunum var ve bunlar geçmişten geliyor. bir çok şeyi yendim sevmek sevilmek hoş-tu. ama hel gör ki beraber büyüdüğüm, sevdiğine inandığım aynı zamanda da sevdiğim, ömrümün üçte birini geçirdiğim insan tarafından ihanete uğratıldım. bunu yendim, bu bile bir travmaydı benim için ondan sonra zaten sağlıklı bir tek ilişki kuramadım bundan dolayı da başkalarını suçlayamam. okul uzatmak ne bileyim bana normal geliyor, ben bir eğitimciyim ve ölçme ve değerlendirme süreçlerinin mutlak bilgiyi ölçtüğünü söyleyemem. olumsuz etkileyen bir çok faktörden etkilenmişsin ve bunlar da normal. okulu uzatman seni öğrenci, mezun olmak ise beni işsiz yaptı :d
anonim
bende çok küçük yaşta babasini kaybetmiş ve resimleri olmadan onu tanımayan birisiyim.. uzun süredir süren gayet güzel bir ilişkim vardi.. hep sevilen biri oldum çevremde ama insanlarin ikiyüzlülüklerinden canım çok yandi.. en büyük kazığımı bu zamana kadar taviz verdiğim en yakın arkadasimdan yedim.. çekirdek ailemle aram aşiri iyi, ama büyük aileye bakarsan konuşmuyoruz.. hep ailede güçlü, kendi ayaklari üzerinde duran biri olarak gördüklerinden şuan ki moral bozuklumu, tükenmişliğimi bile anlayamadilar. çok takilan bir insan değilim normalde ama başkasinin yanında ağlayamazken sulu göz oldum çıktım bir aydır felan ben bile kendimi tanıyamiyorum.. psikolojik sorunlarim olduğunu felan düşünüyorum ve senin de dediğin gibi sanırım benim ki de geçmişe dayanıyor.. ama bak burda anlatamayacağim çok badire atlattim gülmekten yine de vazgeçmedim sen de geçme... bugün bi kitapta okudum "gül belki birisi senin gülüşüne aşik olur ". tabi ki de aşk her şey değil kastettiğim bu değil, kısmen eğitimci sayabilirim sanırım bende kendimi ölçme değerlendirme dersi kadar lanet bir derste tanımıyorum zaten (eğitimle alakali bi bölüm okumadim aslinda kendimi çok ifşa etmek istemediğimden detaya inmiyorum :) ). ama muhtemelen bende işsiz kalacağim her gencin ortak sorunu değil mi sence de ? @odin
odinson
aynı durumlar bende de var. sadece annem ve kardeşlerim var benim için. babam bize ihanet ettiğinden ve ihanetine ses çıkartmayan ailesiyle hiçbir ilişkimiz yok. ben ne zaman dibe yuvarlansam annem dışında kimse fark etmez, kardeşlerime slrun yok deyince zorlamıyorlar onları kandırabiliyorum ama annem ses tonumdan dahi anlar beni. bu aralar yine çocukmuşum gibi davranıyor ve bu da beni daha kçtü hissettiriyor. bir şey demiyor ama ne bileyim iyi niyetli yaklaşıyor hep ama ben ise bilmiyorum. sağlıklı değilim bu aralar, desteği bile reddedecek kadar salağım. neşemden bir şey kaybetmedim halen çevremde iğrenç esprişer yapan birisiyim, dışarıya lanse etmem sorunlarımı. hatta derman olduğum insanlar var ben bu çıkmazda sürünürken. niceleri kendi zincirlerini çözemez de dostlarının azatçısı olurlar... demiş nietzsche tam alıntı yapmadım, çünkü aklımda bu kadarı kaldı. sevmekten ve sevilmekten yoruldum. sonu hoş bitmiyor, en sondakine iyi niyetle yaklaştım tanrım şahit, iyiliğe olduğu için kestirip attım. o da benim durduk yere sınavımdan saatler önce bir mesaj atıp kafamı karıştırdı. 180 dakikalık 80 soruluk hatta +40 sayfalık odak sınavından çortladım. bu saatten sonra kimsenin iyiliğe hizmet etmem de istemem de. baksana puanımın hesaplanacağı %50 geçerli olan sınavımı ıskalamama neden oldu birileri. diğeri benden 9 yılımı ve hayallerimi çaldı. İki yıl oldu biteli ama çok şey ondan miras kaldı, güvensizliğim, ilişkilerde düzen tutamamam. zaten ikili ilişkilere artık kapalıyım, bitti bu saatten sonra artık buna ne takatim ne de cesaretim kaldı. gelen birisi gülüşüme aşık olacaksa kalsın, içimde kan kusan küskün çocuğu göremedikten sonra ne manası var aşık olmasının? gerçi bu aralar derdim değil gönül meseleleri acısı yok, varlığını da istemem böyle iyiyim uzak olsun.
