liseli
ulan bir bitmediniz be.

buradan aileme sesleniyorum. bana gram saygınız yok saygınız. şurada son 1 ay kaldı üniversite sınavıma ama ağzıma ettiniz. nereden çıktı lan ev taşıma işi? rahat bırakın da sınavıma çalışayım be, ne istiyorsunuz benden. adamlar dört yıllık lise hayatım boyunca durdu durdu tam sınavıma bir ay kala taşınma işi çıkardılar. şimdi işi gücü bırakıp eşyaları koliye dizicem ve bu boş işlerle uğraşıcam.
yok x yerine git muz kolisi satın al, kilo işi gazete satın al. ivır zıvır...

bir de şimdi beni ulusal bir markete sokmaya çalışıyorlar, kasiyer olarak çalışacakmışım. ve reddetme şansım da yokmuş(!), niye? çünkü onlar öyle düşünmüş. ben kasiyer olarak oraya girene kadar, yani işe alınana kadar da boş gezmeyecekmişim, babam başka yerle benim adıma görüşmüş, garson olarak çalışacakmışım. ve babam adamlarla görüştüğü için, geri adım atma şansım yokmuş(!).

ben de liseliysem; ki liseliyim. hiç kimsenin hakkımdaki dayatmalarına uymak zorunda değilim. hissediyorum, çok değil, bir ay sonra okul kapanınca çok şiddetli olaylar olacak.

ve işin en garip yanı, bu kadar kötülüğü bana yapmalarına rağmen ben onları sevmeyip, onlarla görüşmeyi reddedince "vefasız, hayırsız evlat" damgası tam da alnımın ortasına vuracaklar.

çok mu şey istiyorum ya? sadece sınavıma rahatça çalışabileceğim bir ortam istiyorum. sadece, rahat bir ortam, sadece bir aycık...

Yorumlar

parpali
zor bir süreç senin için ama elindengeldiğince çalış çalışa bildiğin zamanları çok iyideğerlendir allah yardımcın olsun