tysz
anlatılmaz yaşanır sendromu yaşıyorum şu an. rahatımdan taviz vermeyen ben,yine baş köşeme dizdim radyomu, kitabımı. hepsini bu gecenin anısına başka yaşayacağım. şato hediyemi ifşa olma pahasına, adını söylüyorum umut'a verdim.sokakta yürüyordum elimde şatom.osmanlı kahvecisinin ordan aşağı saptığım gibi sahilden gelen mutlu bir çift, yanında filinta gibi bir çocuk. bişey sorabilir miyim dedim, tabi dediler. adı ne dedim, umut dediler.biraz şaşırdılar. eğildim, ona uzattım bu senin umut. çocuk işte hemen aldı. annesi abiye teşekkür et, dedi. yanağımdan öptü. yeminlen o kadar duygusallaştım ki, oturup ağlayacaktım. çocuklara hayatta dayanamıyorum.babası ölmemiş bir gençlik dedi, ellerini sıktım. umut'tan bir söz aldım, büyüdüğünde sen de bir hediyeyi sokakta bir çocuğa vereceksin. söz dedi. sonra gittiler, umut bana hep el salladı. ben de ona. el salladığım bütün harab olmuşluklarıma inat yine yaşamayı becerebiliyorum. kıyısından köşesinden mutlu bir beni yaşıyorum û da böyle bir anımdı.

Yorumlar

tysz
tysz @tysz
2 yıl
bir nebze de olsa yaşattıysan ne mutlu bana. bak sana dipnot1 geçeyim, ağlamak kadar başka bir saflığın adı yok .
dipnot2:new york times yazarı benedict carey geçenlerdeki bir yazısında ağlamayı “duygusal terleme” olarak ifade etmiş. gözyaşı toksinleri temizler.
biyokimya uzmanı willam frey duygusal bir tepki olarak ortaya çıkan gözyaşlarının göze bir şey kaçma veya tahriş sonucu ortaya çıkanlardan daha çok toksik yan ürün içerdiğini saptadı. peki bu sonuç gözyaşlarının toksik olduğunu mu gösteriyor? hayir!! gözyaşı stresin yarattığı toksinleri vücudumuzdan temizliyor. anlayacağınız ağlamak doğal bir terapi ya da masaj gibi.. ama çok daha aza mal oluyorlar.ağlamak ruhsal durumunuzu pozitif hale getirir. ağlamak stresi azaltır. biraz kopyala yapıştır oldu ama bunlar bile bizim faydamıza. 👌👌