anonim
@odin zaten çoğu şey başimiza dişari lanse etmediğimizden gelmedi mi ? ben yoruldum be @odin... İlişkilere bakiş açim senin gibi değil ama bir şeyler yaşadiktan sonra artik umutlarin tükeniyo sanırım.. ne güzel senin ses tonundan anlayabiliyor. ben biraz usta oyunculuk sergiliyorum sanırım.. en yakın arkadaslarim bile neyin ne olduğunu bilmiyo.. bu böyle uzar gider be sevgili @odin sınavina olan olmuş sadece.. resmen hayatini etkilemiş ki bizim gibi hayata geç atilamayacak kişiler için seni çok iyi anliyorum.. umarim bidaha ki daha iyi geçer ne diyim sağlik olsun... benim de 5 yılım gitti geriye hiçbir şeyin kalmamasi çok aci oldu hiç böyle düşünmemiştim.. hakkımızda hayirlisi be... :)
odinson
ferhat göçer'den hiç haz etmem, hatta şarkılarını da sevmem ama kazayla bir şarkısına denk geldim o baya tokat gibi suratıma vurdu bazı şeyleri. yılarım gitti diye bir parça. giden yıllar oldu, şimdi geçmişe dönme durumumuz yok, istediğimiz kadar gençliğimi geri verseler bu kez en çok kendimi severim diyelim, biliyoruz giden gitti artık. halamın da bıyığı olsa zaten amcam olurdu :/ 27 oldu yaş, çok geç artık her şey için.
anonim
hayat çok zor be @odin şuan aşiri bitik bi haldeyim.. İntihar mantıklı gelmeye başladı..
odinson
ya sen optimist değil miydin manyak mısın? hayat her zaman böyle olacak diye bir şey yok. ben karamsar olduğum için iyimser bakmıyorum ve kesinlikle de yanılıyorumdur. kutuplar da bile aylar sonra güneş doğar, bitki yeşermese bile oradaki canlılara hayat verir. benim gibi adamı iyimser konuşturma :d bir daha da ağzından öyle bir şey çıkmasın, lafta bile olsa hoş değil yani, ha ben ederim veya etmem mantıklı olalım etmem de daha yeğenlerimin gençliklerini göremedim. annem minyondur daha yaşlandığını görmem lazım. sen hiç dayak yememişsin ya da bi manyağa denk gelmemişsin, sırf bunun için bile yaşayabilirsin :d ayrıca intihar etmesi gerekenler etmiyorken sen niye ediyorsun, kötülerin sayısı artarken hepiniz gidin lan biz kalalım daha da boktan olsun, ya da ben gideyim siz kötülerle daha kötü bir hayata maruz kalın. oh miss gibi. kızdım sana!
