jackintumoru
selamlar ablanız geldi:) napıyonuz hala sıkıcı r11 hikayelerine devam mı? bu arada ado o nasıl reklamcılık böyle bir şey olabilir mi ya(lavaş reklamındaki mottodan bahsediyorum)
jackintumoru
yılbaşı kutlamalarıyla kafayı bozmuş arkadaşlara nardugan'ı araştırmalarını öneriyorum. madem hristiyanlara bu kadar tepkilisiniz takvimi de kullanmayın arkadaşlar. çünkü şuan kullandığımız takvimi bir papa hazırladı. ayrıca 1 ocak'ın yılın başı olarak kutlanmasının sorumlusu olarak da romalılara lanetlerler okuyabilirsiniz.
kafayı bozmamış arkadaşlar sınavlarınıza çalışın , eğlencenizi de yapın. öpüldünüz. by
jackintumoru
''biraz daha çalışayım hayallerim bekleyebilir, para kazanmam gerek.'' duyabileceğiniz en yalın yalanlardan biri. ''biraz daha'' asla az değildir. hiçbir zaman yeterli gelmez ve çoğu insan hayallerini gerçekleştirmeden ölür.
...
bir ev alacak kadar para biriktireyim. aldın evi, sonra? araba lazım. araba da tamam birkaç yıla. telefonun yeni modeli çıkmış, üç yıldır aynı yatak odasını kullanıyoruz, halılar da eskimiş sanki, beyaz eşyayı da yenilemek lazım.hayallere daha zaman var. bu arabanın yerine daha iyisini mi alsaydık acaba? telefonun üst modeli gelmiş, banyoyu da yenileyelim, koltuk takımı, beyaz eşya, halı, araba, ev, telefon,..
eee, sonra? öldün. helvanı yedik. huzurla gidebilirsin. İlkel benlik çöplüğünün yolcuları..
jackintumoru
çok üzülüyorum arkadaşlar. ben böyle bir boşluğa düşeceğimi tahmin etmemiştim. nasıl doldururum şimdi yerini, mümkün mü? böyle bitmemeliydi, hatta bitmemeliydi. öksüz kaldım, açgözlülük yapıp bir çırpıda bitirdim yine. kimse bana unutursun , yeri dolar demesin. . fringe'in yeri dolmaz. yes - roundabout (walter'ın acid triplerinden)
jackintumoru
İnsanlar genel olarak mutsuz yaratıklar. kendilerini iyi hissettikleri anlar var ve buna mutluluk adını vermişler.mutsuz olduğunuz anları hatırlayıp kendinizi dibe çekmek yerine iyi hissettiğiniz anları dolu dolu yaşamaya çalışın.bugün uzun zaman sonra harika bir haber aldım. mide kanseri olan çok değer verdiğim biri bugün artık neredeyse iyileştiğini ve durumunun iyiye gittiğini söyledi.ve ben uzun zaman sonra kendimi bu kadar iyi hissettim. tutundum buna. etrafıma da saçtım ...sevincinizi de üzüntünüzü de kendinize saklamayın.paylaşın.. ne kadar iyi ya da ne kadar kötü olursa olsun, paylaşın..
jackintumoru
şuraya; sabah erken kalkması gerektiği halde uyumayıp inatla fringe izleyen bir jack çizelim.
jackintumoru
kürk mantolu madonna'nın popçu madonna için yazıldığını biliyor muydunuz? peki ya kırmızı saçlı kadın'ın yıldız tilbe için yazıldığını ? böyle buyurdu zerdüşt'ün ahura mazda'nın peygamberini anlattığını ?
jackintumoru
İnsanlar birbirlerine etiket yapıştırmaya, ayıştırmaya o kadar alışmışlar ki aksini yapanlara karşı nedenini dahi anlamadıkları bir savaş içerisine giriyorlar.
jackintumoru
herkes birine akıl verme peşinde.herkes hayatın şifresini çözmüş sanki. senin hayatın niye böyle diye sormazlar mı insana? madem çözdün herşeyi, sen niye bocalıyorsun? herkesin aklı kendine. başkasının hayatına müdahale etmeye ne kadar da meraklısınız.herkes aynı tecrübeyi mi yaşıyor sanıyorsunuz? senin verdiğin akılda ilerlenirse her şey mükemmel mi olacak sanıyorsunuz? yapmayın , olmuyor.senin verdiğin fikir oraya uymuyor. bir şey söylemiş olmak için konuşanlar var bir de.onlar tamamen içler acısı. meşguliyetlerinizi kendiniz için kullanın,fikrinizi de.
jackintumoru
hastalıklı bir şey bu ; tüm o düşünceler, bitmek bilmeyen statü isteği ve ordayken içine dolan kanserli düşünceler. İnsanlık başlı başına bir kanser. evrenin en vahşi yaratıklarıyız ve sanki tüm her şey bizimmiş gibi davranıyoruz. bazen hatta çoğu zaman; insan türünün deney olduğu teorisinin gerçek olmasını istiyorum. deney bir an önce bitsin ve insanlık hasat edilsin.
