Fridakahlo
oturduğum şehirde ilçeden merkeze 10 15 yıl kadar önce geldik ve toplam 3 mahalle 3 ev değiştirdik, değişmeyen şeylerden biri simitçiydi. ekmeğinin peşinde olan bir tane abi var sokak sokak dolaşıp simit satıyor. o kadar gür bir sesi var ki hemen tanıyorum. çocukluğumun simitçiydi. (simite aşırı severim 🤭) adam yıllardır sokak sokak dolaşıp simit satmaktan, helalinden kazanmadan hiç vazgeçmedi. bugün sesini uzun zaman sonra tekrar duydum uykulu uykulu cama koştum hemen. amca biraz yaşanmış ama gevrek simitleri hala aynıydı. çocukluğumu sürekli hatırlattığın için teşekkürler simitçi abii🌸
Fridakahlo
küçükken birlikte evcilik oynadığım arkadaşım evlendi. bugün çocuğu olduğunu da öğrendim. hatta çocuk doğmuş büyümüş kocaman olmuş. ve arkadaşım benden küçüktü. ve ben hala okuyorum 😂 şikayetçi değilim uzun bir süre evlenmeyi düşünmüyorum ama, millet mi bu kadar acele ediyor evlenmek için, biz mi okullarda ömrümüzü çürütüyoruz bilmiyorum. ama şunu biliyorum. evlenen ve cicim ayı denilen süre geçince hemen hemen herkeste keşke okusaydım, süreci başlıyor. ve bunun pişmanlığı ömür boyu sürüyor. en aşık insanlar bile okumadığına pişman. yani gençler doğru yoldayız okuyun okuyalım. memur olalım 😬😂
Fridakahlo
kendinde düzeltmek istediğin ve düzelmeye başladığını, başardığını hissetmek çok güzel bir duyguymuş yaa😂 sinirli bir yapım var ani çıkışlar yapabiliyorum, bugün temizlediğim mutfağa üzerimizden halı çırpan komşumuza bile sakin kaldım. sinirlenmeden sakince uyardım.normalde sakin kalamam. çünkü mutfak takıntım var herşey düzenli ve temiz (tozsuz) olmalı ama komşumuz bir güzel mahvetti. sinirlerimi aldırmışçasına nötr kaldım. bende kendime inanamıyorum 😲İnsan kendini ikna ederse kendiyle ilgili şeyleri aşabiliyor. her insanda olur mu bilmiyorum ama bende işe yaradı. denemekte fayda var. kendinizi ikna edin bırakmak istediğiniz şeyleri bırakın. sigara içmek kafada bitiyorsa bırakılır diye genel bir söz vardır ya işte tam olarak bu. gerçekten önce kendini ikna etmek gerekiyor. herşey için...
Fridakahlo
öğretmenlikten vazgeçip polis olmaya karar verdim. çünkü çocukluk hayalimdi. ama robot resim çizen polislerden, resimle polisliği harmanlayıp ortaya karışık bir meslek buldum. boyum kilom fazlasıyla yetiyor tek sorun atletik olamamam. 😂İnşallah başarabilirim. 🙏
Fridakahlo
anneleri olmayan onca insanın bugünü buruk ve mutsuz geçti. annem var çok şükür aradım kutladım. yanında olsaydım keşke şuan diye geçirdim içimden. hiç olmamasını düşünmek ne kadar acı veriyor insana. bugün birileri çok mutluyken birileri çok mutsuz geçirdi. bu bir gerçek. allah anne babası olmayan insanlara ileride çok iyi anne baba olmayı nasip ettirsin. bugün annesi olmayan birinin yazısını okuduğum için bu cümlelerim. bazı özel günler olmasın. çünkü bazı insanları çokça üzüyor.
Fridakahlo
evet şuan bir itirafta bulunacağım. yeni görünümlü eski kullanıcılardanım. evet buna en çok @thyke şaşıracak 😂 @galp isimli hesabımı rafa kaldırıp, frida olarak devam ediyorum . beni bazı arkadaşlar hatırlayacaklardır. 😂🤭
Fridakahlo
kız yurtlarının önünden geçerken son gaz frene basıp çıkabilecek en son sesle insanları rahatsız etmeye çalışan arkadaşların, aceba nesli tükenir mi? ne zaman? bekliyoruz..