anonim
yaaaa @odin ağlarken bile güldürdün beni :) seni değiştirmeye mi başladim ne :) tamam bir daha söylemeyeceğim bende yiğenlerimi görmek istedim ilerde :) seni tanıdığıma memnun oldum ilk mesajinda biraz atarli gelsen bile (itiraf ediyim bunu da asla tutamam ağzimda bişey) hayat yaşamaya değer tabi ki. kimse bi yere gitmiyor o kadar ! :) manyak etrafimda bol bu arada :)
odinson
ben de seni tanıdığıma memnun oldum, seni zıttım olarak gördüm ve muhabbetin de lezzetli. ama zıttım ol her zaman optimistliğini bir yere bırakma, ben başarısız olsam sen başarılı ol. hayat tezatlıklarla güzel, kendim gibi adamlardan hatta kendimden hiç haz etmiyorum bana benzeme bir daha :d
anonim
üzüm üzüme baka baka demişler ama bunu da unutma eğer devam edersek muhabbete ya huyundan alicaz ya suyundan :) ama ikimizde iki ruh haline aralikli da olsa girebiliyoruz bu da ilginç bi olay.. atarli @odin iyi ki varsin, hayati sev, boşver karamsarliği ne varsa optimistlikte var yaz bunu kenara :)
odinson
sen de iyi ki varsın @anonim_bayan ben mi atarlıyım, aşk olsun... evet gayet asabi, kolay sinirlenebilen birisiyim :d tabi durduk yerde değil, haklı olduğuma inandığım durumlarda gerçekten sinirlerim zıplıyor ama saman alevi gibi 15 dakika sonra sakinleşiyorum ve unutuyorum. anlaşabilmek için zıt olmak gerekir. ben zıtlıkların insanları tamamladığına inanıyorum, aklın yolu birdir ama bunun dışındaki her farklılık da renktir. zaten mantık olarak da iki eş parça bir bütün oluşturmaz, ama iki zıt parça bir bütünü oluşturur. bak mıknatıs örneği de var. muhabbete devam edeceksek bir nick almalısın, çünkü bana buradan daha geçenlerdr bir anonim de nefret kustu, bir başka anonim de uzun süredir yazdıklarımı takip ettiğini söyledi, ara ara yine saldıran anonimler... en azından sen kaybolma, bileyim senin kim olduğunu.
anonim
zıt kutuplar konusunda tamamen haklısın, ama atar konusunda resmen beni anlattin ben bide sonra pişmanlik evresi yaşiyorum ama :) nick almak için bir de isim bulmak lazim dimi zor işler bunlar sevgili @odin :(
odinson
o kadar da zor olmaması lazım @anonim_bayan sonuçta bir nick, ben ilk aklıma geleni yazmıştım mesela "odin'in sakalı" olarak kullandım, sonra zaman içinde odin oldum. zatennburanın dışında da pek kullandığım nick değil :d o pişmanlık bende de var ama dersimi aldım, bir hafta olmamıştır. birisinin bana haksızlık etmesi ona haksızlık etme hakkını vermez diyor schopenhauer, bundan yola çıkarak haklı olduğum bir konuda haksız pozisyonuna düştüm. vicdanen de rahatsız oldum yaptığımdan ve üzgünlüğümü dile getirdim ama ona da pişman ettiler. sen double pişmanlık nedir bilir misin? :d
anonim
vaaaovv en sevdiğim.. şuan double double pişmanlik yaşiyorum desem.. hani gerisini sen düşün.. nicki düşüneceğim :) normal hayatinda da böyle şiir gibi konuşur musun @odin
odinson
şiirsel bir anlatımım varsa hiç farkında değilim :d bilakis yabancı dille çok fazla haşır neşir olduğumdan son zamanlarda anadilimin olumsuz etkilendiğini düşünüyorum. bazen zarf eksik kalıyor bazen eylem... bir bakıyorum edat yok ortalıkta, ne bileyim dilim baya kötü ama çok fazla devrik cümle kuruyorum maalesef bu da biraz farklı algılanıyor sanırım :d reelde de yazdığım gibiyim bam güm konuşurum buradaki gibi :/
anonim
pek bam güm konuşan birine benzemiyosun aslindan ama belki de dediğin gibidir :) ne biliyim fazla edebi, şiirsel geldin bana şahsen bazi dediklerini anlamayip anlamiş gibi davrandim :) ne diye sorarsan hatirlamiyorum öyle yaptim ama :)
odinson
şimdi karşında bir dilci var, bundan mütevellit dili etkili kullanıyor olabilirim. edebiyatla aram iyidir ama daha çok felsefe tarafını severim. romandan ziyade makale okuyan birisiyim. gerçi etkilendiğim insanlar hem yazarlar hem de filozoflar. nietzsche olsun, hocam dediği insan schopenhauer olsun, thomas mann olsun... yine de baö güm konuşmalar bunlar iki yerde alıntı yapmadım hususi çünkü birebir hatırlayamadım sözcükleri, en yakın haliyle yazdım belki kotarmışımdır ahaha anlaşılamadıysam benden kaynaklıdır, demek ki net ifade edememişim demek istediğimi :/ bi kaç senedir cümle seçme gibi bir huy edindim istemeden spontan konuşmak yerine sanki dili sonradan öğrenmişim gibi uygun kelime arar oldum ve bazen de uygun düşmeyen kelimeler seçiyorum. sorun bendedir yani.
