Oyuncakayi✔️
bir rüya görmüşüm iki sezonluk dizi çıkar yemin ediyorum.
Oyuncakayi✔️
bu yazdiklarim sizlere sacma gelebilir ama buradaki benden yasca buyuk olan abilerimi ve ablalarimi cidden seviyorum. bir derdim ya da baska birinin bir derdi oldugunda buraya yaziyoruz, sizler ise o derde bir derman bulmak icin bir iki kelam bile olsa yaziyor ve bizlere yardim etmeye calisiyorsunuz. herhalde bu sitenin bu yanini seviyorum bizlerin kim oldugunu hangi din,irk fark etmeden birbirimize destek oldugumuz icin seviyorum. İyi ki varsiniz. gercek hayatta karsilasmak umidiyle :)
Oyuncakayi✔️
İlk poşete para verme siftahımı yaptım, hayırlı uğurlu olsun bir daha vermem inşallah 🛍
Oyuncakayi✔️
gece yatarken; çok kilo aldım yarından itibaren diyet yapmaya başlayayım
sabah uyanınca; kahvaltıda kızartma mı yesem ?
ahahhaaha abi ani karar değiştirmem harika değil mi ?
Oyuncakayi✔️
abi coğrafya’da ki “dünyanın şekli, hareketleri ve sonuçları” olan konu beynimi yakıyor.
Oyuncakayi✔️
yaşadığım şehirde ilk karın yağışını izliyorum ve aklıma üç yıl önceki akşam saatleri kar yağarken yapılan radyo programı geldi. yine aynı yerde oturmuş karı izliyorum. sadece omü radyo eksik. olsun böylede tadı çıkıyor. zaten en sevdiğim mevsim kış :)
Oyuncakayi✔️
şu hayatta kardeşim olarak gördüğüm ebrar’dan verdiğim değerin aynısını görmek istiyorum ama şuana kadar görmedim ve bu hayatta sadece sevgilisine çok değer verdiği için onla arama ciddi bir mesafe koyacağım. bu beni ne kadar çok yıksada doğru kararın bu olduğunu düşünüyorum. sadece merhaba merhaba yapacağım. hayat umarım karşıma aynı değeri gördüğüm bir arkadaşla karşılaşırım.
Oyuncakayi✔️
altı tane mükemmel kitap aldım heyecanla onları bekliyorum :) kargo şirketi yurtiçi. allahım sorunsuz bir şekilde eve gelir inşallah, yoksa yurtiçini bombalamak için kesin planları başlatacağım :)
Oyuncakayi✔️
şuan duygularımı yansıtacak kelimeler bulamıyorum.
Oyuncakayi✔️
evet hayatımda ilk ya da ikinci kez tek başıma pazar alışverişi yaptım ve ilk gözlemlerim. küçük bir yerde yaşıyorsan (yani ben) bütün tanıdıklarına selam vermekle geçiyor. aslında benim pazarım çokta öyle geçmedi çünkü fiyatlara ve sebze meyvelerin kalitelerine bakmaktan insan yüzüne çok az baktım. onlar beni tanıyıp “aaa oyuncak ayı” ya da “oyuncak ayı” diye seslendiler. İkinci gözlemim domates,salatalık ve brüksel lahanası ateş püskürüyor. üçüncü gözlemim bunu zaten biliyordum ama bugün bir adam gözüme öyle bi battıki artık “lütfen sesini alçaltır mısın” diyecektim. evet onların işinde yapması gereken önemli faktörlerden biri bu, ama abimin o kadar bağırmasına gerek yok gerçekten. dördüncü izlemim bunuda biliyordum ama daha 18 yaşında biri olarak benden yaşça büyük abilerimin bana “abla” demesi içimi yaktı. yine diyeceksiniz ki saygıdan öyle diyor eyvallah ama ben yaşlanmak istemeyen biri olarak bu beni yaktı. bana “kardeşim” de yeter ya da hiç bir şey deme.
o bu değilde istemesemde yavaş yavaş büyüyüp sorumluluk sahibi oluyorum bir yanda mutlu olurken bir yandan üzülüyorum. keşke hep 18 yaşında kalsam :)
Oyuncakayi✔️
bugün abdurrahman cahit zarifoğlu için yakalım, yarın ise kendimize 🚬
Oyuncakayi✔️
kendime koyduğum kurarlar;
1. ne olursa olsun adaletli ol. kendi annen bile olsun doğru olanı yap. haksızlığa uğrayan insanların yanında ol.
2. her zaman yaşayan varlıklara karşı iyi ol. dini ve siyasi görüşü ne olursa olsun insan olduğu için güzel yaklaş. çünkü dünyadaki en güzel şey “sevgidir”
Oyuncakayi✔️
fotoğrafa 15 saniye bakınca dostluğun önemini farkediyorsunuz ....❤️
Oyuncakayi✔️
eski omü dedikodu’yu özlüyorum yemin ederim. sayfada yeşil rengin hakim olduğu, samsunda olmasanda en az sizin kadar iyi bildiğim dürümcüler sayfa reklamları saolsun. İşte o zamanlar daha samimiydik sadece belli kişiler ve anonim vardı. hiç unutmadığım o eğlenceli yayınlar. ah ahh sizden küçük ve bu üniversite de olmayabilirim ama emin olun bir çoğunuzdan daha eskiyim.