Fridakahlo
dünkü yazımın üzerine tesadüfen bugün bir çocuk ile karşılaştım. minübüste yanında oturuyorum,çocuk lise öğrencisi belliydi. neyse elinde bir telefon gömüldü telefona oyun oynuyor. ama o kadar çok odaklı ki anlatamam. sürekli oflayıp pufluyor bi ara dizlerini dövdü. ağzını kapattı falann sinirden. en son sinirlendi bıraktı telefonu açtı kederli bir müzik sevdiğinden ayrılmışcasına yasladı kafasını cama öyle dalgın dalgın gitti. dünkü dediklerime bugün daha çok katılıyorum.
Fridakahlo
valla şu pubg oyunu yüzünden etrafımdaki insanlar birbirine giriyor. arkadaşlar bu oyunda ne var bu kadar neden bir oyun için sevdiklerinizi üzüyorsunuz. benim bir derdim yok ama etrafdaki insanlar bundan çok muzdarip geçen gün arkadaşım ile telefonda konuşurken kız hıçkıra hıçkıra ağlıyordu. sevgilisi oyuna kafayı takmış ve birbirlerine girmişler,bir çok tanıdığım kişi daha oyun oynadığı için işe gitmeyen var, yani bu oyun bağımlılığı bana gereksiz geliyor herşey dozunda olmalı çokta abatmamak lazım. İnsanları birbirine düşüren oyun olarak tarihe geçmeli.
Fridakahlo
İki oda arkadaşımda biraz önce kafasını yastığa koyar koymaz uyudular. ben ise 2 saattir uyumaya çalışıyorum. bu sizcede çok sinir bozucu değil mi? evet kıskanıyorum.
Fridakahlo
hergeçen gün daha fazla kendimi dinlemeye başlıyorum. dün yaptığım şeyi bugün asla yapmamaya çalışıyorum. geçen bir günün bile insana katkısı var. bir şey öğrenmek için yaşayarak, deneyimleyerek öğrenmek lazım. İnsanı olgunlaştıran şeyin okumakla değil, daha çok yaşantı ile olduğuna inananlardanım. ha bide insanları anlamaya çalıştım. denedim olmuyor. dinlemeye çalıştım. baktım olmuyor. neden, niye, sebep sorularına cevap aradım. olmuyor. dümdüz yaşamaya karar verdim inşallah olur. biz insanlar anlaşılmaz varlıklarız. varsa insanları anlama tavsiyesi alırım.
Fridakahlo
güzel sanatlar kampüsü ilk başta bana lise havası vermişti. daha sonra bu fikrim gittikçe değişiyor. kampüse çıktığımda ne kadar kalabalık geliyor anlatamam. eğitime girdim mesela fakülte çok güzel ama kalabalık. gsf de daha dingin bir hava var mesala bugün okul çıkışında bir tek biz mi varız dedim. kalabalığı sevmeyen biri olarak bu büyük şans oldu benim için. konum olarakta, sakinlik olarakta hergün şükrediyorum ☺️ çarşambada olan arkadaşlara da allah yardım etsin allah başka dert vermesin deyip. cümlemi iyi akşamlar deyip kapatıyorum.
Fridakahlo
bu gençlik nereye gidiyor modundayım, oturup insanları izliyorum. 70 yaşında teyze gibiyim bugün.
oturdum, bunu düşünüyorum şuan evet. nereye gidiyor bu gençlik?
Fridakahlo
çok yorgunsan, uykun varsa ve yinede uyuyamıyorsan bu gerçekten çok sinir bozucu.
