sivas katliamı

Tomrisssss
Tomrisssss
35 kişinin yanarak ve boğularak can verdiği olaydır. yüzyıllarca birlik ve beraberliğin en güzel örneklerini veren türklerin bu duruşuna vurulan bir darbe ve tarihine kara lekedir. ateşin içinde can verme düşüncesi bile korkunç fakat benim için asıl korkunç olan, dışarıda "zafer İslamın" diyen küçük çocuk, "allah'ın ateşi" diyen adamdır. siyasi ideolojiler ya da dinler adına insan öldürmek, insanın içindeki caniye kılıf bulmasından başka bir şey değildir.

şu videoda gördüğümüz üzere cehennem yakılan yerde değil, yakanların kalbindedir.
Maviş 🐣
Maviş 🐣
aziz nesin in twitterda da bu sıralar geçen sözü gibi alevi değilsin sana ne oluyor diyen insanlara İnsan değilsin ki sana nasıl anlatayım sözü çok güzel örnektir. eski yazılarımdan birinde dediğim gibi hiçbir ideoloji hiçbir siyasi yada dini görüş bir insanı öldürmeyi normalleştirmemeli. önce insan olunup ona göre kalp ile bakılmalı. umarım bir daha ülkemizde böyle üzücü olaylar yaşanmaz. unutmadık aklımızda.
Odin
Odin
bu katliamın sorumlusu yobaz zihniyet ve hoşgörüsüzlüktür. 1700 yıl önce iskenderiye kütüphanesini yakan bu mağara adamları 1700 yıl sonra madımak oteli yaktı. salt kötülük radikal kesimde hep vardı, hep de var olacak. yobazlığın dini, dili, ırkı yoktur, yeter ki aydın görmesinler.
canayafacan
canayafacan
acıyı anlamak,anlamlandırmak ve unutmamak için ne alevi olmaya ne sünni olmaya,ne dindar olmaya ne de dinsiz olmaya gerek vardır.biraz vicdan biraz da sevgi yeterlidir..bu kadar basittir abi..ama gelin görünki böyle olmayan ve olmak istemeyen acizlerin verdiği zararları masum insanlar çekmiştir.hep söylerim insanlık var olduğundan beri ahlar yeryüzünü inletmiştir ve ilk acıdan itibaren her birimiz ah üstüne doğduk..göz yaşları silinmek içindir belki ama hiç ağlamasak ne güzel olurdu..nurda yatsınlar..