odinson
bugün birisine telefon açıp acı acı sövesim, ama yapmayacağım.

Yorumlar

odinson
sinirden var bile yazamamışım düşünün işte içinde bulunduğum haleti ruhiyyeyi!
ucuncunesilsaglikci
@odin üstün zekamla "var"ı okurken kendim koymuşum kahretsin 😎
odinson
@ucuncunesilsaglikci üstün "nefretimle" katil olabilirim.
ucuncunesilsaglikci
@odin kaçıp gitmekle noldu diye sormak arasında kaldım 😶
odinson
bir yıl daha kaybettiğimi öğrendim bugün. @ucuncunesilsaglikci
ucuncunesilsaglikci
hobaa @odin valla klişe teselli cümleleri kurmicam, çok geçmiş olsun dostum
alpheratz ✨
sakin bro. sövebilirsin ahahah. noluyor?
Değişik Bir Adam
bana sov aga ne olur ya
odinson
@alpheratz @degisikbiradam sınavdan beklediğimin yarısı geldi, beni uykusuz bırakan insan bunun sorumlusu.
alpheratz ✨
kasıtlı mı yaptı diyeceğim ama o kadar zeki mi :/
Değişik Bir Adam
kendin de soyledin zaten abi aç telefonu say bildiğin küfürleri
odinson
@alpheratz salağa yatıp salak mikenlerden. sınavıma 6 saat kala gece 4'te durduk yere mesaj atması tesadüf olabilir mi? emeklerim gitti, yemin ediyorum o kadar çalıştım, uykusuz kaldım gecelerce 5-6 kilo verdim son bir ayda. geldi birisi tüm motivasyonumu düşürdü ve uykusuz bıraktı. 180 dakikanın yetmediği bir sınavda ben "uykusuz ve dikkatsizdim" revamı bu bana?
@degisikbiradam emin ol ettiğim küfürü sadece ben dert ederim, gram arlanmaz küfürlerimden. o kadar yüzsüz ve onursuz. az biraz onuru varsa benim ona yaptığım iyiliklere karşılık bu kötülüğü yaptığından vicdan azabı çeker ama pişkin kendisi. toprak alsın onu.
Değişik Bir Adam
bahsi geçen insanla tanıştım mı ben abi
odinson
@degisikbiradam boşver kim olduğunu.
alpheratz ✨
çok düşük ihtimal gireceğin sınavı öğrenip yapmış olabilir. İbnelik bizim toplumda yaygın meslek bilirsin. abi yapacağın son şey kişiye mesaj atıp ona küfür filan etmek kızgın ve kendinde olmayabilirsin. bunu şakın yapma olan oldu artık gidip sevinmesin bari.
odinson
@alpheratz çok doğru düşünüyorsun, olan oldu biz ise asker olacağız gibi duruyor. mayısta muayene olup siktirolup gidecem ağustos celbinde tecili bozup.
Maviş 🐣
canım benim ya 😔 yarın sınavım var ondan arayamıyorum seni yarın da bir yerlere yolculuğum var biliyorsun ama o boşlukta bir yerde arıcam seni nolur üzülmeeeer
odinson
@mavis sorun değil, zaten telefonda konuşacak kadar iyi depilim atlatamadım şoku.
alpheratz ✨
kısa dönem filansa iyi olabilir aradan çıkmış olur ama o askerlik döneminden sonra tekrar sınava hazrılanmak için vakit olacak mı? askere giden bilirsin normal dönemiyor pek. psikolojik şeyler yaşayanlarda var.
odinson
@alpheratz bizim dil yerine hazırlık sınıfına arapça seçildi. yani devletle işimiz bitiyor, özele yöneleceğiz ya da kendi işimizi kuracağız başka çare bırakmıyorlar.
alpheratz ✨
senin bölümle kendi işini ne kurabilirsin ki? dershane gibi o yeni düzen neyse işte oralarda iş mi yapacaksın yani onda da iyi maaş yok diye biliyorum
odinson
@alpheratz aile birleşimi için dil okulu. ayrıca almanya türkiye gibi değil, dilimi bilmiyorsan evlenerek bile gelemezsin, ikile diyor. baya talep var da işte ortaksız girilmiyor o işlere de bakacaz artık.
omuluarkadas
git söv bence dicem ama ne işe yarayacak. hep aynısını yapıyorlar gidiyorlar, sınav zamanı mesaj atıyorlar, sınavım var sonra konuşalım diyosun ama ne fayda uykusuz geceler sonrası. . sonra sınavda uyu ya da uykunu alamayip soru çözeme falan filan.. vicdansız köpekler. hele rakip eleme yapamaya çalışan (.. )lar var onları hiç söylemiyorum .kendi kibrinizde fesatliginizda kotuluklerinizde kalın inşallah. . sovceksen söv ,çık dışarı söv , aç pencereyi söv, ara birini ya da mesaj at söv. . benim bi arkadaşım var canımcım benim. . adamın canı mi sıkıldı arıyor beni ya da ben onu arıyorum başlıyoruz konuşmaya . çok kötüyse durumlar o içmiş oluyor genelde başlıyor her şeyi anlatmaya arada sövüyor da.(normalde birinin yanımda sövmesine izin vermem ama bazı özel durumlar hariç ) öyle yani iyi geliyor. ben sövmem, prensip meselesi sövmeyi de sevmem kolay kolay yanımda kimseye sovdurmemde ama canım çok yandiysa benim yerime de sövüyor. beni sakinlestiriyor,. yanımda olmasa bile her zaman yanında hissettiren o özel adam , canımcım , bir tanecik dostum, arkadaşım iyi ki var.
odinson
@omuluarkadas İnsanlara ait bir olgu vicdan, hayvanlarda malesef bulunmuyor. İnsanların hayatına bu kadar derinden zarar vermenin bir vicdani sorumluluğu olur ya da olması gerekir.
themuallim
valla ne denir bilemedim, üzdü😐
mimarlique
abi geçmiş olsun bizde de bir gerginlik var kalınca bir senemiz gidiyor ve çevre de yavşak çok söv gitsin.
odinson
@themuallim beni de üzdü ama ne çare?
@mimarlique bugün biraz daha büyüyüp sövmeyeceğim kardeşim, herkes bir gün vicdanı olduğunu fark edip ona hesap verecek. kendilerine sövsünler.
ceyrekmuhendis
bana kızma, sana bir şey demek istiyorum. mesaj atan kim? ne yaşandı? neler oldu bilmiyorum. ama kimse sana sen izin vermediğin sürece zarar veremez. sövmek istiyorsan kendine söv. hayatını etkilemesine izin verecek kadar değer verdiğin için kendine söv. birde bu hayatta her kötülüğün ardında vardır bir güzellik be. ferahlat şu gönlünü. daha farklı olacak belki. ne biliyorsun? kimseyi suçlama. kendini bile. sadece bunu söylemek istedim. haddimi aşmak hiç istemem. ama böyle düşünüyorum.
odinson
@ceyrekmuhendis haddini aşmadığını ve haklı olduğunu düşünüyorum. gerçekten haklısın, değer verdiğim için oldu bu zira değer vermeseydim ve ciddiye almasaydım bu elim olay başıma gelmeyecekti. her işte bir hayır vardır derler de bu işin içinde bir hayır göremedim ben.
ceyrekmuhendis
eğer inançlı biriysen kehf sûresi 65-82.âyetlerinin mealini okumanı istiyorum. eminim sonrasında bir nebzede olsa rahatlayacaksın.