poseydon
kendimi herhangi bir hayata aitmiş gibi hissetmiyorum, hissedemiyorum. hayata bağlanabileceğim hiçbir düşünce, duygu, düş, hayal, his kalmamış gibi. o denli durgun bir şekilde geçiyor ki günlerim sanki gövdesinin toprağa en yakın yerinden kesilmiş ve büyümesin diye üstüne kaynar su dökülmüş bir ağaç kadar hareketsiz ve yok olmaya yüz tutmuş her şey. bazen bir anlık bir hareketlenmeye dahil oluyorum ya da öyle olduğumu sanıyorum. İnsan bir şeylere özlem duymaz mı? bilmem, duyamaz herhalde. ne kadar iyi veya kötü bir ruh halinde olursak olalım insan yaşamak için kendisini herhangi bir yaşantıya yahut hayata ait hissetmek istiyor ancak zamanla bu kadar anlamsızlaşan hayata karşı elinde geçerli hiçbir sebep kalmıyor. yılgın ve solgun bir orman içindeki ölü kuş yavruları gibi hayat, hangisine üzüleceğini şaşırıyor insan. elbette herkes ve her şey bir gün bir şekilde ölecek, yok olacak ancak insan bir müddet yaşamak, kısa bir an bile olsa yaşadığını hissetmek, kendisini bir yere veya bir şeylere ait ya da dahil hissetmek istiyor. başarısız bir düşünce ve kırgın bir hayal kadar somut ve hüzünlü her şey. artık denizler de kurudu, hiçbir şey barındırmıyor içinde. İnsan içinde kuruyan bu denizleri yaşatacak hiçbir şey yapamadı çünkü insan kendini yaşatacak bir şeyler yapmaktan bu kadar uzakken daha büyük ve kapsamlı bir olguyu yaşatacak bir şey yapması biraz zor gibi. belki de mümkünatı olmayan bir durum. İnsan ölmek de istemiyor sadece biraz yaşadığını hissetmek ve gerçek anlamda yaşamak istiyor.

Yorumlar

karakutuu
herkes ölecek doğru ama yok olmayacağız. bide hap kullanmaktan vazgeç yaramıyor .
poseydon
@karakutu2 yok olma kısmını nesneler için yazmıştım ancak tam olarak ifade edememişim sanırım.
snorlax
'biraz yorgunum, kavgaları birikiyor insanın. her uzvundan ayrı ayrı taşıyor acısı zamanla.
yaşımdan yorgun, yaşımdan telaşlıyım bugünlerde. kaç yaşındayım sahi saymadım, bilmiyorum. belki kırklarımdayım belki otuzlarımda. belki de doksan sene yuvarlandım bu dünyanın sırtında. hiç bilmiyorum. hayat taviz vermediği hızı ve kavgasıyla akıp gidiyor...'
fonda bu şiiri dinliyormuş gibi oldum. bir de bayazıt ' nasıl ki çok susarsınız ve kana kana su içersiniz, işte yaşamak odur' der. susamışsın ama o pınarı bulamıyormuşsun gibi geliyor bana her yazında.
poseydon
@snorlax adil erdem in şiirleri ayrı bir güzel zaten. bir gün bulurum belki ben de o pınarı.
anonim
eksiksin,fazla yarım...