anonim
bugün herşey daha bir anlamsız.. hayata bağlanmaya çalışıyorum ama olmuyor gülüyorum ama anlık gülüşler.. İnsanları eğlendiren şeyler beni hiç mutlu etmiyor bir insanın düğünlerde bile ağlaması gelebilir mi? hayatın anlamsızlığı içinde ne kadar hayata bağlanmak istesemde ufacık bir söz beni alıp çok daha öteye fırlatıyor..

Yorumlar

✔️
dostum kendine bunu yapma. bunun sonu pek hoş bir şekilde bitmiyor. acıysa evet acını yaşa ama kendini bilerek yaşa. bir an önce kendini bulman dileğiyle
mihrimah🤘
@desikbiradam sen inanmıyorum diyosun ya belki yaşanmışlıklarının başına gelen canını yakan şeylerin, ağırlığı yıpranmışlığıyla. üstünde bir yorgunluk var ve bırakmışlık oluruna bırakmışlık, falan daha fazlası belki.... annemin deyimiyle ununu elemiş eleğini asmışsın..
aslında çoğu inananın eksikliğini kazanmış sın 'teslimiyet' .hani bizi büyüklere münhasır " eyvallah"
İnşallah hayırlara vesile olur.🤗
@anonim_bayan sen de tutunursun inşallah bu kadar anlamsızlığın içindeki anlama.
ozaman hersey yeniden anlam kazanır.
✔️
@subuharoldu oluru olmazı kaldı mı ki artık. ben bıraktım ve çabalarken olmuyorsa bırakılan da malum zaten.
mihrimah🤘
@degisikbiradam çabaladıkların oldu veya olacak ama senin istediğin şekilde olmasını bekleme.
hani allah huteala yapılan her dua yı kabul ederim diyor. lakin kulunun evelini ezelini çok iyi bildiği için uygun zamanda verir. ya senin istediğin seyin aynını verir veya senin istediğin şey hayrına değilse ďeğişik şekilde verir. keza mutlak verir. zaten vermediğini sandğında dahi ne biliyim hasta düş kün birini görüp ya bende öyle olsaydım demezmisin. İşte sen öyle değilsin elin ayağın tutuyor aklın yerinde çabaladığın şeyleri bunların karşılıği olarak dahi görebilirsin.
bırakmak. önemli olan zati odur çalışıp cabalayıp bırakmak ama boşa değil şöyle ağız dolusu gönül dolusu allaha bıraktım de.
sınavlara dahi çalıştıktan sonra bekliyoruz 1 ay bir yıl 2, 3 , 4, hatta bazıları geçirmiyor dahada bekliyoruz. seni yaratan bekletmiş çok mu. en fazla ölene kadar bekleriz. daha ne olsun deme önemlisi daha sonrası rabbim orda çaresiz bırakmasın.
rabbim inşallah karşına tutunabilecegin bir dal çıkarır bu savurganlığın yorgunluğuyla dinlenebileceğin bir han. yeterki inancını umudunu yitirme😑🤗🤗
✔️
@subuharoldu amacı üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olan bir insana han olsa ne yazar saray olsa ne yazar. 10 yaşından beri babam için dua ettim çabaladım böylesi hayırlısıysa böyle hayır istemiyorum ben. bekle demişsin umuttan felan bahsetmişsin ben sana olacağı söyleyeyim. 6 ayda bir şehir değiştireceğim hiç bir şeyi sevmeyecek bağlanmayacağım bir daha. eğer bunlara yakın bir şey dahi olursa arkama bile bakmadan bir daha gideceğim.
✔️
@subuharoldu yanlış anlaşılmak da istemem çabana anlayışına saygım sonsuz ama bazı insanlar yapamaz. bu kadar basit işte.
mihrimah🤘
@degisikbirdam zaman konusunda birşey diyemem.ama 50 60 yaşlarına kadar aynı senin düşüncende çareziklilerle acılarla büyümüş dibi zirveyi görmüş insanları çok yaķınlrımı dinledim. ve öyle bir nokta oluyorki bi dönüm noktası bir an İşte o nedenle görelim mevlam neyler neylerse güzel eyler.
bu arada haklısın, belki şahsen senin yasadıklarıni ben yaşamadım ve belki yaşasam bu kadar rahat konuşamam bilmiyorum ama rabbime her ne olursa olsun ne gelirse gelsin o na olan inancımdan mahrum etmemesi için dua ediyorum. hayatımda ençok şükrettiğim şey inancım rabbime olan umudum.
bişey diyim mi inşallah ardından dua edenlerin vardır yoksada olur veya kazanmaya çalış , bazen bir dilencinin bir çocuğun birinin duası öyle işler ki.
herşey gönlüncd olur be degüşük🤗🤗
✔️
@subuharoldu ben sadece gönlümce ölmek istiyorum ona da cesaretim yok o yüzden kaçıyorum ya zaten