bisherlockdegilsinamafikirguzel
ekspresteki kalabalıkta zar zor ayakta dururken bi de erkekler arasında adeta sıkışmış bi durumdayken karşımdaki koltukta yayılmış oturan sen ve bu gibi denyolara sesleniyorum. siz önce bi nezaketi öğrenin, centilmenliği öğrenin yer vermek denilen bir olay var onu öğrenin sonra itiraf yazarsınız. hadi kendimi geçtim yaşlı insanlar için bu zor şartları küçük bir hareketinizle değiştirmeyi deneyebilirsiniz. yok şurda gördüğüm şöyle kız ben böyle erkeğim beğen bulurum cart curt. beyler kusura bakın lütfen biraz kusurunuza bakın da kendi kimliğinin farkına varmış ve bir özne olabilmeyi başarmış bi kadın için kaşınızın gözünüzün üstünüzün başınızın bi anlam ifade etmediğini bilin! İnsanlığınız, bir birey olarak duruşunuz ve toplumda var oluşunuz her şeyden önce akıl ve vicdan terazisinde dengelenen karakterinizle bir anlam ifade ediyorsunuz. bi zahmet artık kusura bakın!

Yorumlar

redkit
redkit
8 ay
benim annem 60 yaşında ve 50 60 lira için gidip tarlalarda çalışıyor. o yaşta bi kadın gün boyu çalışırken 5-10 dakka ayakta beklemek size nasıl zor geliyor ? afedersiniz ama çok narinsiniz.
mimarlique
mimarlique
8 ay
toplumda ki tüm bireylerin öncesinde kız erkek olarak ayrım yapmadan bazı değerleri hatırlaması ve farkında veya farkında olmadan yaptığı kusurları gidermesi gerekiyor. sanırım bu şekilde sürdürülülebilir bir çevreye ve yaşanılabilir bir topluma sahip olabiliriz.
soulless
soulless
8 ay
valla yaşlılar neysede yanım boşken oturmayıp kendimi tacizci gibi hissetmeme neden olan kızlardan sonra benden pek centilmenlik beklemeyin.
anonim
anonim
8 ay
cinsiyetinin kadın olması senin o koltukta oturmana öncelik mi tanıyor? kadın ve erkek eşit haklara sahiptir. toplu taşımalar için de bu geçerli. hamile, yaşlı ya da hasta değilsen kusura bakma ama bahsettiğin kişinin orada oturmasında hiç bir sıkıntı yok. yer verip vermemesi ise kendi tercihidir.
uzaktanbakan
cinsiyetin kadin erkek olmasi degil insanlarda hassasiyetlerin hala var oluyor olmasi onemlidir. egerki erkekler arasinda sıkışmış bir şekilde ayakta duran sizin icin onemli biri olsa hassasiyetinizi gosterip nasıl onu dusunuseniz ayni sekilde bence bir kizi o sekilde gordugunuzde de hassasiyet gostermelisiniz. gonul isterdiki erkeklerin arasinda da olsa ayakta durmakta bir problem gormeyelim ama gitgide pislesen bu toplumda bir bayan olarak kendimizi korumanin yollarini ararken bu kadar kucuk bir hassasiyet beklememiz bu kadar tuhaf karsilanmamali diye dusunuyorum.
anonim
anonim
8 ay
soylediklerinin bi kısmına hak veriyorum. ama bi erkek bi kıza yerini vermeyebilir bu saygısızlık olamaz, her seyde erkeklerden centilmenlik beklersek onlara da haksızlık olur. yaslılara sıra gelince, onlar kendilerine her turlu yer buluyo merak etme en kötü ihtimalle bakıslarıyla rahatsız ederler. eger ayakta durmakta cok zorlanan biri varsa zaten otobusu kullanmaları dogru olmaz. biz genclere guvenip de binmesinler yani. biraz saygı da bize gösterilsin artık.
Rider
Rider
8 ay
bende burdaki mevzunun ayakta kalmak olduğunu düşünmüyorum. erkeklerin arasında sıkışmış bir kız. biz erkek olduğumuz için bence de sıkıntı yok ama arkadaşa gerçekten yer verilmesi gerekirdi. ben de bacımın o kadar erkek içinde sıkışarak ayakta gitmesine razı gelmem. siz gelirseniz bilemem..
unlubiranonim
pardon ama neden yer verecekmişim? hamile misin, çocuk musun, engelin mi var, yaşlı mısın? sırf kadınsın diye mi yer vermek zorundayım sana. böyle zihniyetlere hastayım ya.
