liseli
nefret ettiğim iki insan tipi;

1- diyelim ki bir konuda birinin bilgisine muhtaçsınız, ve o kişiden başka o konu hakkında bilgisi olan, bilgi edinebileceğiniz başka kaynak yok. İşte bunu, eğer o bilgi edineceğiniz kişi fark ederse, yani kendisinden başka bir kaynak olmadığını, mecburen kendisine muhtaç olduğunuzun farkına varırsa, yandınız demektir. size öyle iğrenç bir şekilde anlatır ki, istemeyerek, bezdirerek, mide bulandırarak anlatır. ya da hart hurt, sert çıkışlar ve her türlü pisliği yaparak anlatırlar. size kötü davranırlar. böyle ağızları kapalı, homurdaranarak mırıldanarak anlatırlar. anlamadığınız yer olunca sinirlenirler. daha diyecek çok şey varda, buraya yazılacak türden değil.

2- yine aynı şekilde diyelim ki birisi ile bir konu hakkında görüşüyorsunuz, o konu hakkında da bilginizin olmadığını söylediniz. konuştuğunuz kişinin, bilginiz olmadığını bildiği halde, daha kolay, net ve anlaşılır bir şekilde anlatmak yerine, bol terimli, karmaşık, konudan konuya atlayarak "bak ben çok biliyorum" edasıyla, ego kasarak anlatıyorlar ya, ne desem az bunlara.

bunlar başıma gelmedi, sadece çevremden gözlemledim. bir taraf "ego kasarak" fikirlerini öne sürüyor, bir taraf da "sinirli, atarlı, ya da istemsiz" bir şekilde anlatıyor.

bunların yatacak yeri yok.

ayrıca buradan da, kendime kendi istediğim bir iş bulduğumu bilmesine rağmen, istemediğim bir işe beni sokmaya çalışan, benim adıma iş yeri sahibiyle görüşüp çalışacağımı bildiren, yaptığı her işle damarıma basan, sürekli sistemime çomak sokan ve şiddet içeren kaotik ortamlardan beslenen, zevk alan pederime en derin saygılarımı bildiriyorum. seninle de hesaplaşacağız az kaldı.

Yorumlar

✔️
olm boşver la
sezonsonu
yorum yazmaya korktum yemin ediyorum yok böyle birsey
liseli
@sezonsonu, liseli atar yaptı yine, ara sıra yapıyor böyle. :))

normalde sakin, soğukkanlı (bazen de sıcakkanlı) birisiyim. fakat çevrem çok kötü, hiç memnun değilim. çevrem ile tek ortak yönüm aynı habitatı paylaşıyor olmamız. gerçi artık fazla bir şey kalmadı, şunun şurasında 1 ay gibi bir şey var, okul kapandığında herkes kendi yoluna gidecek.

fakat sanki zaman daraldıkça, olaylar da daha çok artıp her şey üstüme geliyor gibi.