soulless
bir kişiyle samimi olma süreci bende şu şekilde işliyor.İlk olarak o kişi hakkında kafamda genel bir profil oturtana kadar söylediği önemli önemsiz her şey hafızama kazınıyor ve yavaş yavaş kafamda o kişi hakkında bir profil şekilleniyor.söylediği cümlelere ve benim anlattığım şeylere verdiği tepkilere göre nasıl bir insan olduğunu anlayana kadar yanında rahat olamıyorum .bu yüzden genelde soğuk biri olduğum hakkında eleştiriler alıyorum.geçenlerde zıttım olan biriyle tanışmıştım.birbirimizin isimlerini öğrendikten sonra eleman direk gevşedi senelerce arkadaşmışız gibi tavırlar sergiledi.ben bu kadar rahat olmasında şaşırmış birazda imrenmiştim.belki insan ilişkilerinde bende böyle rahat olabilirim diye o kişiye biraz yanaşmaya karar verdim.ertesi gün yanına gittim biraz muhabbetten sonra bana "ya birader kusura bakma senin isim neydi" dedi.o cümleden sonra bir daha muhabbetim olmadı zaten.bir süre gözlemlemeden sonra baktım adam herkese karşı aynı.bu olaydan sonra yok soğuksun yok asosyalsin gibi eleştirileri pek tınlamamaya başladım.diğer türlü olmaktansa böylesinin daha iyi olduğunu düşündüm.

Yorumlar

ceyrekmuhendis
emin ol böylesi daha iyi 👍
alpheratz ✨
senin yaptığın mantıklı zaten ben de öyle yaparım. İlk tanışmada basit bir görünüm oluşturuyor karşıda zaten bu fazla samimi havaları. ama düşününce bu kadar üstüne düşmedeki asıl sebep çevre darlığı olabilir. yani kişi analizine ayıracak zaman daha fazla gibi.
chen
chen @chen
10 ay
İsmini hatırlamamasına takılma bence isim hafızası zayıf olabilir. ben de tek görüşmede kimsenin ismini hatırlayamam. alıncak bi şey yok yani