Rıza Kaan Tangöze
İyi geceler. tek yaptığım şey şikayet etmek evet biliyorum. sizin bilmediğiniz şey ise saçma sapan yorumlarınızın bir kulağımdan girerken diğer kulaktan çıkacak yolu kolay bulduğudur. hani hayatınızda bazı şeyler kötü gider. terk edilirsiniz, bir yakınınızı kaybedersiniz, okul hayatınız boktandır, ailevi durumlarınız boktandır, ekonomik durumunuz alkol yüzünden çökmeye başlamıştır, sağlığınız gün geçtikçe kötüleşmektedir, tükenmeye başlamıştırsınız ve bunların hepsi sizin gözleriniz önünde olurken elinizden hiç bir şey gelmez. sadece köşeye geçip izlersiniz bir başkasının hayatıymış gibi hiç bir şey yapmadan. bazen gelen umut size hadi bir şeyler yapmam lazım edasıyla bir titreme getirir. ama o umut da uzun sürmez ilk engelde olmuyor anasını satayım der yeniden düşersiniz. öyle bir şey değil bu. ben daha önce hiç toparlamaya çalışmadım abi. yıllardır süren bir çöküşten ilk defa tüm gücüm ve çabamla silkinmeye çalışıyordum. babamı kaybettim... şu noktaların benim için ne kadar zor olduğunu hiç biriniz anlayın istemem. evet babamı çok sevmiyordum her karşılaşmamızda kavga ediyorduk küfür ediyorduk birbirimize ama o babamdı benim. İki hafta sürdü acım. hiç bir şey yapmadım nefes bile almadım doğru düzgün derinden. ağlayacağım diye çok korktum insanların yanında güçsüz gözükeceğim diye çok korktum. ama bitti. kabullenmiştim artık geri gelmeyeceğini ve bunun için kendimi parçalamamın, dibe sürüklememin anlamsız olduğunu. kendine gel dedim kendi kendime. bunu söyleten başka biriydi bana ama kendime ben söyledim bunu. tüm bunları derinlere itip bir başlangıç değil de devam etme noktası belirledim kendime. çünkü 22 yaşında bir şeylere başlamak gerçekten zor abi bunu anladım. devam ediyordum ben daha önce yapmadığım şeyler için bile böyle düşündüm böyle söyledim. bugün öyle bir şey oldu ki bana. şu an nefes alırken dahi zorlanıyorum. zorlanıyorum demek basit kaçar. kendi nefesimle kendimi boğuyorum şuan. bir başkası yüzünden değil bugün olan şey. kendi ailemden birinin bana yaptığı bir şey. tüm sorumluluğuyla beraber başıma geçirilen bir ilmik. kendi ölümümün katil ilan fermanı bu. ve çok zor abi anasını avradını satayım çok zor bu. bu da geçer. ben de geçerim.
Rıza Kaan Tangöze
geçenlerde bir arkadaş neden bu kadar sık ve çok içtiğimi sormuştu. bende bunu sık sık düşünüyorum aslında bu aralar. ama aklıma yatan en mantıklı düşünce de şundan öteye gidemiyor. düşünmek için. özgürce düşünebilmek için bu. kendime başkalarına hayata karşı o kadar duvar örmüşüm ki. duvarlara biraz alkol serpmek iyi geliyor bazen. bazende daha kötü oluyorum. ama genel olarak gamsızım ayık halimle. böyle işte.
