felagund
geçen gün tramvay durağında, duraktan çıkarken turnikeden değil de yandaki engelli vatandaşlarımız için de olan geçiş yerinden geçildiğinde iade makinesinin bu yaptığınızı anlayıp para iade etmediğini iddia eden bir kadınla karşılaştım, abla bu kafaya ulaşmak için hangi maddeyi kullanmış merak etmiyor değilim
felagund
bugün samsun'da sıradan bir günde neler olmuş öğrenmek amacıyla samulaş tramvay gazetesini aldım ve samsun gündem özel programıyla sizlerleyim:

haber 1) bir lisede giriş ve çıkış zili mehter marşı yapılmış. öğrenciler ve öğretmenler memnunmuş. (okuldaki hademelerin yeniçeri kılığında oldukları, müdürün ise sadrazam sarığı taktığı söyleniyor)

haber 2) 15 yaşında zurna çalan bir kızımız komşular rahatsız olmasın diye zurnayı elbise dolabının içine girip çalıyormuş. (haberi izleyen komşuların, zurnacı kızın apartmanın bodrumunda çalmasına izin verdiği söyleniyor)

haber 3) kan emici sülük satan bir aktar amcamız 70 derde deva olduğu bilinen hacamat ve sülük tedavisinin kesinlikle profesyonel kişilere yaptırılması gerektiğini söylemiş. (hele o profesyonel kişi akupunktur eğitimi almışsa bu tedaviyle ölümsüz olabiliyormuşsunuz)

felagund
demin parkta bankta oturan 3 adet yurdumuz gencini gördüm. bankın 2 metre solunda ve sağında çöpkutusu olduğunu gören bu arkadaşlar banktan kalkıp iki adım atmaya üşenerek izmaritleri yere atıyorlar. İçimden uyarma isteği geçti bir an ama uyarımın bir işe yaramayacağını ve bir olasılıkla da zararlı çıkacağımı düşündüğümden vazgeçtim. kamu spotu: bu ülke hepimizin, yerlere çöp atmayalım.
felagund
felagund
felagund
iyy, böyle şeyleri gördükçe beni afakanlar basıyor. bugün e1'de iki teyzede samkart yoktu bir tane hanım kızımız onların yerine kartını bastı. sonra kadınlardan biri biraz para verdi. hanım kızımız da bu para fazla dedi geri uzattı, kadın al dedi, bu yok alamam diyor uzatıyor, kadın kızın avucunu kapatıyor olsun diyor, kız da yok diyor alın diyor, kadın almam sen öğrencisin sana lazım olur diyor, kız bu para çok diyor falan iki tarafın elleri arasında bir mücadele var parayı birbirlerine iteliyorlar. atilla taş yunanistan'a böyle itelenmedi, o derece. en son kız verdi parayı, para artık para olmaktan çıkmıştı o hengamede iyice buruşmuştu. para dediğim de 5 lira, 5 (tam görmemiş olabilirim biraz da bozukluk vardı sanırım). bir kere söyle para vermenize gerek yok de yahut bu para çok de, sonra at cebe gitsin ne uğraşıyorsun. sanki kart bastın diye sana 1 milyon dolarlık çek yazdılar, bu nedir arkadaş.
felagund
jean rostand şöyle demiş: “bir gün atomun enerjisini serbest bırakacağız, gezegenler arası yolculuklar gerçekleştireceğiz, ömrü uzatıp kanseri ve tüberkülozu tedavi edeceğiz; ama en düşük seviyeli kişiler tarafından yönetilmiş olmanın sırrını asla çözemeyeceğiz.” bunu çözmekte ne var jean abi? bunun sebebi ne biliyor musun hocam? bunun yegane sebebi, insanların farklı fikirdeki diğer insanları dinlememesi, o konuda o fikirdeki kişiler tarafından yazılmış kaynaklardan bilgi edinmeye uğraşmaması ve bundan dolayı da tartışırken karşı tarafın söylediklerinin bir kulaktan girip bir kulaktan çıkması, sunulan hiçbir argümanın gerçekliğini sorgulamadan kişinin söylenenleri direkt reddetmesi. bunun sebebi bu işte hocam. dinlese halbuki belki de 'acaba?', 'ulan yoksa?', 'bunu hiç düşünmemiştim' vs deyip bazı çakraları açılacak ve ufku genişleyecek; ama yok. İnsanlar anlamsız bir şekilde bir konuda yanlış olduklarını öğrenmekten aşırı derecede korktukları için (yahut suçlarını örtbas etmek için) bu gerçekleşmiyor maalesef.
felagund
1973 yılında vefat eden, hong kong ülkü ocakları başkanı bruce lee