anonim
ayrılık konuşmasi mi yapiyoruz @odin sorun sende değil bende tamam :) dilci olduğunu zaten tahmin etmiştim, ki anlaşiliyo yazdiklarindan.. güzel ya bazılari abarti bulur ama ilginç gelir bana.. öyle bi sormak istedim :)
odinson
@anonim_bayan evet az önce terk ettim seni, bir hafta geçmeden aradan birisini bulup onunla görüşeceğim. seninle kurduğum tüm hayallerimi onunla gerçekleştirip mutlu olacağım. sen de düşün gerçekten bir haftada mı buldu yoksa benle görüşürken de var mıydı diye :d ahaha bilinçaltımda bir pislik var ama nihayetinde öyle birisi değilim.
anonim
bunlari böyle yazip, yapamacaklardansin... @odin iyi insansın aslinda ama farkinda değilsin :)
odinson
@anonim_bayan herkes karşısındakini kendi gibi görürmüş :d yani iyi olan sensin, ben değilim.
anonim
o senin gören gözlerinin güzelliği @odin :d
odinson
@anonim_bayan yok canım, ben herkesi kendim gibi fesat görürüm :d
anonim
fesat mıı en sevdiğim mutlu oldum şuan @odin
odinson
@anonim_bayan hem de ne biçim! benim bile aklıma gelmişse kesin başıma gelmiştir de farkında değilimdir" düşüncem var her zaman:/
anonim
mantıklı bi düşünce :) aklina gelen hep başina gelmez mi zaten benim öyle olur yani çoğu kişi de öyle sanırım, hissetmeyi sevmem bile bu yüzden, malesef ki çoğu hislerim tutuyo genelde de olumsuz olanlarda bi maşallahını alirim sevgili @odin :)
odinson
@anonim_bayan başına gelen kötü şeylere mi maşallah diyeyim, ha? :d ben buna maşallah demem iddaa'da yapalım ortak kupon tutturalım, alırsın cash maşallahı benden :d
anonim
İddia da bir zamanlar tutturuyoduk da yeteneğim körelmiş olabilir :) ama maşallah için yapabilirim tekrardan :) @odin
odinson
İki gün sonra şampiyonlar ligi çeyrek final ikinci maçları var yapalım bi kupon :d leichester - atletico kg yok, barça - juve kg üst, real madrid - bayern üst, monaco dortmund üst. :d şaka bi yana da bi daha bulaşmak istemiyorum iddaaya yeni kurtuldum sayılır o illetten, uzak dursun fena bağımlılık yapıyor sabah 6da nba maçlarına bile kupon yapıyordum, uykusuz kalıp takip ediyordum. sen de oynama tükaka iddaa!
anonim
ben keyfine oynuyodum genelde bu gelir şu gelir diye para işine girmedim haydan gelen huya gider diyerek boşver @odin iyi yapmişsin :)
odinson
annem duysa kahrından ölür :d
anonim
amaaaan amaaan ağzindan yel alsin @odin
odinson
@anonim_bayan yok canım annem duymayacak :d
anonim
duymasin tabi @odin anneni üzme kiymetlimiiisss onlar bizim
odinson
@anonim_bayan öyle öyle, bazen kızsam da en sevdiğim insan o <3
anonim
aferin gözüme bir kez daha girdin alkişliyorum @odin :)
odinson
@anonim_bayan daha önce gözüne girdiğimi bilmiyordum :d
anonim
öğrenmek güzel şey @odin bilgiye aç insanları severim :)
odinson
@anonim_bayan eskidendi, bi kaç senedir aç değilim.