Fridakahlo
bugün kitap fuarına gittik. bir yazara rastladık, kitaplarına baktık. sonra orda iki tane lise öğrencisi vardı. ayak üstü konuştuk yazarla, bu arkadaşlar yazarla konuşmaya gelmişler, bizimde resim okuduğumu öğrenince edebiyat, şiir, resim ilgili olduklarından bizim yanımıza gelip kendi yazdıkları şiir kitabını hediye etmek istediler. ayak üstü konuştuk, meğer çocuklar 5 - 6 kişilik arkadaş grubu imiş birlikte şiir yazıp bunu kitap haline getirmişler. fuarda vakit olmamıştı, fuardan sonra bakayım dedim.o kadar mükemmel yazılmış ki emek göstermişler, özenmişler ve çok yeteneklilerdi. bunu faaliyete geçirmeye çalışıp uğraşmaları ne kadar güzel birşey o kadar taktir ettim ki.çok güzel değil mi? geleceğin çocuklarından çokta ümidi kesmemek lazımmış.
Fridakahlo
herkes çok zor bir yaşam savaşı veriyor. anlayış, saygı, empati ve merhamet bir kaç güzel kavramlar.
Fridakahlo
özellikle lisede böyle sürekli insanları bişeylere benzetme geleneği vardır.herkesin vardır şuna buna benzetiliyordum diye yani genelde öyle tavşana, kediye falan benzetenler var sizinde varmıydı bilmiyorum. kendimi bildim bileli anime karakterlere benzetiliyorum. lisede anime kız diye seslenirlerdi. anime diye seslenince dönüp bakıyordum, artık siz düşünün 🤭 birde internetten açıp gösteriyorlar, bak işte aynısın diyorlar. artık bu duruma alıştım sanırım.
Fridakahlo
bu bir sorun mu bilmiyorum. arkadaşlarımı, akrabalarımı sürekli arayım sorayım mesaj atayım elimden hiç telefon düşmesin şeysi yok. beni aramadın sormadın unuttun diye söylemleri var ama aslında kötü bir niyetle değilde ne bileyim sürekli konuşma arama modunda değilim günlük hayat telaşı diyebilir miyiz bilmiyorum. çokta uyumlu biri değilim anlaşabildiğim nadir insanlar var. elimden geldiğince mesaj atmaya çalışıyorum ama olmuyor galiba. yani birinin iyi olduğunu biliyorsan neden hergün arayasın ki, mesaj yazmayı da sevmeyen biriyimdir ,sürekli mesajlaşayım modunda değilim. arkadaşlarım bu yüzden bana tavır alıyor bazen, hatta numaramı silen var. çokta şey yapmamak lazım galiba. ne yaparsak yapalım insanları mutlu, memnun edemeyiz. elimizden gelen herşeyi yapsak yine eksik birşey kalacaktır.
Fridakahlo
akraba ziyaretine gitmişimdir.

ben: ne var ne yok
akrabalarım: benim resmimi ne zaman çizicen
ben:daha daha nasılsınız
akrabalarım: beni resmimi ölünce mi çizecen. ölünce çizersin artık
ben:en kısa zamanda çizeceğim
akrabalarım :yıllardır benim resmimi çizmeni bekliyorum
ben:error😲🤦‍♀️
Fridakahlo
bugün öğretmen atamaları olmuş.arkadaşımda atanmış. bir çok öğretmen adayı hayallerine kavuşmuş.onların adına çok sevindim darısı tüm isteyen öğretmenlerin başına inşallah. ben bu okula başladığımda yüksek lisans hayalim vardı. bunun için çaba da gösteriyorum. ales kitapları aldım çalışıyorum. İstediğim bölüm hakkında bilgi topluyorum. okuyan insanlarla hocalarla bile iletişim kurdum konuştum baya istekliyim. ama ödevimiz için köy okuluna gidip orada öğretmenlik yapma fırsatımız olmuştu. küçük sınıflarda ki çocukların öğretmeni olmanın çok farklı güzel bişey olduğunu farkettim. sürekli sana sevgiyle, saygıyla ve minnetle bakıyorlar sürekli sarılıyorlar. gözlerinin içi gülüyor yeni bişey öğrenmek için çok hevesliler.öyle içten öğretmenim diyorlar ki.. çok güzeller, bunlar aklıma geldikçe okulu bitirip hemen atanma istediği gelmiyor değil. İnşallah olur.. ☺️