felagund
ne kadar ilkel canlılar olduğumuz kendimiz her bir boku yerken diğer insanlara olmadığımız biri görünümü vermeye çalışmamızdan belli değil mi? mesela, bir erkek, kız arkadaşının yahut karısının giyimine kuşamına her türlü karışır ama gider sokaktaki karıları kızları dikizler. ortamlarda feminizm, kadın hakları bla bla diye takılan kız gider kendisine şiddet uygulayan hırbonun tekiyle birlikte olur dayak yer ama ilişkisine devam eder. başkalarının arkasından iş çevirip yüzüne karşı sıcak davranmalar mesela. amerika'da bir araştırma yapılmış, 6 yılı kapsayan bu araştırmada haftada bir defadan daha fazla porno izleyen katılımcılar az izleyenlere oranla daha dindarlaşmış; daha fazla dua ediyor ve daha sık kiliseye gidiyorlarmış. sebebini anlamak kolay, yaptığının yanlış olduğunu düşündüğü için bu şey diğer insanlara karşı daha ahlaklı bir görünüm çizmeye itiyor onu ama yaptığını yapmaya devam etmekten de vazgeçmiyor. örnekler çoğaltılabilir, ne de olsa insanların ne kadar aşağılık canlılar olduğu ortada. bazen diyorum da bir meteor çarpsa, güneşte büyük bir patlama olsa, nükleer savaş çıksa falan da yok olup gitsek ne güzel olur.
felagund
İstisnasız tam da her şeyin yolunda gittiğini düşünürken

felagund
İnternet üzerinden kendisini rahatsız edenler hakkında (aslında burada beni kastediyor) hukuki işlem başlatacağına dair paylaşım yapıyor ama basılan kitabının parası verilmediği için 'köprüyü geçene kadar bir şeylere katlanmak zorunda olmak' diyor. kendisine hiçbir hakarette bulunmadığım halde böyle bir paylaşım yapabiliyor ama konu parasını vermeyen yayıncılara gelince onların bilemeyeceği göremeyeceği anonim bir hesaptan 'götlaleleri' demekle yetiniyor. yayıncılara gücü yetmiyor herhalde arkadaşın. bakın, her şeyine bahse varım ki ortada böyle bir kitap yok.
felagund
şunlardan samsun'da nerede bulabilirim? süper kahraman tişörtlerinden bahsediyorum sdfjksdfk

felagund
demin yaptığım bilimsel bir çalışmayla insanların kötü şeylere iyi şeylerden daha fazla odaklandığını ispatladım. arkadaş bilekliğini bizde unutmuş ve ben de bilekliği alıp kendi bileğime taktım, sonrasında bileklik görünecek şekilde el hareketi çekip fotosunu arkadaşa attım. ne mi oldu? fotodaki kabak gibi görünen bilekliği görmeyip bana küfür etti sdjkfsjkdfjks kimseye yaranamıyorsun bu dünyada, insan teşekkür eder skjdjfksjdsk
felagund
kendilerine iltifat edilince kadınlar:

felagund
İki yıl önceydi galiba, bir gün yeşilyurt'un orada ışıklardayım karşıya geçeceğim. işıklardan az beride de üç tane kız var, konuşuyorlar. beklerken kırmızı bir araç geldi bunların yanında durdu, ışıklardan az beride durdukları için ben de herhalde o aracı bekliyorlardı diye düşündüm ilk. neyse cam açık, araçta da üç tane beyefendi (?) var, biri dedi gelsenize sizi bırakalım, ama bu sırada diğerleri de gülüyorlar arabadan uluma anırma benzeri sesler geliyor böyle. kızlar tepki vermediler, yüzlerini döndüler, hadisenize gelin falan dedi yine o kişi ama muhtemelen kızlar içlerinden yer mi var amk da gelelim diye geçirmiş de olabilirler bilemeyeceğim. bu da birkaç saniye sürdü zaten beyefendiler tepki alamayınca yollarına yine uluya uluya devam edip gittiler djjdkdkd. buradan bu vesileyle iyi niyetle sizi gideceğiniz yere bırakalım teklifine cevap verip onları adam yerine koymaya bile tenezzül etmeyen bu kötü kızları kınıyorum jdjdkdkd
felagund
saçma sapan ve neden okunduklarını anlamadığım kişisel gelişim kitaplarında verilen tavsiyeler gibi olacak ama küçük şeylerle de mutlu olmak mümkün


felagund
sözelciler anlamadığı, sayısalcılar anladığı, eşit ağırlıkçılar ise hiçbir espriye malzeme olamamaktan şikayetçi oldukları için gözleri yaşlı