liseli
kendimi einstein gibi hissettim.
durun, hemen "egoist, kendini beğenmiş." damgası vurmayın, zeka anlamında değil. :)
anlatayım;
albert einstein, 1911 yılında fotoelektrik etkisi çalışmasını yayınlıyor. fakat, daha bir varsayım. gözlemlenmiş, doğrulanmış bir çalışma değil. ve yıl 1919 oluyor. einstein, eşine nobel ödülü'nden aldığı parayı vereceğinin sözünü veriyor. fakat, einstein daha ortada fol yok yumurta yok, eşine bu sözü veriyor. ve ardından, yıl oluyor 1921 ve einstein nobel ödülü'nü alıyor. resmen geleceği görüyor. :)
bu adam, daha kendisinin ödül kazanacağı ile alakalı en ufak bir ipucu bile yok iken, kazanacağını iddia edip eşine söz veriyor.
benim durumum da onun gibi. yarın ödül törenim var, evet gidiyorum. ödül töreni kapıya dayandı. :) daha 1. olacağıma dair en ufak bir ipucu yok iken, ben kendime 1. seçilirsem diye düşünüp, konuşma metni hazırladım ve onu ezberlemeye çalışıyorum.
düşünsenize, bir de dereceye bile giremezsem. :d tüm ezberleme çalışmalarım, provalarım boşa gitmiş olacak, kendi kendime gelin güvey olmuş olacağım. eğer öyle bir şey olursa, sakın ifşalamayın, sır olarak aramızda kalsın. :d
haydi bakalım, görüşmek üzere. sabaha İstanbul yolcusuyum.
not: peki ya benim peder hiç benim mutlu olmamı ister mi? hayır, yine yaptı yapacağını fakat, geçelim şimdilik bunu.
esen kalın. :)

Yorumlar

anonim
bizleri iyi veya kötü durumdan haberdar edersin umarım...😉😉başarılar...