ricardoveritas
israil bayraklı formalı 2 israilli (olimpiyatlar için gelmişler sanırım bilmiyorum) bana havuzun yerini sordu ingilizce. bende onlara bilmediğimi ancak kağıda yazarsam kime okursanız size gösterirler dedim. kağıdı bunlara verdim. thank you diyip gittiler. az ilerideki gölge altında oturan belediye işçilerinin yanına gidip okudular. işçiler ayakta alkışlayıp sarıldılar. israilliler şaşkın. çünkü kağıda kelime-i şehadetin ingilizce okunuşunu yazmıştım.

Yorumlar

Değişik Bir Adam
İngilizce bilen belediye işçisi alırım bi daaal
ricardoveritas
telaffuz olarak değil harf okunuşu olarak ingilizce. zaten kelimei şahadet arapça. biz nasıl türkçeleştirerek okuyorsak onun gibi.
toretto
toretto
5 ay
as bayrakları as as🇹🇷🇹🇷🇹🇷 @ricardoveritas
mutebessimhatun
süpeeeeer 😍😍 @ricardoveritas
felagund
felagund
5 ay
şakaysa komik, gerçekse komik değil
ricardoveritas
müslüman oldularsa mı komik olmadılarsa mı? @felagund
mimarlique
mimarlique
5 ay
ve atakum aşka gelir
Nickollyy
Nickollyy
5 ay
sonunda adam gibi bir paylaşım okudum şu site yenilendignden beri
chen
chen
5 ay
evet insanlara yardım etmek yerine işlerini zorlaştırmak müthiş iş tebrikler
Dede
Dede
5 ay
@ricardoveritas ve sevaplar yağar 😄
ricardoveritas
@chen birgün türk milli formasıyla israile gidince yaşadıklarını anlatırsın bizde dinleriz.
ricardoveritas
@chen onlar türklere daha kotü davranıyorlar. hatta o ülkeye türk pasaportuyla bile gitmek sorun. yoksa benim için her ülke aynıdır. israil hariç.
chen
chen
5 ay
olabilir benim için yardım isteyen insanları birbirinden ayıran bir şey yok. bizim ülkemize gelmişler misafirler. tanımadığın insanları ülkelerine göre yargılamak ne kadar mantıklı bilemiyorum
ricardoveritas
@chen doğru. senin fikrin saygı duyuyorum. ama dediğim gibi başka milletten herkese saygı duyarım. ben evimde ispanyol italyan bir sürü bisikletçi misafir ettim. herkese her şekilde elimden geldiğince yardım ederim. ama onların ne misafir anlayışı ne de yardım anlayışı var. en basiti mavi marmara. kısacası israillileri insan olarak saymıyorum. öyle denk geldi bende böyle yaptım. bidaha denk gelirlerse bu sefer haç çizdirip aforoz ederim herhalde.
ricardoveritas
@chen ayrıca ben yazılarımda ve yorumlarımda prensip olarak gülücük yada emoji kullanmıyorum. sana sert çıkmadım. @felagund a da aynı şekilde.
chen
chen
5 ay
yoo sert çıktığını düşünmedim zaten pek komik bi şey de konuşmuyoruz. onlarda bize kötü davranıyolar eheheh falan olmaz yani
felagund
felagund
5 ay
İsrailli bazı insanlar ülkemize karşı büyük öfke içinde olabilir, ama bundan İsrailli tüm insanları mesul tutmanın ve yanlışa yanlışla karşılık vermenin etik herhagi bir tarafı yok. zira bunu yapan kişinin bugün ışid'in yaptığı eylemleri de tüm müslümanlara mal etmesi gerekir mantıken. mavi marmara konusunda sayın cumhurbaşkanımız son sözü söyledi; dedi ki "dönemin başbakanından giderken izin aldınız mı da siz gittiniz oraya". zira İsrail'den alınan 21 milyon dolar tazminat da mağdurlara ve ölenlerin ailelerine verilmedi; çünkü o insanlar oraya giderken girdikleri riskin farkındaydılar denildi. yani daha devletimizin gözünde bu yapılan yasa dışı zaten.