Buz Kralı
Buz Kralı
8 ay
kızlar otobüste yanıma oturmaz nedense. nedeni de şu oturursa hemen taciz ederim. hani dünyada o kadar insan dururken ki bu kadar şerefsiz değilim gelip seni taciz etcem. kusura bakmayın ama yer veremem. bacağım alçıdayken iki dakika g #tünü kaldırmayan üniversiteli kızlara yer veremem. annem ayaktayken kendileri yayılan liseli kızlara yer veremem. seninde elin kolun var benimde var ben eşek gibi 30 35 dakika nasıl ayakta duruyorsam sende duracaksın.
querteros
querteros
8 ay
erkekler arasında sıkışma durumunda olan bir kıza umumiyetle oturdugum yeri bırakırım veya bulundugum pozisyon rahatsa kızla yer degişirim. konu sıkışıklık ise okey. ama kızların ayakta durması erkeklerin oturması olayıysa yaklaşımım değişir. hastalık olur rahatszlık olur ayrı ama herkes eşittir tabiki nezaketen kızlara yer verdiğimizde olmuyor diyemem. ama şahsen bu tip durumlarda karşıdaki acaba ona yürüyorum falan zannedebilir diye çekinmiyor değilim. ben yer verdiğimde yok gerek yok ben iyiyim diyende olmuştu . seni kızdıran o anında sana mal mal bakıp nezaket göstermeyene ama bütüne yayma boşver @bisherlockdegilsinamafikirguzel
alonecowboy
valla kusura bakma , haksızsın ben yer bulmak için bazen 3 fakülte aşağı iniyorum , böyle bir durumda biraz fedakarlık edip sende otobüs bekleyebilirsin ikincisi bende otobüste seyahat ediyorum ayakta olduğum vakitlerde kızlar geliyor yanlış anlamasınlar diye arkamı dönüyorum onlar bana yaslanarak gidiyor ben kendimi çekiyorum onlar üzerime çullanıyor hani kusura bakma binmeden önce o otobüsü doluluğunu görüyorsun ve biniyorsun sonra da erkekler şöyle böyle bazen oluyor ki o erkeklerinde vücudunda derman kalmıyor sabah 9 akşam 16 yapmak kolay olmuyor.şimdi dersen ki sen çok kabasın tam da tersine beni tanısan ne kadar kibar bir insan olduğumu görürsün ama benim kibarlığım hak edene ve sen buraya bunu yazarak benim kibarlığımı hak etmiyorsun bencil düşünüyorsun.
karakutuu
karakutuu
8 ay
kadın erkek eşitliğini savunmak kadınların üstüne vazifeler yüklemek ve onları ezmektir. ben eve ekmek getiriyorum sende getir sende para kazan demektir. ben odun kiriyorum sende kir demektir. kadına verilen hoşgörünün ortadan kalkması demektir. kadın erkek eşit değil denktir . a kümesinde 5 olsun, b kümesinde de 6, kümeler birbirine denk ama eşit değildir. kadınların üstün olduğu özellikler vardır. erkeklerinde başka özellikleri vardır.kadın kırılgan narin incinebilir. bu onu erkekten aşağı yapmaz . yani messi mı ronaldo mu messi asla ronaldo olamaz. ronaldo da messi gibi olamaz.
alpheratz ✨
o zaman sana şunu diyorum, kadınların arasında sıkışıp kalan erkeğe yer verir misin? bunu verdiğin gün eşit şartlarda tekrar konuşuruz.
bisherlockdegilsinamafikirguzel
konu sizce burda ayakta durmak mı? arkadaşlar kendinize gelin! erkekler arasında sıkışan babam yaşındaki herifin tacizine uğrayan benim! ve ben kadın olduğum için bana yer verilsin ben üstünüm demedim. İşinize geldiği gibi çarpıtmayın konuyu! bu kadar berbatlaşan ve beyni yerine uçkurunu kullanan bir toplum olmasak kimse sorun etmez erkeklerin arasında olmayı da ayakta olmayı da! haddinizi bilin
bisherlockdegilsinamafikirguzel
@alpheratz kadınların arasında sıkışıp kalmış bir erkeğe taciz örneği getirdiğin gün bunu bizzat yüzyüze konuşucam seninle
bisherlockdegilsinamafikirguzel
@redkit çok afedersin ama benim annem de 60 yaşında ve tarlada çalışıyor. ben hem okuyor hem çalışıyorum. narin değilim. senin ablan kız kardeşin sevgilin kuzenin annen ya da canından kanından biri olarak da dünyaya gelebilirdim. ve o zaman asıl sorunun ayakta kalmam değil ayakta erkekler içinde kalmam ve bundan duyduğum rahatsızlık olduğunu anlar ve bana hak verirdin. çünkü senin ya da sana ait olan kıymetlidir. başkası narin!
