çok_karanlık_patron!
2 yıl oldu nerdeyse bir kere uygulamayı sildim daha da açamamıştım şifre ve e postamda dorun çıkmiştı denedim 2 3 kere olmadı.bugün online sınavda sistem beni tahmini 95 alacağım sınavdan atınca aklıma burası geldi sinirden ağlarken.şimdi aynı sıkıntı stresi bütünleme de bir daha yaşa.neyse bu hesaba tekrar erişince evladımı bulmuş gibi sevindim
çok_karanlık_patron!
sabahın köründe bir kere daha dini istismar edenleri görüp bir şey yapamadım.adam her sabah namazı için alarm kuruyo yer gök inliyo alarm sesine ben uyanıyom doğal olarak sonra yatamiyom.adam alarmı duymuyo bile deliksiz uyuyo her sabah ben sabah 5.20 de uyanıyom alarmı kuran uyuyo gidip diyemiyon da alarm falan kurma sen daha diye.15 dakka zır zır öttü telefon masadan 1 metre yere düştü titrerken hala ötüyo yerde. tek çarem çocuğu aramak o zaman alarm donuyo daha calmiyo salaklasiyo bi telefon(ben arayınca da uyanmıyo zat)
çok_karanlık_patron!
ey vize haftası güzel olan olan hava nerdesin şimdi.hep mi böyle olmak zorunda.bi gel de ilk defa iyi geçen sınavlarımın tadını çıkarayim
çok_karanlık_patron!
İlk defa uzun yazacağım, yanlışım varsa düzeltin.yeni sinema kanunu diye bir halt getirdiler. neye yaradı bilmiyorum. 9 liraya aldığım bilet 14.5 lira olmuş. kampanya ve indirimler kaldırılacak derken mısırı dediler sandım. bilet kampanyaları da kalkmış, üstüne bir de sansür oh. zaten festival filmleri gelmiyor samsun'a. ama ülkeye gelmesi bile artı kültürdü. şimdi teorime geçelim.
yıllardır kardeş kardeşe yaşayan yapımcılar ve dağıtım şirketi birden kavgaya başladı.yok sen mısır satma ben şunu yapmam falan filan. sonra bakanlık el attı,sinema kanunu çıkardı. bu kanun kimim işine geldi? 1)dağıtım şirketlerinin (indirimli biletler kalktı. önceden biletle birlikte çok daha ucuza mısır alabilirdik kalktı. bir bilet bir mısır 20 lira iken, şimdi bir mısır bir bilet ayrı ayrı satılacağı için en az 30 lira oldu)
2)film yapımcılarına (kampanyalar kalktığı için biletlerin fiyatı arttı yani) doğrudan yapımcılara) biletten düşen pay arttı. 5 liradan 7.5 lira oldu.
3)bakanlığın yani devletin (biletten alınan vergi de dolaylı olarak arttı.) sinema kanunundan sonra bakanın neşeyle önümüzdeki yıl 60 milyon olan seyircimizin 100 milyon olmasını umuyoruz demesi bi garibime gitti. devletsin sen devlet. zaten sinemanın %90'ını ögrenciler ve gençler oluşturuyor. sen bunları bile soymak istiyorsun. buradan sana yıllık 10 milyon tl fazla gelse ne olur gelmese ne olur? o para devlet nezdinde hiçbir şey. yani anlayacağınız, bence geçen aylarda sinema sektörü danışıklı bir dövüş yaptı. istedikleri gibi bilet fiyatları arttı. seyirci hariç herkesin işine gelen bir teklif meclisten geçti. ayrıca reklamların azalması kanunu 1 temmuz'da uygulanacakken bu kampanyaların bitmesi tam da bugün başladı.yanlışım varsa bilen arkadaşlar düzeltsin. çünkü çok sinirliyim. haftada 2-3 kere sinemaya giden beni o kadar seven beni küstürdüler. artık gitmem. açar evde korsan izlerim. yıllarca korsan izleyen arkadaşları hep uyardım ama bizi onlar mecbur etti artık.
çok_karanlık_patron!
adamlar forvet aldı (diagne)yeri göğü inletti. la daha ne istiyonuz sürekli kupa alıp duruyonuz. bi sene de almayıverin. bi de bizi düşünün napalim biz komple kadıköyde intihar mi edelim.
çok_karanlık_patron!
bu samsun esnafından iyice nefret eder hale geldim. 20 lirayı 2 onluk yapamadı koca türkiş esnafı illa gidip bi şeyler alacan. bankayla işim vardı 2 gündür 4 lira boş yere para bozdurmak için çarçur ettim. tabi bu erkeklere, ben banka sırasındayken paramı bozmayan esnaf kılıklı herif yan atm de ki kızın 200 'lük banknotunu bozdu.
çok_karanlık_patron!
sinemalar da gene uyku moduna girdi herhalde kaç aydır güzel bir film çıksa da gidip izlesem diyom.yok arkadaş saçma türk filmleri dışında hicbir sey yok.(soru bölumünde film önerileri alırım)
çok_karanlık_patron!
sabahleyin ögrenci kartıyla 4 lira çeken tramvay utansın.
çok_karanlık_patron!
ya bu yeni gelenler ne tatlı iletiler paylaşıyo öyle çok masumlar.
çok_karanlık_patron!
güya bu sabah 5.30 da uyanip sahile gidip güneşi izleyecektik.ben kalkamam dedim ben seni kaldırırım dedi alıştım ben yaz okuluna giderken erken kalkmaya dedi.sonuç ise tahmin edeceğiniz gibi alarma ben uyandım ki lanet olsun uyanınca daha uyuyamam ama arkadaş mışıl mışıl uyuyor.elinde telefin zır zır titreyip ötüyö adam duymuyo bile.allah adama böyle uyku nasip etsin ney diyim
çok_karanlık_patron!
çok_karanlık_patron!
@çok_karanlık_patron!
2017 Girişli