anonim
arkadaslar lutfen fikir verin. kardesimin telinde connected mesajlarna bakmak zorunda kaldim. ve intihar edecegm. kolumu kestim kaniyo fln gbi konusmalar yazmis karsindaki kiza. tbi bi yerini kesmemiste oyle yzmis. bz aramzda pek knusmayz onunla bu tur konulari. bi manyaklik yapmasindan korkuyorum. ben onu kotu etkilemeden bu konuyi nasil hallederim . psikolojisi iyi degil kardesmn sanirim. ve yardm edin nasil bi yol izlemeliyim

Yorumlar

Дан БилзЭрхан
ya rahat ol bişey olmaz mazlum edebiyatı her zaman kazandırır kardeşin işi kapmış tebriklerimi ilet
limos
limos @limos
10 ay
eğer tek belirti c2yse sorun yok orda herkes intihar eder konuşma başlasın diye bunlarda geçiyor zamanla .(kendimden biliyorum 😎)
alpheratz ✨
boynuz kulağı geçmiş :d
odinson
ergenlikte normal böyle şeyler, dikkat çekmeye çalışıyordur, karşısındakinin ilgisini üstüne çekmek istiyordur. ergenlikte yöntemler farklı olsa da amaç aynı. yöntemi seni korkutmasın, yapan veya yapacak insan söylemez hatta görünmeyecek yere yapar yapacağını.
neutron
yaşı gereği normaldir ama sen harfleri niye yutuyosun ki
nincakaplumbaga
kardeşinle aynı dönemde kalmışsın sende ki buna inanıyorsun başınız sağolsun dünyadan iki liseli daha ayrılıyor
Dede
Dede @Dede
10 ay
ezerler bunu ilerde haberin olsun
anonim
ergenlikte dahi olsa bir insanın intihar fikrini dile getirmesinin normal bir şey olmadığı yukarıdaki yorumundan belli zaten. neyse @anonim_bay ben psikolog değilim ancak bu önemsenmeyecek bir şey değil. eğer ailenizde kardeşinle daha rahat iletişim kurabileceğine inandığın birisi varsa konuyu ona açmanı tavsiye ederim. tabi bu kişi "ergenlikte olur yeaaa" diyen bir tip olmazsa daha işe yarar olur. en azından bir sıkıntısı olup olmadığını çözebilirsin. varsa zaten tedavi edilmesi gerektiğini söylememe gerek yok.
anomine
bir psikolog şöyle demişti bana " eğer insan intihar etme fikrini bir kez bile aklından geçirmişse, o kişi buna meyillidir".
odinson
@anomine ölüm itkisi yaşama içgüdüsü gibi insanın içinde var olan bir şey. yaşamak istediğimiz gibi ölmeyi de istiyoruz. buna psikolojik bir rahatsızlık gibi bakılması zaman içinde bırakılacak, ötenazi de yaygınlaşacak. 40 saniyede 1 kişi kendi canını alıyor ve yaşamı terk ediyor. her insan ömründe bir kere intiharı düşünür, şuana kadar düşünmemiş olması düşünmeyeceği anlamına gelmez. yaşama içgüdüsü ağır basan yola devam eder, ölüm itkisi ağır basan ise buraya kadar der. her insan intihara meyillidir özetle.
anomine
bana adamın bana söylediğini paylaştım. ben çok şaşırmıştım ve içimden şöyle demiştim " bunu aklından geçirmeyen bir kişi var mıdır ki? demek sağlam bi tane insan yok bu dünyada"😉😁 @odin
puccohenzaps
@chiko biraz seninle mazlum edebiyati yapalim mi delikanli