Rıza Kaan Tangöze
hadi sadede gelelim. merhaba ben sizin beni bildiğiniz isimle değişik bir adam. İyi bir insan değilim. İyi veya kötü insan ayrımına inanmıyorum da zaten. ama iyi olabildiğim insanlar da var. sorun bende de olabilir umurumda değil zaten. bazılarınızın aklından şu soru geçiyor olabilir. hep böyle keyifsiz bıkmış biri miydi bu diye. bilmiyorum 16 yıldır okula gittiğimi hatırlıyorum. ve okulun hiç bir safhasında mutlu değildim. genel olarak ruh halim bu benim. arada bir kaç gün iyi anlarım güzel günlerim tabi ki oldu. ama çok kolay siyahları çeken bir insanım bu yüzden benim yapım bu abi. hiç mi güzel anın yok demeyin. var. binlerce var. geçmişte yaşayan biri olduğum zamanlarda da kurtarmadılar beni şimdi de kurtarmayacaklar. o yüzden şimdi sorgulamalarınızı sonlandırıp her hangi bir müzik uygulamasına girin ve dumandan en güzel günüm gecem adlı şarkıyı dinleyin. kalıcaksanız sevgiyle kalın gitmek de bir tercih tabi...
Rıza Kaan Tangöze
herkesin eleştirmen olduğu bir dünyada şair olmak ne kadar zor bir şeydir. düzeltiyorum kendimi ; insanlar neden her konuda onların fikirlerine ihtiyacım olduğunu düşünüyor ? sabırlı biri olduğumu düşünüyorum karşımdaki insan haddini aşmadığı müddetçe. haddi de şöyle açıklayayım fikrini sorarsam söylersin eğer sormuyorsam belirtmen sadece canımı sıkar. ne bileyim ya. takıldığım bardan, gittiğim kafeden, eski mahalle arkadaşlarımdan, sınıf arkadaşlarımdan ki bir kısmıyla normalin üstünde bir samimiyetim vardır. ama sorun şu : neyi kıskanıp çekemiyorlar ? ben bu akşam tek takılıcam müsade edin dediğimde yada duman konserine kardeşlerim gelicek dediğimde neden trip yemek zorunda kalıyorum. birde bunun hoşuma gittiğini düşünenler var. şaka mı abi bu ? kıskanmak nedir ? kardeşim diyorum öz kardeşimle kendini kıyaslayabilecek kadar cesareti var elemanın. neyse gereksiz yere gelen bir sinir bu. sakinim ben umurumda felan değil de anlayamıyorum bazen cidden. abi iyi bir insan değilim kendi arkadaşlarıma karşı da böyle kimsenin duymak istediklerini söyleyemeyen bir yapım var. İnat konusunda hatırı sayılır bir ünüm var arkadaş çevrem arasında ama en ufak bir şeyde gönül koyup umurumdaymış gibi yapmamı bekliyorlar. delirmek kelimesi uymuyor ama kullanmak durumundayım. adam gelmiş yakışmadı senin gibi delikanlıya diyor :d lan delikanlı olmak ne demek ? lütfen ya delikanlı deyince benim aklıma elinde tespih köşe başında sigara çekirdek gelen geçene laf atan tiplemeler geliyor. delikanlı değilim zaten. beni tanıdığını sanıp bana yakıştıramadıkları şeyler çok komik gerçekten. geçen duman sevdiğim için suçlayan bile çıktı gülmekten öldürecektim çocuğu ahgjdgh. neyse benden bu kadar size de bir duman-geçmiş olsun bırakıyorum. geçsin bu grip vizeler var la...
Rıza Kaan Tangöze
hangi ağzına kürekle shot ettiğim bana beddua ettiyse x2. olm boğazım yırtıldı konuşamıyorum lan. ses tellerim birbirine dolandı. tam zamanında yani. yazılacak 10 sayfa makalemin üstüne okunacak 150 ye yakın sayfa makale. ve bunlar sadece tek ders. 7 dersim var gerisini siz düşünün. bu gözlerin 1000 sayfayla vereceği bir mücadele var. onların bile feri yok açık tutamıyorum. her neyse öksürürken kan gelene kadar hastaneye gitmeyi düşünmüyorum. hiç ağzımdan kan gelmedi 1 yıldır insan özlüyor abi. tadını özledim ajdghjk demir emer gibi böyle hafif nahoş ama aynı zamanda değişik bir zevkde veriyor. çaydanlık, nane-limon ve sonrasında vampir. uymayan tek noktam artık geceleri uyuyorum. neyse sormak istediğim ufak bir soru vardı da benim aslında boş yapmayı çok seviyorum napim. gripten acile gitsem serum iğne felan kurtulabilir miyim yoksa yatış verirler mi bana ? hadi iyi baharlar. bahar diyolar yalan donuyorum anasını satim.
