wasp
güzel bir resim yapmaya başladım. biiir sürü yeni boya kalemi aldım, kulağımda en sevdiğim şarkılardan birisi, harika bir geçirdim, harika günler geçireceğim, bugün hiç ağrım sızım bile yok hem. daha kahvem bile soğumadı. üzülecek çok şeyim var belki ama beni mutlu eden şeyler daha da çok. arkama dönüp baktığımda yaptığım seçimleri değerlendirdiğimde şanslı biri gibi hissediyorum, kendimce doğru olabilecek seçimler yaptım. seçmediğim kişilerin şuan ki durumuna baktığım zaman üzülüyorum ama kendi adıma seviniyorum. belki onlar da ileride kendilerine yollarını çizebekler ama belki de henüz zamanı değildir, belki de onların sonu acı olarak biten hikayeleri olmak zorundadır. yada belki de sadece seçim yapma yetileri olmamasıdır. herkes doğru kararlar vermeyebilir sonuçta. umarım bundan sonra vereceğim kararlarda arkama dönüp baktığım zaman yanlış seçimler yapmış olduğumu görmem. başkalarının ileride göreceği gibi.
wasp
55 takipçi ile tam bir samsunlyum. 👌🏽
wasp
evden çıkacağız diye annem evin duvarlarlarını ve kapılarını boyatıyor, dolapların menteşelerini değiştiriyor, hatta merdiven ile kornejleri bile sildim. eve tekrar taşınmak istiyorum.
wasp
bir avuç hüzün ve ağlayan muz kabuğu.
wasp
bende sabahları kahvaltı yapmadan önce dişimi fırçalarım ama bunu burda söylemiyorum. sebebi de kimsenin bunu bilmek zorunda olmaması. yazarken biraz düzgün yazın gözünüzü seveyim ya. sonra kendimi çok sevdiğim bir yazarın en sevmediğim kitabını okuyor gibi hissediyorum.
wasp
bazıları hayatlarında değişiklikler istiyor sürekli, yanlarında olması gerekenler olduğu halde. o zaman onlar da yarın ki kahvaltıda labne peynirini ekmek yerine galetanın üzerine sürsün yesinler.
wasp
cuma günleri "hayırlı cumalar" diye resimli mesajları görmekten çok rahatsız oluyorum. İnternet portalı üzerindeki en kalitesi düşün ve yanına gelmiş geçmiş en kötü fontunda birleşimiyle göz yakan bir çalışma çıkıyor ortaya. cuma günü gelmeden burada da aynısı olmaması dileğiyle...
wasp
madem ki her şeyin yanlış olmaması ihtimali var, öyleyse yalan söylemenin sancılı zevkine deva olmasın hiçbir şey.
saçma yalanlar, sapkınlığın cazibesine bir de masumiyeti katar. İnceliğin doruğu, sapkınlığın zirvesi. kasten masumlaştırılmış bir nifak. zevkle acı arasında yete düşen bir tohum. bilinmezlikle dolu ucuz bir oyuncak kadar yararsız, saçma bir sapkınlık.
wasp
çevrenizi saran tutuklu be zevk çemberinde kuşatılmış bir haldeyiz. bu çevrede kendimizi aşmak yakışır bize. İnsanlığa her gün bu düşünceleri vermeliyiz. bir yandan da tutkularımızı dizginlemeyi öğrenmeliyiz. yükseklere tırmanarak yüksek erdemlerin ölümsüz bahçesini oluşturalım. güzel düşüncelerimizi buzun üzerine yazmak yerine tahtalara kazıyalım. hayatın güzelliğini anlamlandıracak insanları keşfedelim. aklın ve bir arada bulunmanın heyecanını paylaşacağımız dünyaların kapılarını aralayalım.
wasp
bu ayların sevmediğim bir kaç huyu var samsunda. bu ne anam babam bu ne soğuk ya sıcaktan yandım.
wasp
bu gönderi kullanıcının isteğiyle kaldırılmıştır.
wasp
şu tepemizdeki sokuk yüzlü ay kardeşe bir bakın, dünyadan ayrılmış değil mi?
ya dünya anne o da güneşten ayrı düşmemiş mi? bu ayrılışlar olmasaydı da biz alevli gaz yığınları veya güneş lekeler halinde dönüp dursaydık, belki daha iyi olacaktı. sende öyle düşünmüyor musun?
