liseli
liseli
6 ay
şimdi size taze duygularımla 3 günde nasıl yaklaşık 450 tl zarar edilir ve aynı zamanda da sinir küpüne dönülür onu anlatacağım.

İşinde çalışacağım adam, bugün yanlış bilmiyorsam iznini bitirip, geri dönecek. ve güya beni de götürecekti, böyle biliyorduk. 1 hafta öncesinden de yine konuşmuştuk, bana espriyle "nasıl corç hazır mısın, ne zaman gidiyoruz?" vs. soruyordu, konuşuyordu işte. ardından bugün için, dönüş yapacağını söylemişti.

ben de tüm eşyalarımı hazırladım, bugün gideceğiz diye biliyorum. az önce, son son ne var ne yok ne yapıyoruz diye mesaj atayım dedim. "ee ne zaman gidiyoruz?" dedim. bana bir sürü resmi iş saydı. adli sicil kaydı ikametgah belgesi nüfus kayıt örneği bankada adıma hesap açılması etmesi oooooo... dedim ya şimdi mi söylenir tüm bunlar? "ben zaten sana demiştim bunları." demesin mi? kafa atıyorum klavyeye. neyse, alttan aldım çok tepki vermedim. zıt düşmemem gerek. başka alternatifi yok çünkü herifin.

şimdi bu resmi işler hafta sonu yapılamadığı için, hafta içini beklemem gerek. hafta içi bu resmi işleri yapıp tek başıma gideceğim. bu da 3 gün zarar demek. yani bugün gidemeyip, gideceğim vakti erteliyorum ve 3 gün ediyor. 3 gün = 350 civarı tl ye denk geliyor. normalde adamla gidecektik, yol parası da vermemiş olacaktım. yol parasını da ekle 450 tl zarar.

ya herif, dövebilsem ağzını burnunu kırardım da gücüm yetmez ve sen bana mevkin dolayısıyla lazımsın. off nasıl sinir oldum gıcık oldum strese girdim, ağlayacağım ya...
resmen bunalındayın ya resmen depresyondayın :(((

Yorumlar

380volt ☇
reyiz bir laf var
düz ovada yağmurdan kaçılmaz, döte giren şemsiye açılmaz.
hayırlı olsun. ne diyeyim 🙂😐
cografyaciiii
dediğin tüm resmi belgeleri e devletten alabilirsin zaten. sana kalan sadece gidip bankada hesap açmak çok kasma yani 😉😉
liseli
liseli
6 ay
@cografyaciiii bak bunu duyduğuma gerçekten sevindim ve heyecanlandım. takip isteği de attım mümkünse özele geçebilir miyiz?

adli sicil kaydını almak için adliyeye, nüfus kayıt örneği almak için nüfus müdürlüğüne, ikametgah belgesi almak için de muhtara veya başka bir yer gitmeme gerek yok mu yani? doğru mu anladım?

hesap açma işinde de haklısın, gidince de yaparım. zaten reşitim, başkasına ihtiyaç olmaz herhalde.

o saydığım şeyleri e devletten nasıl yapacağım? daha önce hiç e devlete giriş yapmadım.
liseli
liseli
6 ay
@cografyaciiii biraz bakındım, gerçekten yapılabiliyor.

fakat e devlete girmek için şifre gerekiyormus. benim sifrem yok. almak için pttye gitmek gerekiyormus.

sanirsam böyle. ptt nin de nerede olduğu fark etmez herhalde? yani gittiğim yerdeki pttden de alabilirim şifreyi. sanirsam boyle. bakalım heyecanlandim su an :d tesekkur ederim
ortayakarisik
istediğin postahaneden alabilirsin dediğin gibi sıkıntı yapma. umarım halleder ve fazla zarar olmadan gidersin
liseli
liseli
6 ay
şöye bir son durumdan haber vereyim. adam zaten akrabamız olduğu için görüşme fırsatı bulabiliyorum.

zararımın öyle bahsettiğim kadar olmadığını belirtti. hafta sonunu zarardan saymamam gerektiğini, çalışmadıklarını söyledi. sadece pazartesi gününden zararlı olduğumu belirtti. ha keşke o da olmasaydı fakat, en azından ne kadar dönersek o kadar iyi. şimdilik tek zararın, 1 gün ve bilet parası. fakat bileti de şirkete yansıtmayı düşünüyorum. pek umudum yok ama bir deneyelim.

e-devlet işi de, ptt hafta sonu açık olmadığı için, mecbur yine hafta içini bekleyeceğim. e hafta içi olunca da e devletin avantajının bir anlamı kalmıyor. yine pazartesi günü yanıyor.

keşke e devlet şifresini de online bir şekilde öğrenip, işlem yapabilseydim. yarın atlar giderdim. 0 zararla kapatırdım işi fakat olmadı.

neyse, durum bundan ibaret.
liseli
liseli
6 ay
@cografyaciiii mesajların bildirim olarak geliyor içine bakamıyorum. beni takip etmen gerek. yoksa okuyamam.
liseli
liseli
6 ay
@cografyaciiii

abi görseldeki gibi oluyor. beni takip etmediğin için okuyamıyorum. sistem izin vermiyor. mesaj atmışsın teşekkürler fakat görebilmem için beni takip etmen gerek.

yoksa linkteki gibi hata veriyor.
cografyaciiii
@liseli takip ettim kardeşim dün etmiştim ama olmamiş şimdi yaptim
liseli
liseli
6 ay
@cografyaciiii abi yine olmamış. sadece iki kişiyi takip ediyorsun. ben yokum.
cografyaciiii
dostum takipte görünüyor
liseli
liseli
6 ay
@cografyaciiii evet, şimdi oldu.