Rıza Kaan Tangöze
altı üstü grip... yılın belirli zamanlarında olursun 1 yada 2 kere 3 gün yatarsın geçer. abi sabah iyiyim okula gidiyorum derse giriyorum akşam 7 de gene pertim çıkıyor nefes alamayacak konuma geliyorum. 6 gündür böyle vizelere kadar sürerse intihar edicem anasını satim. yılda 1 kere hasta olup 1 ay pert gezmek nedir lan ? bu arada çaydanlık iptal nane-limon olucam ben. başkasından umut yok kendime bari bir faydam olsun.
Rıza Kaan Tangöze
ve aklıma gelen tek düşünce. çaydanlık. hiç kimsenin çaydanlıkla ilgili kötü bir anısı yoktur demi nefret etmezsiniz yani en azından. çaydanlık olma isteğim günden güne büyürken youtubede takıldığınız saatleri ölçen bir program buldum. son 30 günde 322 saat gibi bir rakam. demek ki kesinlikle kulaklık olmam lazım aslında. o kadar çok seviyorum ki müzik dinlemeyi kulağımda parçalansa dinlerim gene. son ses hayatı kıs müziğe odaklan hayat sana güzel anasını satim. la çaydanlık olma işi vardı o ne oldu sahi olmuyor muyuz şimdi ?
Rıza Kaan Tangöze
39.5 derece sanırım halis gördürüyor. uyuşturucu kullanmayın grip olun bedeva lan ! sesimde travesti gibi askjdhgjka ölüyorum yardım edin.
Rıza Kaan Tangöze
İyi geceler milet. hemen kurun çemberi bir şey anlatacağım.bugün yaşama sahneye bir arkadaşım çıkacakmış beni de davet etti gel dinle bir diye. tabi benim arkadaş çevrem söz konusu olunca biraz manyak olmalarını mazur görmenizi rica ediyorum. bu arkadaşım ki gecenin saat 11 inde ömürevlerinde avaz avaz adımı haykıran bir manyak dsahdkhgk neyse şimdi bu bana böyle bir şey yapar canımı sıkar da ben bunun altında kalır mıyım sizce ? kalmamam lazım değil mi ? bende kalmadım tabi ki merak etmeyin olayı sizinle paylaşmak istiyorum. şimdi akşam 7 gibi geçtim üst kata bunu yanıma çağırdım geçenlerde yaptığı delilik hala aklında olacak ki indi direkt geldi ama görmeniz lazım bir nazik böyle sanırsınız bizim arkadaş başka bu başka biri sjagdjkag oturdu 5 dakika felan yalvarıyor sahneye çıkıyorum bak rahat dur diye. ben ne yaptım peki ? dedim bana bir yüzlük borcun var yarın akşama sghjdghj gene bedavaya getirdim yarın akşamı çok iyi ya. birde bana adam değilsin der uslu efendi gibi oturdum hiç bir şey de yapmadım djkaghjkdh neyse ben kaçtım uzun yazmak yoruyor insanı. adet yerini bulsun bu da bir anımdır...
Rıza Kaan Tangöze
merhaba. bir sitemim var siz değerli site üyelerine. ben siyaset bilimi öğrencisiyim. ama ülkemizde insanlarla siyaset konuşulmadığını en zor yollardan öğrendim. site formatında da bu yasak zaten. kimseyi kırmayın kendinizi ezdirmeyin. ki bu konularda sandığınız kadar boş insanlar çıkmayabilir karşınıza. diyeceğim şu : siteye siyasete dair bir şey yazmanızdan hoşlanmayan büyük bir kitle olduğunu bilmenizi isterim. kahvehane köşeleri bunun için uygun olabilir ama temiz bir burası kaldı anlatabildim mi ? hadi iyi geceler.
