liseli
liseli
6 ay
hazır olay yeni başıma gelmişken, duygularım tazeyken bahsedeyim.

ben eğer bir sorun çıkmazsa, bugün ya da yarın şehir dışına çalışmaya gideceğim. yaz bitene kadar yokum. 5 yaşında da kardeşim var. anneme "abim nereye gidecek? ne zaman gelecek? bizi bırakıyor mu?" gibi bir sürü soru sormuş. sonra da ağlayıp yanıma geldi. sarıldı bana. aynı soruları bana da sordu. bıdığım benim. nasıl da ağlıyor. sarıldım teselli ettim. sadece iki yaz tatili bitene kadar yokum. geri geleceğim. bu çocuk daha şimdiden böyle yapıyor fakat okul başladığında ne olacak? 9 ay olmayacağım. zor bir durum.

ayrıca, bir başka ilginç durum daha var. belki kimseye çaktırmasam da, değişik durumlarla karşı karşıyayım. benim aram, ailemle hiç iyi değil. (buna kardeşim de dahil). sadece bu tarz farklı duygular içeren konularda yumuşuyoruz. ama bunun dışında? yok. anlaşamıyoruz. İmkanı yok. bazıları bunu "bu yaşlarda olur öylee, dert etmee." gibi söylemlerle cevaplandırıp, bıyık altından da tabiri caizse "ergensin işte olm, hepimizin başına geldi bu tarz şeyler xd" şeklinde gülerek olaya yaklaştığını biliyorum.

fakat öyle değil. ailemi çok seviyorum. onlara düşkünüm. onlarla bu kadar taban tabana zıt fikirler paylaşmak yerine keşke aynı şeyleri düşünseydik. keşke anlaşabilseydik. evet, fikirler uç bir şekilde farklı, uzlaşma şansı yok. hatta, varlıklarına tolerans gösterme şansı dahi yok.

"keşke yanılsam." diyorum bazen. keşke onlar gibi düşünüp mutlu bir şekilde yaşasaydık fakat, olmuyor. o açıdan baktığımda hiçbir şey tutarlı gelmiyor bana.

neyse çok uzun yazmayayım. sonra yayınlanmaz. zorlu ve ailemden bağımsız bir hayat beni bekliyor. (çünkü bu farklılığın sonu kesinlikle ayrı hayatlara çıkıyor.) ve ben buna üzülüyorum. keşke anlaşabilseydik. İki aylığına çalışmaya gitmek için evden ayrılamıyorum, kardeşim ağladığında ben de üzülüyorum. fakat hayatlarımızın ayrılması kesin görünüyor. şaka gibi.

keşke her şey farklı olsaydı. haydi iyi geceler.

Yorumlar

limos
limos
6 ay
aile olunca konu elin ayağın bağlanıyor işte. annen baaban neyse de kardeşinle iyi anlaşmak için elinden geleni yap. ayrıca aileyle anlaşamamanın tek açıklaması ergen olmak değil bence de. umarım kendini daha iyi hisseddecegin mutlu huzurlu olcagin zamanlar çabuk gelir.