anonim
bu zamana kadar öğrendiklerin şimdilik yeter diyelim o zaman :) @odin
odinson
@anonim_bayan yettiği kadar yetmediği kader, cehalet mutluluktur sonuçta :d
anonim
mutluluk da tartişma sırasinda çok zor oluyo be @odin ondan fazla bilgi göz çıkarmaz :)
odinson
dersi bıraktım şu seçim denen şeyi takip ediyorum :d
odinson
@anonim_bayan hayırlısı olsun ne diyelim.
anonim
aynen öyle söylecek pek bir şey yok zaten @odin
odinson
gerçekten de öyle denilecek söz yok.
anonim
o değil de sevgili @odin bir venüs'ten siyasete kadar geldiysek helal bize :)
odinson
ben apolitik birisiydim bugüne kadar yani oy kullanmıyordum, siyasetten anlamam :d venüs daha mantıklıymış vallahi hep venüs lanet gezegen, inşallah kara delik yutar onu!
anonim
yaa evettt yutsun artik yeter illallah ettim resmen, 1 senedir ayri olanlari bariştirdi, 8 senelikleri bitirdi, 5 senelikleri dengesizleştirdi. bütün ilişkileri alt üst etti, siyasete bile el atti, nereye baksam venüs'ün izi var...15 nisan'da gerilmesi duruyodu güya hala bir şeyler düzene girmedi be @odin
odinson
@anonim_bayan ben zaten plüton dışında hiçbir gezegeni adam yerine koymam. plüton varken venüs, jüpiter, kızıl sürtük mars, halkalı jupiter falan... gezegen mi bunlar? plütonun ne çektiğini bir ben bir de plüton bilir... yıllarca gezegen dendi, bir gün çıkıp hayır gezegen değil bu, böyle gezegen mi olur dendi. yetmedi tamam lan gezegenain ama cüce gezegensin tamam mı lan tırrek dendi, yetmedi cüce bile değilsin lan dendi. reva mı bu allahtan!
anonim
ahahahahahaahah tamam plüton'u bağrimiza basariz onun bize yanlişi olmadi bizim ona oldu hatta, affeder bizi umarim bir gün.. ama jüpiter'e laf etme bende nedense hep onu bi sevmişimdir ağlariiim :( uranüs'te güzel bi gezegen onu da sev abisi hep plüton plüton yapma onda bir de kalp şekli mi ne vardi yanliş mi hatirliyorum yoksa geyik miydi emin olamadim :) @odin
odinson
sütlü kahveye benzeyen jüpiter mi? al senin olsun ben plütoncuyum. ezilenlerin, dışlananların, sevilmeyenlerin, yalnız bırakılanların yanındayım. ama gerçekten çok seviyorum ya yazarken bile gözlerim dolu dolu minnoş bir gezegen inşallah orada hayat vardır da "gelsen de fark etmez artık nankör insan oğlu..." der.
anonim
bi kere plüton bile senin kadar karamsar değil @odin bence o "ne olursan ol, yine gel" diyenlerden ben biliyorum çünkü o izlenimi aldim, jüpiter de çok tatliş kendi halinde bir gezegen, genellikle kahve sevmem ama sütlü kahve jüpiter diyince bi hoşuma gitti bak daha da bi tatliş oldu şuan.. senin ders felan çalişman gerekmiyo mu bu arada ne yazsam dönüş yapiyosun hatta sanırım ben geç yaziyorum ihmal etme, daha sınavlarin olduğunu söylemiştin bak ben normal hayatimda da konuşmayi, yazmayi, yeni insanlar tanımayi, dinlemeyi çok sevmişimdir ama ben konuştukça konuşan garip bir çocuğum ondan ihmal etmeni istemem @odin
odinson
sadece bugün ders çalışmadım, çalışıyorum yani genel olarak, bugün baya yorucu bir gün olduğu için çalışmadım. yarın yeni bir hafta başlıyor bugün dinlenmek hakkım haa? :d reelde değil de sanalda yeni insanlarla tanışmak benim için de iyi bir deneyim oluyor, seviyorum da. zahmetsiz ve risksiz.
