Bir Gazla Başlanıp Vazgeçilen Şeyler 10 Kasım 2017 Cuma


Özellikle gençlik yıllarında ideal bir hayat yaşama adına bazı kararlar alır, kendimize bazı hedefler koyarız. Bunların kimisini başarır, kimisini başaramayız. Başaramadıklarımızın en önemlilerini bir araya getirdik.

1. İngilizce

İngilizce

Gerek yüksek lisans için YDS’den not almak olsun, gerekse meslek hayatında kullanırım motivasyonu olsun, bir şekilde karar verilir ve çalışmaya başlanır. Ama çalışmanın “yea yabancı dizi izlerim, o bana yeter.” moduna geçmesi fazla sürmez.

2. Programlama

Programlama

Bir alan adı satın alınarak başlanır. Site tasarımı da yapıldıktan sonra gelsin adsense gelirleri dersiniz. Site tasarımına tabiki para vermeyecek, kendiniz öğreneceksiniz. Başlarsınız programlama öğrenmeye. Bu gazdan vazgeçmek çok kısa sürer. Milisaniye cinsindendir. Alan adını satacak yer bakmaya başlarsınız.

3. Spor

Spor

Sağlıklı yaşam yahut kaslı bir vücutla imrenerek bakılan biri haline gelmek hedeflenir. Ekipman olarak ne gerekiyorsa alınır. Bisiklet, dumble, spor kıyafetleri gibi malzemelerin yanında, alınıp kullanılmayan ve en ölümcül hata olan şey ise koşu bandı almaktır.

4. Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı Beslenme

Her şeyin en kalitelisini yemek istemek güzel bir amaçtır. Ama bu amaç bir fastfood siparişi ile son bulur. Size teselli veren şey ise çaya şeker atmayı bırakmış olmanızdır. :)

5. Derslere Günü Gününe Çalışma

Derslere Günü Gününe Çalışma

Bu gaza ilk sınavlardan sonra başlanır. İkinci sınav ya da final geldiğinde hala günü gününe çalışmaya başlanmadığı fark edilerek geç kalındığı düşünülür ve sakince normal hayata dönülür.

6. Odanın Tertip Düzenli Olması

Odanın Tertip Düzenli Olması

Düzen tutturmak zordur lakin arada bir odayı düzenlemek başarılabilir. Sürekli düzenli olmak ise gaza gelip becerilemeyen şeylerdendir. İlk günlerde eşyalarınızı olması gereken yere koyarsınız ama “aslında benim düzenim düzensizlik” diyerek veda edersiniz.

7. Para Biriktirme

Para Biriktirme

Ayda x kadar kenara atsaydım, şu ana kadar 12x param olurdu gibi hesaplardan sonra başlanır ve devam ettirilmez. Ettirilseydi zaten 12x paranız olurdu. Kısır döngüdür...

8. Hobi Edinme

Hobi Edinme

TV’de ya da sosyal medyada model uçak/ araba/ dron ile ilgilenenleri görünce içimizde yer bulan bir gazdır. Model uçak kullansam, helikopter kaldırsam, robot yarışlarına gitsem vs dersiniz ama azıcık araştırınca külfetli işler olduğundan bahisle vazgeçersiniz.

eğlence
hayat

korkutdede korkutdede @korkutdede

Yorumlar

Nickollyy
Nickollyy @Nickollyy
omüye ilk gelince yatay geçiş yapcam lan ben deyip mezun olmak
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.