Rıza Kaan Tangöze
gerçekten sayılı dakikalardan ibaret hayatımız.bizse uzaktan izliyoruz gözlemliyoruz bir çoğumuz hakkında önyargılarımız var. umursamadıklarımız,sevmediklerimiz var. herkes hakkında bir fikre sahipken kendimiz hakkındaki fikirlerimiz ne kadar ayrıntılı sizce. ben böyleyim diyebiliyoruz ama nasılız biz ? ben kendi adıma söylüyorum kötü bir insanım. aydınlık ve karanlık olarak ayırmıyorum ama iki farklı kişiliğim varmış gibi geliyor bazen. bir sabah başka bir sabah bir başka uyanıyorum. düzensiz,dengesiz ve düşüncesiz olan taraf ağırlıkta bu aralar. çünkü korkuyorum. başaramamaktan,yanlız kalmaktan,kırılmaktan korkuyorum aslında ben. evet kaba kuvvete,zor işlere geldiğinde deli cesaretine sahibim ölümden korkmadım hayatım boyunca çocukluğumda da aynıydı her zaman aynı olacak bu. ama iş duygulara gelince ürkek bir çocuk gibi oluyorum kabul etmediğim şeyler söylendiğinde saldırganlaşıyorum. gözüm kararıyor görmüyorum kimi incittiğimi,umursamıyorum. ha duygusuz değilim aslında. sadece kırılma ihtimalimi görmezden gelip bir adım atacak özgüvene sahip değilim. bunu yakın zamanda düzelttiğimi düşünmeme sebep olacak bir kaç ay geçirdim bu aralar. özel bir durumdu çabalamaya bile ihtiyaç duymadım. olması gereken buydu zayıflık değil bu. ama yanlışlarım,yalanlarım,kırdıklarım engel oldu. yani ben engel oldum. uzun bir süredir düşündüğüm şey gerçekleşti. kızgın değilim yada kırılmış sadece iyi hissetmiyorum kendimi o kadar. bildiğim şey şu : bir daha bu seferki gibi olmayacak. tavizler hak edenler için verildiği sürece pişmanlığa yer yok. İyi geceler...
belki bana uymaz ama çok güzel bir şarkı. oğuz çetin-güzel kadın
Rıza Kaan Tangöze
İyi geceler. sayın tam umursayacakken işi çıkan arkadaşlarımız. çok yorgunum bu gece dün gecenin üzerine uzun bir süre dinlenmem gerekiyordu. bugünki yürüyüş biraz abartı oldu zannımca. herkes kendi kendine kalıyor yanlız kalıyor iyi güzel. ama bana gelince hep bir aksilik bir işi düşme durumu çıkı veriyor ortaya. bende bunlara engel olmak biraz içime kapanmak istediğimden tüm hesaplarımı silip, dondurma kararı aldım. bir süre yokum sağlıcakla kalmak isterseniz kendiniz için kalın. benim için bir şey yapmayın üzülürsünüz :) duman-of
Rıza Kaan Tangöze
İyi geceler. İyi olun lütfen ve gereksiz yorum yapacak canımı sıkma cesaretini gösterebilecek insanlar varsa birazdan atacağım noktadan sonrasını okumayın.