anonim
hadi bugünlük hakkın olsun @odin zaten sanırım buranın demişbaşi sensin dediğim gibi çok giren eden bi insan değilim ama nickin çok tanıdık geldi, şahsen sanal ortam pek bana göre değil birini dinlerken ya da birşeyler anlatirken mimiklerini izlemek, gözlerine bakmak daha samimi gelir bana.. sanal biraz daha kapsami kapatiyo, bence tabi :)
odinson
aylardır yoktum, bi kaç haftadır buradayım tekrar. hatta geçen seneden beri yoktum :d evet demirbaşım, %20 yıllık amortisman bedelim var :d jest, mimik ve göz teması iletişimin olmazsa olmazı. buna karşı çıkamam, hemfikirim ama bu tarz şeyler iz bırakan eylemler, riskli yani.
anonim
risk değil bence de bakiş açimiz farkli bu konuda muhtemelen ya da belki sanaldan birileriyle konuşmaya alişik olmadiğimdandir bilemedim şuan, risk olsada severiz :) 1 sene uzun bir zamanmiş demek ki ben baya eskilerden hatirliyorum seni.. yüzdeliğin iyiymiş :)
odinson
eski sitedendir belki de başka birisiyle karıştırılma olasılığım da vardır :d riski severim daha çok kumar gibi ne bileyim vegasta tüm aile servetini tüketmiş birisinin riske atabileceği bir şeyi yoktur. evinde oturup ölmeyi beklemek daha riskli, ya ölmezsen? off riske bak!
anonim
riske bakiş açin güldürürken düşündürdü :) sende haklısın ne diyim :) site mii değişti vaov :| İç ses "nesi farkli anlayamadim ama". güzel olmuş güzel (toplumun genel sorunu bilmiyorsan da biliyormuş gibi yap) :d kariştirilma olayida olabilir bilemedim. @odin
odinson
ahahaha sitenin değiştiğini de bilmiyorsan birisiyle karıştırdığına emimin :d sitede bir çok tanrı var onlardan birisi olduğuna eminim :d olur böyle şeyler normal :d
anonim
bana fazla mi güldün bana mi öyle geldi :) gece gece tribe girdirme beni :d demek çok tanrı var hııımmm poseidon , zeus ,hera , athena felan da mi var.. vay be site çok tanrılı yaşama geçmiş haberimiz yokmuş.. hades'te var midir ki.. @odin
odinson
hades kalmadı elimizde, poseydon, thor, artemis benim gördüklerim, geçen senelerde persephone vardı, uzun süredir yok. bu siteye daha ibrahimi dinleri gelmedi ahahaha :d yani karıştırdın derken ciddiyim, diğer tanrılara da bir bak okumaktan keyif aldığım poseydon var, halen aktiftir. persephone ise uzun zamandır yok ve o melankolik yazılarından bizleri mahrum etti...
anonim
@odin sen gerçekten demişbaş misin :) çetele mi tuttun annem sen.. şaşırttın, korkmaya başladim şuan sebepsizce.. :d herşeyi hatirlar misin böyle..
odinson
e burada her nickin arkasında bir birey var, o bireyin karakteristik yazıları var. İnsanlar yani, nşye unutayım ki!? sen okuduğun romanın karakterlerini unutur musun? ben unutmam. persephone'u hatırlarım, geceleri sessiz sedasız post girer, içini döker kaçardı. oldukça mutsuz ve umutsuz biriydi, sanırım artık öyle değil uğramadığına göre, bu onun için iyi :d hafızam kuvvetliydi,son zamanlarda değil. bir de işime geleni hatırlarım.
anonim
genellikle isim hatırlamam kitaplarda milyon kere bunun ismi neydi diye başa döndüğüm olmuştur karakterini anlatabilirim ama ismi uçar bende, bu yüzden şaşirdim, çoğu zaman bi insanı da yüzünden hatırlarim :) isminin değişik gelmesi lazim sanırım hatırlamam için. ondan şaşirarak sordum.. :) @odin sanırım artik uyku vakti benim için en azindan :)
odinson
İyi geceler sana @anonim_bayan.
anonim
teşekkür ederiim sana da iyi geceler, sevgiyle kal görüşmek üzere :) @odin karamsar olma, hayat gerçekten üzülmek için çok kısa.. at o çocuğu içinden ve dene bir kez daha şansini.. tekrardan iyi geceler :)
odinson
@anonim_bayan kendine iyi bak 🖐️