liseli
liseli
4 ay
bana evlilik ile meslek arasında bir fark gösterebilir misiniz?

bana kalırsa ikisi de aynı. eşinle de bir ömür boyu birlikte olacaksın, mesleğinle de bir ömür birlikte olacaksın. mesleğini de sevmek zorundasın, eşini de. karakterin mesleğinle de uyumlu olmalı, eşinle de. İkisini de seçerken dikkatli olmalısın, bir çok benzer yönleri var ve bence fark yok gibi.

yani işin özü, meslek seçimi bu kadar ciddiyken, bir ömür boyu bu işi yapacakken, neden basitmiş gibi davranılıyor?

ek tercih mi ek yerleştirme mi ne varmış, radyoloji mi ne yazacakmışım, basit işmiş ve sadece mr çekiyorlarmış. ya hu, isterse oturduğu yerden sadece nefes alıp verdiği için para kazansın, neden ömrüm boyunca, ortalama 40-50 yıl yapacağım işi seçmeye çalışıyorsunuz? "sen açıkta kalma, 1 yıl daha hazırlanma 1 yılın ziyan olmasın diye" ya 1 yıl ziyan olmasın diye ömrümün geri kalanını ziyan ediyorsun :\\

ay bu kadar yeter içim şişti. kesin konuşmayayım ama bu konuyla alakalı son mesajım olsun. biraz konu dışı şeylerden bahsedeyim.

ahh ah bi rahat bırakmadınız beni.

Yorumlar

chen
chen
4 ay
ek tercih yap ama istediğin şeyi yaz. ilk denemede başarısız olabilirsin bir yılında ziyan olsun olmazsa sonraki yılların ziyan olacak.
zo
zo
4 ay
dm💁🏽
liseli
liseli
4 ay
@chen ben olaya "ziyan olma" gözüyle bile bakmıyorum aslında, sanırsam bir önceki gönderime denk gelmedin. ben açımdan bir sorun yok ama aile sorun çıkartıyor. bakalım nereye varacak bu işin sonu...
Değişik Bir Adam
radyotoloji işinde 15. yılda emeklilik var yavru