karakutuu
muhammed ali nın sapkın bir sahte peygamberin ardına düştüğünü ve amerikadaki çoğu müslüman dediğimiz kişilerin aslında bizim peygamberimize değil de bu adama elijah muhammed e inandığını malcom x in hacca gidip geldikten sonra bu gerçeği farketmesi ile yine bu adam tarafından suikaste kurban gittiğini öğrenince yaşadığım hayal kırıklığını anlatamam .benim adım peygamber ismi yere koymayın dediği aslında elijah muhammed mis ondan bahsediyor adam . ulan bari adı osman felan olsa bu kadar karıştırılmazdi.
Turkish Süper League Legends
👟 muhammed demirci

📍 also known as turkish messi. at world class there are always only four or five players in that category but we would put mami into that calibre.
OMÜ Öğrenci Konseyi
öğrenci konseyi başkanımız muhsin oğul ve bşk. yrd. muhammed koçhan yeni kurulan samsun üniversitesi rektörü prof.dr.mahmut aydın hocamızı makamında ziyaret ettiler.
#omü
#omükonsey
OMÜ Öğrenci Konseyi
öğrenci konseyi olarak 1 ekim dünya yaşlılar günü vesilesiyle büyükşehir belediyesi huzurevindeki başımızın tacı büyüklerimizi öğrenci konseyi bşk. yrd. muhammed koçhan ve yönetim kr. üyemiz onur şen’in katılımıyla ziyaret ettik.
#omü
#omükonsey
Tuhaf Ama Gerçek
hz.muhammed'in kedisinin ismi müezza'dır. rivayete göre, hz. muhammed müezza'yı o kadar çok severmiş ki, müezza bir gün sedirde oturan hz. muhammed'in giysisinin ucunda uyuya kalmış. hz. muhammed müezza'yı uyandırmaktansa giysisinin ucunu keserek kalkmayı tercih etmiş.
teyit
fotoğrafın, İran'da silahlı örgüte üyelik suçlamalarıyla 8 eylül 2018'de idam edilen ramin hüseyin penahi'yi gösterdiği iddiası doğru değil. fotoğraf, 2013 yılında gasp suçundan idam edilen muhammed ali sarvari’yi gösteriyor. https://teyit.org/fotograf-iranda-idam-edilen-rami...
teyit
ak parti bursa milletvekili adayı muhammed erdoğan’ın milletvekili seçildiği ve seçilmesi üzerine açıklama yaptığı iddiası doğru değil. 9. sıradan aday gösterilen erdoğan, milletvekili olarak seçilemedi. https://teyit.org/suriye-kokenli-muhammed-erdogani...
Ümid Gurbanov
malcolm x, bu açıklamayı kendisinin de uzun yıllar gönülden bağlı olduğu elijah muhammed önderliğindeki İslam ulusu'ndan ayrıldıktan sonra yapıyor.

sünnilik mezhebini seçen malcolm x, bu röportajdan bir ay sonra da hac ibadetini yerine getirmek için yola çıkıyor.
Ümid Gurbanov
dipnot: malcolm x, bir ara "mr. muhammad" diyor, bunu "elijah muhammad" diye çevirdim çünkü "bay muhammed" deseydim "hz. muhammed" dediği sanılabilirdi.

nitekim bu röportajdan 1 yıl sonra malcolm x, elijah muhammad ile görüş ayrılığı yaşıyor ve onun görüşlerini terk ediyor.
Tuhaf Ama Gerçek
tarihte bugün: boks dünyasının gelmiş geçmiş en büyük boksörü 'the greatest' lakaplı muhammed ali hayata gözlerini yumdu (3 haziran 2016)
Tuhaf Ama Gerçek
muhammed salah, şampiyonlar ligi finali'nin olduğu cumartesi günü oruç tutacağını açıkladı. kiev'de oynanacak finalde salah iftarını maçın başlamasına yarım saat kala açacak.
Tuhaf Ama Gerçek
"mo" denmesine takılanlar olmuş, cevabı muhammed salah versin.

muhammed salah [kendisine mo denmesinden rahatsız olup olmadığı sorulunca]: "hayır, rahatsız olmuyorum, aksine hoşuma bile gidiyor."
Futbolovski
11 nisan 2007 | beşiktaşlı muhammed demirci, fenerbahçeli alex de souza'dan forma istemeye çekindi. (İnönü stadı)

Futbolovski
28 mart 2006 | beşiktaş, geleceğin yıldızı olarak gösterilen 11 yaşındaki muhammed demirci'yi basına tanıttı. (fulya tesisleri)
Futbolovski
23 şubat 2007 | beşiktaş'ın 12 yaşındaki yeteneği muhammed demirci, barcelona b takımı'na kabul edildi.
Mahdokht.
muhammed İdrisi, ii. roger için bir de kitap (book of roger) hazırlar.

muhammed İdrisi'nin "book of roger" el yazmasında doğu afrika:
Mahdokht.
sicilya kralı ii. roger, muhammed İdrisi'nin namını duyup yanına çağırır ve bir dünya haritası çizmesini ster. muhammed İdrisi, sicilya kralına gümüş bir küre üzerine dünya haritası çizer

bu dünya haritası o dönemde en fazla müracaat edilen harita idi

tarih: 1150
Tuhaf Ama Gerçek
muhammed salah bu şekilde gol atmaya devam ederse İngilitere'de camilerde adım atacak yer kalmayacak 😂

he’s sitting in a mosque
that’s where i wanna be

(salah) şimdi camide oturuyor
ben de camide olmak istiyorum
Tuhaf Ama Gerçek
mısırlı futbolcu muhammed salah attığı gollerle İngilizler'i müslüman yapmaya başladı 🤗

if he's good enough for you,
he is good enough for me.
if he scores few more,
then i'll be muslim too.

Biliyor Muydunuz
uzaya çıkan bir türkiyeli de vardır; muhammed faris.

2011'de ülkemize sığınmıştır.

1987 yılında uzaya çıkmış ve sağ salim uzaydan dönmüştür; bunu da koç keserek kutlamıştır.

şuan İstanbul'da uzaybilimi dersleri vermektedir.

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)