wasp
saat 2.10 civarı var. uyumadan kitap okumak istedim. fakat birkaç ses üzerine hiçbir şey okuyamadım. birkaç sayfa okudum ve sesler duyma başladım. her gece olan rutin kavgalardan. karşıda bir fırın var akşam üzeri önüne büyük odunlar döktüler, ayda üç dört kez fırın için odun gelir. kitap okumaya devam ettim. kavga daha şiddetlendi polisi aramak için kalktım. aradım ekip yollayacağız dedi. yatıp kitap okumaya devam ettim ama sesler tam kapının önünde olduğu için çok yüksek geliyor. tahminimce dört kişi gibiydiler. birinin yete düştüğünü anladım seslerden. bir diğeri o kalın odunlardan aldı sanırım adama altı yedi defa vurduktan sonra o odunu yere doğru attığının sesini duydum. polis hala yok. "çabuk taşıyın şunu" dediğini duydum birinin. geber diye küfür ettiğini duydum bir diğerinin de. ben o adama vurdukları odunun çıkardığı sesi odamdan duydum. polis hala yok. sesler gittikçe azaldı ve polis hala yok. on beş dakika sonra polisin mavi ışığını gördüm. hala burada bir şeyler bulmaya anlamaya çalışıyorlar. 2 metre altımda cinayet işleniyor ve ben bir şey yapamıyorum. bu hikayede belki polis kavganın başında gelseydi ben o odunun yere düştüğünde çıkardığı sesi duymayacaktım ve belki de o adamlar bir diğerini sürükleyip götürmek durumunda olacaktı. ama öyle olmadı. saat 3 oldu bile ama ben hala sabah olmasını bekliyorum. ve bundan 4 5 saat sonra insalar o odunun yere düştüğü yerden sanki gece burada biri ölmemişçesine çekip gidecekler.
wasp
İçimdeki minik odacıklardan dünyaya bakmak isteyen gülücüklere selam olsun. ben beni, siz beni asla anlamayacaksınız. seslendipşniz kişi kendinden vazgeçmek istemiyor. kapakları açık bırakıyorum, sizler için savaşan bedenimdeki gergin kasları görebilin diye, içimdeki kırmızı okyanusta yeni yerler keşfedebilesiniz diye,vücudundaki iplikleri üzerinde, içime akan gözyaşlarında serinleniyorsunuz görüyorum. hep içimde olacaksınız biliyorum ama beni hep içeriden izlemek zorunda kalacaksınız. hiç kimsenin şehrinin sakinleri olan siz benim içimdeki bir ben'siniz. ne ben sizsiz, be siz bensiz olamıyorsunuz. siz beni zaptetmeden önce ben sizleri dizginleyeceğim.
wasp
bazı insanları anlamak çok zor.çiçekleri anlamak daha kolay geliyor bana.bir papatyayı anlamak.ekersin,her gün sevgi ile başında beklersin,sularsın,böceklerinden korursun,daha çok büyür,sularsın,iyice büyür.senin sevginin karşılığını verir.bir insanı seversin onu korumak istersen,mutlu etmeye çalışırsın,beraber mutlu olmaya çalışırsın,karşılığını da alırsın. ama bazen.bir insan ile herhangi bir ilişki kurmak kirpi resminde dekupe yapmak gibi bir şey.
wasp
İnsanlar her zaman elindekinin değerini bilemeyen, düşünmeye çalışan varlıklar olarak gelmiştir benim gözüme. onlara göre bir şeyin azı iyi ise çoğunun daha iyi olması gerekir . ne güzel!oysa herhangi birine hayatının eksiksiz senaryosunu versen, ölüm anına dek başına gelecek her şeyi anlatsan... ne korkunç bir armağan olurdu. hayatı ne kadar sıkıcı olurdu. yaşadığı her anı önceden eksiksiz olarak bilirdi. hiçbir şey değişmezdi. her tepkiyi her lafı önceden bilirdi... hayatı sürekli tekrarlarla geçerdi. oysa bana göre cahilliğin avantajı vardır. cahil bir insanın hayatı sürprizlerle doludur.
wasp
bazı insanlar güven sorunu yaşadığı için dünyayı korkulacak bir yer zannederler, kaygılanırlar. bunlar yapacakları işte başarıya ulaşacaklarına inanmazlar. her türlü girişimlerinin başarızlıkla sonuçlanacağını düşünürler. hatta bu fikri karşıdaki bireye de empoze etmeye çalışırlar. bu bireyler için başarısızlıktan ve utançtan uzak durmanın en iyi yolu, hiçbir girişimde bulunmamak, hiçbir etkinliğe katılmamaktır. bu bireyler :"çok çalıştım ama başarısız oldum. " demektense" bunu denemeye bile kalkışmadım. " demeyi tercih ederler.
wasp
ben sizleri anlamıyorum ki arkadaş. mutlu olmak için neden hep bir sebep arıyorsunuz siz. mutlu olduğu halde mutsuzluk için kendine bir sebep arayan bir millet görüyorum. İnsanlarda hep bir kendini diğer insanlardan daha acınası ve acıklı görme hali var. dünyanın en büyük sorunları kendilerinde havasında gezen inanlarla doldu taştı etraf. tek başıma gidip bir çay bile içemeyen insanlar var. bunlar kendini çok özgüvenli sanan özgüvensiz insanlar. ya az silkelenin gözünüzü seveyim. hayat güzel ya abi, mutlu olmak için gülmek için çok sebep var. azıcık etrafa bakın bir zahmet.