poseydon
sonunda insan da uyudu. geceler boyunca oturup gündüzler boyunca uyuyan insan kendini sürekli bir uykuya teslim etti. herkes toplandı başına. yıldızlar, ağaçlar, ay, güneş ve aynı candan olma bikaç varlık daha. önce herkes sessizdi. susmak belki de yapılabilecek en iyi ve en güzel şeydi. kim uğurlamadi ki sevdiğini toprağa. bazıları bu son görüşe de katılmadı. çünkü insan bazı şeyleri yaptıktan sonra pişmanlık duyarken bazı şeylerden pişmanlık duymak için yapmaz onları. oysa geçmeyen bir düşmanlıkla baş başa kalacağını ( pişman olan kendisi ile) ve yüreğinde açtığı bu derin yarayı nasıl kapatacağını bilmediği bir yaşantı parçasıyla senelerce yaşamak zorunda kalacağını ve hiçbir yaşantıya tam olarak ait olamayacağı gibi artık çoktan yiten birkaç görüntü dışında kendisine bir şey kalmayacağını bilemedi, hissedemedi, anlayamadı. acılarımız, elbette derin yaralarımızdan besleniyor ancak bir acı hiç yarasız da var olabiliyormuş. İnsan yaşadıkça yaşlanıyor, yaşlandıkça unutuyor, unuttukça da hatırlamaya çalışıyor ve hatırlasa da hatırlamasa da bazı şeyleri, sürekli var olan ve benliğini belli eden bir acı silsilesi kalıyor geriye. ölürken yaşayanlar da var, herhangi bir yaşantıda kendini bulamayanlar da. oysa insan zaten alışkanlıklardan ibaret bir yapı oluyor yaşadıkça ve alışkanlıklar bile yaralayıp zarar verebiliyor insana zamanla. peki hangi zamanda yok ettik kendimizi ve hangi zaman geri getirebilir bizi, unutkan zihinler ve yüreklerin acısından. bir acı insanı var edebildiği gibi yok da edebilir.

Yorumlar

anonim
hala hayatta olmana sevindim seni hep düşünen bir dost...
poseydon
@anonim_bayan tahmin ettiğim kişi olduğunu varsayarak ben de senin daha iyi olmana sevindim.
anonim
belki oyumdur belki değilimdir. belki iyiyimdir belki değilimdir kim bilir... @poseydon
poseydon
@anonim_bayan İnsan her şeye rağmen yaşıyorsa, yaşayabiliyorsa önceki durumundan daha iyidir. ya da en azından bir şeylere alışmış veya alışmaya başlamıştır.
anonim
yaşamak zorunda olmak var bir de isteyerek yaşamak var. alışmak en kötü şey değil mi ? neye alıştıysam elimde kaldı... buna sen de dahil @poseydon
poseydon
@anonim_bayan sanırım en acı verici olan da yaşamak zorunda olmak. daha önce de söylediğim gibi alışmak insanı hem yaştan hem de yazmaktan alıkoyan bir durum ve bu durum da insanda yeni yaralar açmaya meyilli bir şey. son olarak insanın elinde kendisi bile kalmıyor, bu seninle.alakalı bir sey değil.
anonim
sen kolay olanı ama kaçmayı seçtin belki bu alışkanlık bu kez yara açmayabilirdi ... @poseydon
poseydon
@anonim_bayan her ne kadar farklı bir düşünceyle hareket etmiş olsam da yaptığım kaçmaktan başka bir şey değildi ve bu durumun nerelere varacağı da bir belirsizlik olarak kaldı.
anonim
ben de kaçtım ama istenmediğim yerde kalamazdım @poseydon
poseydon
@anonim_bayan İnsanın asıl kaçtığı kendisi olduğu sürece nereye ve neden gittiğinin bir manası olmuyor maalesef.
anonim
doğru söylüyorsun ne kadar kaçarsan ne kadar uzağa gidip kendini ne kadar herkesi silsen de kendini bırakamadığın sürece hep aynı yerdesin @poseydon hiç değişmemişsin
poseydon
@anonim_bayan hiç degismemissin diyerek iyi bir şey mi söyledin yoksa kötü bir şey mi tam olarak anlamadım. ancak değişmek için insanın önceki benliğini öldürmesi yahut üzerine sürekli bir şeyler yükleyerek o ağırlıkların altında ezmesi gerek.
anonim
kötü değildi ama iyi de sayılmaz. o kadar kötü de sayılmaz değişiklik @poseydon
poseydon
@anonim_bayan değişiklik kötü bir şey değil ancak insanın kişiliğinde değişim gösterebilmesi için aşması gereken şeyler bazen çok ağır olabiliyor.
anonim
hala aşabilecek kadar güçlü olduğunu düşünüyorum demekki @poseydon
poseydon
@anonim_bayan mesele güçlü olmak değil ki hazır olmak. belki de bu sebeple insanlar kaçınıyor her şeyden.
anonim
neden hazır değilsin peki sordun mu hiç kendine ? @poseydon
poseydon
@anonim_bayan cevabını bulamadığım bir soru bu. belki de içten içe memnunumdur halimden ne kadar uyuşmasak da.
anonim
@poseydon belki de öyledir...