poseydon
poseydon
6 ay
İçinde bulunduğum durumu yeniden sorgulamak istiyorum; ancak bunun için bir neden bulamıyorum.

Yorumlar

snorlax
snorlax
6 ay
bazen arayarak bulamıyor insan bu nedeni. düşündükçe, aradıkça kaçıyor sanki. biraz serbest bırakınca kendini bazı şeyler belli etmeye başlıyor peşi sıra.
Sessizkadin 🕵️‍♀️
sıktığın içim belkide. belkide düşünmek, zihnine daha çok ket vuruyor. bırak nöronlar, glialar istediği gibi takılsın bir süre. sonra bir şeyler yolunu bulur elbet. ama saplama fikirlerini bunlara yoksa git gide batar bütün isteklerinde.
poseydon
poseydon
6 ay
@sessizkadin @snorlax fazla düşünmek de hastalık olmalı yoksa insan giderek çekildiğini hissediyor derinlere.
Sessizkadin 🕵️‍♀️
bir yerden sonrası hastalık gibi tabiki. hayatın için düşün ama düşünmek için yaşamaya çalışma. heba edersin kendini.
snorlax
snorlax
6 ay
öyle olduğu bir gerçek. bir şey hakkında çok düşünmek insanı yorduğu gibi ilerleme kaydetmedigini gördükçe daha mutsuz ve karamsar hale geliyor. çözüme ulaşayım derken daha da kötü oluyorsun. bu yüzden zihnini rahat bırak biraz içinde bulunduğun durumu zamanla düğüm misali çözeceksin.
poseydon
poseydon
6 ay
@sessizkadin sanırım yeterince yıpranmış olacağım ki artık bir çok şeyi sadece belirli bir süre ve bazı zamanlar düşünüyorum.
poseydon
poseydon
6 ay
@snorlax nedense sürekli bir karamsarlık hakim bana neden bilmiyorum. belki de rahat olmak fazla geliyor bu düşüncelerle yoğurulmuş zihnime ve hareletlerimle şekil bulmuş yaşantıma.
snorlax
snorlax
6 ay
her insanın farklı bir karakteri ve huyu vardır. uzun zamandır yazılarını okuyorum ve bu karamsar halının yansımasını görüyorum onlarda da. neden böyle diye sorulmaz aslında dediğim gibi herkes farklı. sadece şunu söyleyebilirim bu konuda. sen bu durumdan memnun görünmüyorsun poseydon. bazı insanlar takmaz ama sen daha farklı bir şeyler olsun istiyorsun ama gideceğin yönü yapman gerekeni kestiremiyorsun. sorgulaman ve bir neden arayışın da bu yüzden zaten. buradaki giz sensin. sende saklı düşünmekten ziyade biraz hislerini yokla bence. yapmak istediğin neler var? ya da başka bir şey. düşünmek belki bir yere kadar götürür ama sonuca ve istediğin yere ulaştırmaz ne yazık ki. en azından bende böyle cereyan ediyor durum.
poseydon
poseydon
6 ay
@snorlax belki de dediğin gibidir. ancak yapmam gerekenleri yaptım ve bekliyorum. belki sonuclanmayacak hiçbiri ancak dediğim gibi su anda bulunduğum durumda yapmam gereken ne varsa yaptım. daha ne kadar beklerim o da belli değil.
snorlax
snorlax
6 ay
senin elinden gelenin fazlası için söz konusu değil zaten söylediklerim. bazı şeyler için beklemek gerekir mecbur kalırız buna. bunlar için düşünme etme diyemem zira yalan söylemiş olurum sadece daha az odaklanmaya çalış. zaten uğraş gosterdiysen bir şekilde karşılığını alacaksindir. başka konularda ise içini ferah tutmaya çalış aslında ruh halin bundan daha iyi olarak yansıyor çünkü buraya bile. biraz daha farklı uğraşlar bulmalısın belki de bilemiyorum. dediğim gibi bunun sırrı sende biraz da.
poseydon
poseydon
6 ay
@snorlax ruh halim biraz değişken sanırım ve bazen bazı şeyler sürekli ağır geliyor nedense ruh halimin bir yansıması olan yasantima.
snorlax
snorlax
6 ay
aslına bakarsan bu günümüzün bir problemi. sende olduğu gibi bende de mevcut bu durum. kimi insanda az tezahür ediyor kiminde çok. hatırlarsan melankolik bir tarafım var demiştim bir keresinde. bazen kendimi hüzünlü ya da hayattan bezmiş bulabiliyorum. ya da nereye gideceğini tam olarak kestiremeyen kendince sürekli bir uğraş verdiği halde geriye dönüp baktığında neredeyse hiç yol alamamış bir insan. yanlış yaptığım bir şeyler var demek ki diyorum kendime. bu his kötü eğer sende de bunlar varsa tam olarak. böyle zamanlarda sakin bir yerde oturur sevdiğim şeylerle ilgilenirim. ama düşünmem, üstelemem. sadece beni mutlu eden bir şeyler yaparım. olumsuz düşüncelerden zihnimi arındırır yoluma öyle devam etmeye çalışırım. biriken bu düşünceler doğru kararlar almanı engeller çünkü. bakış açını daraltır ve hiç bir şey yapamayacakmışsın gibi hissetmene yol açar bir süre sonra. çok düşünme dememin bir sebebi de bu aslında. halbuki daha farklı olacağına inancım var kendimle ilgili. sende de olsun bu ki bence var da zaten. karamsarlığa düşme bu yüzden.
poseydon
poseydon
6 ay
@snorlax sanırım haklısın. uykusuz geçen birkaç günün ardından biraz uyuyunca toparlandım sanki biraz.