liseli
liseli
6 ay
lisenin devamı olduğunu düşündüğüm için, üniversiteden soğudum.

lisede hiçbir yaşıtım ile ortak noktam yoktu. kız erkek fark etmeksizin neredeyse hepsi "İpimle kuşağım" modundaydı. hiçbir şeyi umursamadan, vurdumduymaz bir şekilde hayat nasıl yaşanılır? sorusunun cevabı onlardaydı. hiçbir konuda da bilgi sahibi olmadan, nasıl her konuda fikir sahibi olunur? sorusunun cevabı da onlardaydı.

fakat insan bu, her yerde aynı. 45-50 yaşlarındaki insanlarda da var bu özellik. yani bu ne demek? bu özellik yaş ile alakalı değil. yani? yaş ilerledikçe bu durum ortadan kalkar diye bir kaide yok. bu ne demek? yani bu anlaşamadığım kitle, aynı şekilde üniversitede de var olacak ve devam edecek demek.

hatta, daha da "güçlü" bir şekilde. neden? hayatı umursamayıp kafasına göre takılan kısım, anne baba korkusuyla bazı şeyleri yapamadığı için üniversitede "gözlemciden yoksun" bir şekilde, evinden uzakta olacağı için daha da hiddetli bir şekilde olacak, disiplinsizlik artacak. daha da "azacak". ve kendi içinde istek olmayıp, anne baba zoruyla disiplinde olan kısım, "biraz da özgür mod takılalım yea" tarzı bir tavırla hareket edip, az buçuk var olan disiplinden uzaklaşacak.

ve ben yine "çalışkan ama sosyal" karakterimle, yine kafama göre bir arkadaş bulamayacağım. çünkü genelde çalışkanlar asosyal oluyor. sosyal olanlar da genellikle yeteri kadar çalışkan olmuyor. arada sıkışmış bir karakterim var. "saplık" kaçınılmaz oluyor benim açımdan. İki taraf da bana uzak maalesef.

bu yüzden, planımı yaptım. üniversiteyi otel gibi kullanmayı planlıyorum. sabah gideceğim sonra da döneceğim. okunacak kitaplar listesi yaptım kendime, 450 civarıydı fakat sayısını 700'e çıkarttım. her 2 günde 1 kitap bitirmeyi planlıyorum. (hiçbiri edebi eser değil, edebiyat sevmem. hepsi bilim ve felsefe içerikli.) kendim gibileri bulabileceğim derneklere kayıt olacağım ve kendi belirlediğim ortamlarda bulunacağım. belki lisede yaptığım gibi, öğretmenler ile arkadaşlık kurarım. lisede öyleydi çünkü, sağ olsun hocalar yalnız bırakmıyordu beni. üniversitede de akademisyenler ile güzel bir ilişkimiz olur diye umut ediyorum. bakalım nasıl olacak.

uzun yazdığımı düşünmüyorum fakat siteye göre uzun sayılabilir. büyük ihtimalle yayınlanmayacak ama olsun, sanırsam takipleştiklerim onaya gerek kalmadan okuyabiliyor.

haydi iyi geceler. bir türlü rahat edeceğim bir ortam ile karşılaşamadım. yanlış zamanda mı doğdum ki? :/ belki de doğmamam gerekirdi...

Yorumlar

hipokratinyegeni
ya plan dediğim şöyle hani diyorsun ki burda arkadaş bulamam şurda takılırım şunu yaparım şuraya uyarım falan filan :d merak etme gittiğin bölüme de bağlı olarak derslerini ciddiye alan tek insan sen olmuyorsun elbet kafana göre insanlar çıkacak