liseli
liseli
6 ay
şimdi size taze duygularımla 3 günde nasıl yaklaşık 450 tl zarar edilir ve aynı zamanda da sinir küpüne dönülür onu anlatacağım.

İşinde çalışacağım adam, bugün yanlış bilmiyorsam iznini bitirip, geri dönecek. ve güya beni de götürecekti, böyle biliyorduk. 1 hafta öncesinden de yine konuşmuştuk, bana espriyle "nasıl corç hazır mısın, ne zaman gidiyoruz?" vs. soruyordu, konuşuyordu işte. ardından bugün için, dönüş yapacağını söylemişti.

ben de tüm eşyalarımı hazırladım, bugün gideceğiz diye biliyorum. az önce, son son ne var ne yok ne yapıyoruz diye mesaj atayım dedim. "ee ne zaman gidiyoruz?" dedim. bana bir sürü resmi iş saydı. adli sicil kaydı ikametgah belgesi nüfus kayıt örneği bankada adıma hesap açılması etmesi oooooo... dedim ya şimdi mi söylenir tüm bunlar? "ben zaten sana demiştim bunları." demesin mi? kafa atıyorum klavyeye. neyse, alttan aldım çok tepki vermedim. zıt düşmemem gerek. başka alternatifi yok çünkü herifin.

şimdi bu resmi işler hafta sonu yapılamadığı için, hafta içini beklemem gerek. hafta içi bu resmi işleri yapıp tek başıma gideceğim. bu da 3 gün zarar demek. yani bugün gidemeyip, gideceğim vakti erteliyorum ve 3 gün ediyor. 3 gün = 350 civarı tl ye denk geliyor. normalde adamla gidecektik, yol parası da vermemiş olacaktım. yol parasını da ekle 450 tl zarar.

ya herif, dövebilsem ağzını burnunu kırardım da gücüm yetmez ve sen bana mevkin dolayısıyla lazımsın. off nasıl sinir oldum gıcık oldum strese girdim, ağlayacağım ya...
resmen bunalındayın ya resmen depresyondayın :(((

Yorumlar

liseli
liseli
6 ay
şöye bir son durumdan haber vereyim. adam zaten akrabamız olduğu için görüşme fırsatı bulabiliyorum.

zararımın öyle bahsettiğim kadar olmadığını belirtti. hafta sonunu zarardan saymamam gerektiğini, çalışmadıklarını söyledi. sadece pazartesi gününden zararlı olduğumu belirtti. ha keşke o da olmasaydı fakat, en azından ne kadar dönersek o kadar iyi. şimdilik tek zararın, 1 gün ve bilet parası. fakat bileti de şirkete yansıtmayı düşünüyorum. pek umudum yok ama bir deneyelim.

e-devlet işi de, ptt hafta sonu açık olmadığı için, mecbur yine hafta içini bekleyeceğim. e hafta içi olunca da e devletin avantajının bir anlamı kalmıyor. yine pazartesi günü yanıyor.

keşke e devlet şifresini de online bir şekilde öğrenip, işlem yapabilseydim. yarın atlar giderdim. 0 zararla kapatırdım işi fakat olmadı.

neyse, durum bundan ibaret.