felagund
felagund
5 ay
bu arada bir bilgi yanlışlığı olmuş, geçen ay tazminatlar ödenmiş sanırım uzun bir oyalamanın ardından, bir yanlışı düzelteyim.
ricardoveritas
@felagund her israilli aynı düşünceye sahip. her yahudi demiyorum. israilde doğup büyüyüp yaşayanları diyorum.
felagund
felagund
5 ay
ben İsrail'de doğup büyümediğimden ve İsrailli tanıdıklarım da olmadığından genellemenin doğruluğunu gözlemlerimle tasdik edemiyorum maalesef. lakin her toplumda iyi ve kötü insanlar vardır, dağılımın bu kadar tek düze olabileceğine pek ihtimal vermiyorum.
mihrimah
mihrimah
5 ay
@felagund siyasetcileri bir kenara biraksak,
hepsini geçtim biz bi haksizlık olunca milletçe merhamat damarımiz bir yerde devreye giriyor ve birşeyler yapıyoruz. ya kudüsteki olayları takip ediyorsundur, bir tane israilli kalkıp en azinda kendi hükümetine karsı protesto ettiğini gördün mü. biz siyası değil insani olarak tepki göstermeliyiz, en azından bir kaçı dahi olsa belki merhamete gelir bi algı oluşur.
themuallim
themuallim
5 ay
kardeş payı'nda da buna benzer bir şey yapmışlardı😂😂
Eric Cartman
karşıdaki işitme engelli zaten iletisim yıllardır problem olmuş bir de böyle bir zorluk yaratmak ve bununla övünmek açıkçası hic hoş değil kardeşim komikte değil
ricardoveritas
@eric-cartman engelli değildi. taraftar yada eğitmen belkide turist. konuştuk çünkü
sadepogaca
sadepogaca
5 ay
İşin etiğinden kütüğünden bahsetmeden yapmaman gereken bir davranış olduğunu düşünüyorum. fransaya gidersen eğer yanından geçen kişiler , veya her hangi bu düşünceye katılabilecek insanlar arkandan" ahmet mustafa boom allahuekber " derlerse bana haber ver ki kulağına eğilip "karma is bitch " diyip 2 flip yapayım.
ricardoveritas
ben böyle yapmasaydım fransızlar söylemeyecekler yani öyle mi? savaş sebebi oldu yani yaptığım olay. yılarca türklerle müslümanlarla o kadar olay yaşadılar uğraştılar bizle. onlar medeni avrupalı diye gördüğünüz adamlar yapınca sıkıntı yok. ama iki israilliye yaptığım olayı insan haklarına kadar getirdiniz. klavyeden duyar kasmak çok kolay. fransa'da sana bu lafı söylediklerinde sınır dışı edilme korkusundan dönüp ağzını açamazsan haber ver ki kulağına eğilip "adamsın kaliteni bozmadın" diyip bayrak asalım @sadepogaca
Eric Cartman
kardeşim kusura bakma alınma ama en kötüsü de ne biliyor musun? hatalı bir davranış yapıp bunu sonuna kadar savunuyorsun
ricardoveritas
@eric-cartman ben davranışımı değil yaptığım kişiye neden yaptığımı ve alt tarafı eğlencesine yaptığım bir olayı burda duyar kasanlara karşı savunuyorum. herhangi bir milletten ve ya herhangi bir ırktan birisi değil. yine altını çiziyorum israilli oldukları için yaptım.
ricardoveritas
@eric-cartman ayrıca yaptığım davranışın yanlış olduğunu biliyorum ve kabul ediyorum zaten. başka milletten birisine asla yapmam. sırf israilli oldukları için o an aklıma geldi. denk geldi yani