evet o '.' o noktaydı arkadaşlar. şimdi geçen hafta bir arkadaşla sözleştik bu gece için beraber sahile inip bir kaç bir şey içmek üzere. tabi plan yapıldı saat adres kararlaştırıldı türk iş sahil saat 23:00. buraya kadar herşey normal ve güzel değil mi ? tabi ki de çok güzel. ama öyle olmadı işte. ben gittim kendi kendime aldım ne içeceksem indim sahile. kimsenin kafasını çekecek gücüm yok. zaten çağırabileceğim kimsem de yok orası ayrı konu. bomonti filtreli. tadını nedense çok seviyorum. 4ten sonra biraz bayıyor kuru kuruya cips tavsiye ederim az yağlı olanlardan. daha önceden deri ceketimi atıp oturduğum bir yer vardı. bence sakin ve huzurlu bir yer olduğunu düşündüğüm için gittim kurdum bağdaşı taktım kulaklığı ilk çalan parça ; duman-yanıbaşımdan o kadar sevdiğim bir sanatçı o kadar sevdiğim bir parça. kötü değilim ha. yanlış anlama olmasın, iyi değilim sadece. huzur eksikliği. neyse boş muhabbeti bırakıp kendime anlatmaya devam ediyorum. kendime diyorum bakınız. İçebildiğimi içtim içemediğimi de içtim hiç ziyan etmem müsrifliğin gereği yok. İnsanlar hiç alkol içen insan görmemiş. acayip acayip bakıyorlar. yanıma oturup bir şeyler anlatıyor insanın biri dürtüyor felan bir şeyler anlattığını da kendi söyledi kulaklığı çıkartınca ben yarım saattir ne anlatıyorum sana dinlemiyor musun canım sen beni diye soruyor. müzik dinliyorum kulaklık var ayrıca ne anlatıyorsun ya sahi sen ? gecenin saat 2 si sen gelmiş büyük ihtimalle ruh sağlığı bozuk birinin yanına oturup gevezelik yapıyorsun. deli cesareti, cidden saygı duydum. banane deyişimin sebebi biraz huzur bulmak için gelip oraya özellikle oturtmam. ah şu insanlar,insanlarımız... her şeye bir fikirleri her derde bir çareleri var. ama sorun şu, ben çare aramıyorum. biliyorum ve tek yapmam gereken şey sabretmek, beklemek ve aklımı kaçırmamak. playliste bir deli hasret adında bir parça düşüyor iki damlayla beraber,ardına bir kaan tangöze neredesin sen hemen ardına sezen ablamızdan bir gene mi keder derken ardı arkası kesilmeyen şarkılar damla sayısını arttırarak gelmeye devam ediyorlar. şarjım bitmeden önce son gelen şarkı kaan tangözenin solo parçalarından bekle dedi gitti sanırım telefonumun ve benim şarjım birbirine denk ki ikimizde kapanıyoruz o şarkının son sesleriyle. saat 3 civarı, üşenmeden kalan son yudumlarımı da alıp kalkıyorum yerimden. buraya oturmama sebebiyet veren dakikaları hatırlayıp veda ediyorum oluşturduğum köşeme. fakülte güvenliğine gelmem 45 dk sürüyor mucizevi bir şekilde o kafayla. kimlik kontrolü merkezden beklenen geçiş onayı derken saat 4:25 sanki gümrükten geçiyoruz anasını satim. gelip odaya girmem 4:40 şuan saat 5:00. bunu neden yazdım bilmiyorum ama sanane ? belki de kendime hatırlatmak isterim bir gün. son bir ihsanım var okuyan arkadaşlara. girin internetinize kendi adınızı videolarda aratın ve çıkan ilk müziği dinleyin. hadi bakalım huzurla kalın...
Rıza Kaan Tangöze
bedenimi kaplayan ve zihnimi ele geçiren yorgunluktan sesleniyorum. şunu yazmaya bile ne kadar üşendiğimi anlatacak kelimeler henüz belleğimde yer edinebilmiş veyahut gün yüzüne çıkabilecek kadar güçlü değiller. öyle bir hissiyat içerisindeyim ki bugün sanki sabah kalkamamış gibiyim. sabah 5 de yatan biri için normal belki ama boşum abi. çıkıp 2 adım atacak enerjiyi bulamıyorum kendimde kahvaltı yapmaya bile tenezzül edemedim. en güzeli yazı yazmak. tabi ki buraya yazıp sizin de gözlerinize işkence etmek istemem. o yüzden görüşmek üzre sağlıcakla kalın.