bisherlockdegilsinamafikirguzel
her şeyi anlarım da kadının kadını, erkeğin erkeği ezmeye çalışması durumunu anlamlandıramam. biyolojik olarak cinsler sürekli bir çatışma halindedir ve bu belki de bi nebze anlamlandırılabilir. fakat şunu anlayamıyorum, arkadaşm kadınsın ve bugün bi hemcinsinin uğradığı tacize tecavüze yarın sen de ığrayabilirsin. ne diceksim o zaman da 'o saatte orda ne işi varmış, öyle giymeseymiş, gülmeseymiş, hakeymiş' mi diyeceksin! söz konusu kendimiz olduğunda dünyayı yerinden oynatırken başkasına empati yapamadığımızdan dünya bu kadar çirkin!
bisherlockdegilsinamafikirguzel
@unlubiranonim keşke dışardan bi gözle kendi zihniyetine bi bakabilsen, hasta olunacak neler neler olduğunu anlaman daha da kolay olacaktır. ha bu arada umarım nasıl bir zihniyete sahip olduğumu anlamışsındır gerçekten. feyz almak önemli
anonim
anonim
8 ay
kız haklı. beynimi kullanıp dusununce gercekten de benim bi kadın akrabam tacize ugrasa durum degisir. o zaman her kadını da kendi kanımızdan olmasa bile koruyup kollamak bize duser. delikanlılıgı agzımıza dolamak yerine bi centilmenlik yapmak bize daha cok yakısır. laf yetistirmeye calısıp kıza yukleneyelim ve bi nebze duyarlı olalım.
alpheratz ✨
bak dostum kafa yapını anlıyorum tüm yazılarını da takip ediyorum mantıklı bir insansın yoksa bu tartışmaya girmezdim bile. bir kadın ayaktaysa ona taciz olabilir diyerekten yer vermek midir mantık? özgecan olayından sonra bir hafta abartmıyorum kafamı yerden kaldıramadım utançtan. bazen insanlara gereksiz yüklenmeler yapıyorsunuz. doğruluk payı var mı? var, ama bu yükü herkese yıkamazsın. bu şey gibi, bütün kadınlar aynıdır demekten farkı yok.
thegreen
thegreen
8 ay
bu söyleyeceklerimden dolayı sende kusura bak. madem böyle bir olay yaşadın ve söyleniyorsun ozaman bekle 20-30 dk boş bir tane yakala bin. ben dün 20 dk r11 bekledim. hepsi dolu geldi en son sinirlendim 17ye bindim. he ne mi oldu? evime yürüyeceğim yol uzadı okadar. sende böyle serzenişte bulunacağına aklını kullansaydın. gelmiş bayana yer vermeyen yayılan denyo demişsin. hepimiz öğrenciyiz dersden sonra bunalan vücut haliyle dinlenmek ister. İşine geldiği gibi konuşma. aynı zamanda yanımız boşken oturmayan bayanlar oluyor. öyle birimisin bilemem fakat hem yanımıza oturmayın hemde centilmen degilsiniz denyolar falan filan gec sen o işi bacım. İşine geleni yazma buraya. sen burda bişe anlatmaya calısmıssın ama sacmalamıssın. yukarıda anlattıklarımı yapsaydın.
yaşlılara gelince... madem otobüse bineceksin ozaman göze alacaksın ayakta kalmayı. hem bedavaya geçecekler hemde beni yerimden kaldıracaklar. yok öyle yama. madem ayakta durmak istemiyorlar çok sevdikleri belediye başkanlarına söylesinler özel otobüs gelsin yaşlılara.
Guvenvermiyordemissin
birinci omudedikodu savaşı çıkmış burada kola çekirdek getirin italya gibi taraf değiştirene ben dalarım düzgün savaşın
anonim
anonim
8 ay
hepiniz haklısınız arkadaslar. otobüste bos koltuk kimin hakkı bu mahkemeye taşınmalı! bu isi biz cözemicez😐
Buz Kralı
Buz Kralı
8 ay
erkeği taciz etseler erkek tepki verse top olur, adı topa çıkar o yüzden tepki vermiyoruz haberin de olsun geniş düşün biraz hemen çökme.
anonim
anonim
8 ay
bir kere dolmuşda yer veriyim dedim bana yavşayacak başka bir yol bulmalısın cevabını alınca tövbe ettim umurumda değil ayakta kim varsa, taciz ise sıkıntın bunu hemen orada tepkini göstermen gerekirdi burası artistlik yeri değil