Rıza Kaan Tangöze
merhaba iyi geceler. garip bir hal içerisindeyim bugün. keder değil de sanki içimden bir şeyi söküp atmışım. öyle bir eksiklik. bazen balık olsam diyorum bir rakı şisesinde. bakıyorum ayın 6 sına daha var hiç getirmeyeyim aklıma para yok. şarkılar sigara bir yere kadar idare ediliyor da. bugün başka bir şey var. anlatamıyorum azizim. ne sevdiğimi anlatabiliyorum ne bildiğimi. öyle işte.
Rıza Kaan Tangöze
merhaba ? memleket nedir ? nasıl sevilir arkadaşlar varsa bilen kopya versin. neyse umurumda olan konu alanı dışında aslında şaka yapıyorum. bir kaç işlem için dün gece saat 5 sularında geldim giresun'a. ah şu işlemler efendiler. beni bitirdiler... bir an önce samsuna dönüp okula gidip geldiğim düzeni kaçırmamak istiyorum. bu arada sabah 9 da okula şarkı söylerek giden bir manyak görürseniz dokunmayın hala evcileşmedim. duman - kolay değildir
Rıza Kaan Tangöze
merhaba arkadaşlar. saygı ve sevgilerimi iletmek istiyorum hepinize.yaklaşık olarak 20 dk önce kız kardeşimin telefonu ile uyanmış bulunmaktayım ve sorunun ne olduğunu hala anlayamadım bende. uzun süren bir aradan sonra bu gece bir hayli ıslattım kafamı tabi beklenen gözyaşları da döküldü. engel olmak istemedim rahatladım bayağı inanır mısınız ? tam 1 ay oldu bugün. hayır yani babam çok iyi bir insan değildi çok iyi bir baba değildi kabullendim. yıllardır aramızın bozuk olması kavgalı olmamız tamamen onun seçimiydi ben kendimi suçlu hissetmem gereken bir şey görmüyorum ortada vicdanım da rahat bu konuda. yapmam gerekeni layığıyla yaptım bir evlat olarak iyi hatırlamaya onu sevmeye çalışacağım. merak eden varsa bir kaç yıldır hiç olmadığım kadar iyiyim. mükemmel bir durum değil ama kimin umrunda ? her şeyin bilincinde ve yapmam gereken şeylerin göstermem gereken çabanın farkındayım. bunlara vesile olan insana buradan sonsuz teşekkürlerimi de sunmak istiyorum. İyi ki varsın @sessizkadin.
Rıza Kaan Tangöze
arkadaşlar merhaba. çok ama çok önemli bir durum var. ve evet biliyorum soru cevap kısmına yazmam da gerekiyor tamam ama buradan daha iyi olur bence. şimdi durum şu ben star wars bardağımı kırdım ama şok marketlerinde bulamıyorum denk gelen varsa bir iletişebilir mi ? saygılar sevgiler.
Rıza Kaan Tangöze
bir bakmışsın gökyüzünde kalan son yıldızlasın yer yüzünde. hani yer yüzü dar gelir ya yüreğinize gülseniz anlayacaklar diye korkar ama tutamazsınız içinizde.yeter lan varsın anlasınlar diyebilmekte zor efendiler. bu aralar üst üste o kadar çok şey oluyor ki anlatamam hayır yani her gelen gün bir öncekine göre 2 kat daha olaylı geçiyor. güzel şeyler tabi çoğunlukla ya da önceden ben biraz daha farklı bakıyormuşum diyelim biz. eee ne demişler yaptırana da bir teşekkürü borç biliriz :) . uzun uzun yazıp sizi de sıkmak istemiyorum en iyisi mi ben bırakayım bir kaç nota öyle de gideyim. duman - elleri ellerime
Rıza Kaan Tangöze
tam da bu iş için yaratılmışım diyip efsaneler meydanına kendimi atmak istiyorum. zac'imi çok özledim dostlar. başka da yazıcak bir şey bulamadım. ama iyiyim bu sefer en azından bu da güzel bir şey deyip uyuyorum ben hayallerim bekler. size de dumandan bir çift kelam bırakayım en güzel günüm gecem yazın aratın şarkı aklıma gelmedi satayım ya