jackintumoru
sevgili arkadaşlar, güzel kardeşlerim;
soru sorarken bir dönüp yazdığınızı okusanız. bizim de gözümüz acımasa , bu insanlar neden böyle saçma şeylere kafa yoruyorlar, beyin eksikliği mi acaba diye düşünmesek, ne kadar güzel olur. topuklu giyen var mı diye sormuş biri.biri de ne tarz giyiniyor kızlar havalı mı kendi halinde mi demiş.nasıl insanlar var? yeniyiz diye bize kötü davranırlar mı? bla bla bla... sana ne? topuklu giyiniyorum, havalı da görünüyorum.n'apıcan? başka derdiniz mi yok sizin? binlerce insanın kişilik analizini yaptık sanki.. geleceksiniz, yaşayacaksınız, öğreneceksiniz.
.....
İyi geldi.. 2 gündür evleri toparlamaya çalışıyoruz. göçebe hayatına girdim. üç tane evim var şu anda.gün içerisinde mekik dokuyorum aralarında.İkisini kapatıp bire düşürmeye çalışıyoruz. nefret ediyorum bu işlerden. kafam da trilyon. belki biri komiklik yapmıştır biraz gülerim ya da trolleyecek birini bulurum dedim , burda da sinirim bozuldu. haydi hoşçakalın ✋
jackintumoru
benden başka vma izleyen yok mu yeaa? biraz çekiştirelim şuracıkta. haydi gel , gel, gel :)
jackintumoru
nasıl bir şey bu aşk? dedi. bana da bir anlatsana! gözlerini umursamazlıkla dikti doktora: yaşaması kolay değil ki, anlatması kolay olsun.
edebiyat biat etmez. vedat türkali son yolculuğunda. rip
jackintumoru
nasılsınız gençlik :) buraya kendimi genç hissetmek için girdiğim doğrudur :) ha bir de şu garip sorular soran gardaşlarımı trollemek de girme sebeplerimden biri :) ablan star bebeğim :d ay böyle de başladım ama bir hüzünlendim ben .s öğrencilerimden biri biri mesaj attı , önümüzdeki dönem çalışmayacağımı yeni öğrenmiş, üzülmüş :( beni de üzdü .. ben zaten zor atlatmıştım o duyguyu.. neyse ki alışmıştım da aynı zamanda.. öğretmen olmak çok garip bir duygu. anne , baba , abi , kardeş sevgisinden çok daha farklı ama onun da ötesinde . en azından benim için. öğretmen olacak varsa aranız da ne dediğimi anlarsınız.
jackintumoru
özlediniz mi beni dün sohbette yoktum :) merak etmeyin ölmedim, derin bir nefes alabilirsiniz :) jack daniels'la randevum vardı dün. kusura bakmayın ama tabii ki de jack'i tercih ettim :)
jackintumoru
bu neyin nefreti neyin çekemezliği. oyunu oynayan. parayı alan sen misin arkadaşım? git yoluna izle insan gibi. taraftarın birbiriyle böylesine kavga etmesini hiç bir zaman anlamadım anlamayacağım da. metin oktay'ın giydiği formaya ihanet etmeyin ona yakışır davranın. bugün ne adar da ço nefret gördüm. içim sıkıldı. çorum'da 3 gündür söndürülemeyen orman yangnı var. adamın biri diyor ki 'kesin bunu çorumlular yapmıştr haberi okuyunca aa çorum'da orman varmış dememiz için.' ülke toprağında ya geçtim ülkeyi, doğa her yerde doğa, bir orman yanıyor ve sen böyle aymazca bir yorum yapabiiyorsun. sevme kimse sana çorumu sev demedi. en azından dğaya saygın olsun. belki farkında değilsin ama yaşıyor olmanın tek sebebi, o dalga geçtiğin şehirdeki gibi ölen ve ölmekte olan doğa.beyninizi biraz kullanın. bu nefret sizi bir yere götürmez.
jackintumoru
hatırlamadığım rüyaların etkisinde olmaktan nefret ediyorum..o'nu gördüm biliyorum ve öğrencilerimi ama detay yok.sadece kimi gördüğümü hatırlıyorum ve rüyamın etkisi çok kötü.lanet olsun.yine de gün aydın olsun sizlere.
jackintumoru
sevgili gökseverler! 11-13 ağustos perseid meteor yağmuru(doruk günü) bugün başlıyor. sevgili kuyruklu yıldızımız swift-tuttle 92 yılında(benim yaşımda haha) güneş sistemimizden geçmiş ve ardında kalıntılar bırakmıştır. dünya da her yılın 17 temmuz ve 24 ağustos tatihleri arasında bu kalıntılar arasından geçiyor. çok eğlenceli :) yalnız tabi bu aralıklarda sürekli olarak göktaşı görmemiz mümkün değil.yazının başında da dediğim gibi saatte 60-100 gibi bir sayıyla 11-13 ağustos tarihleri arasında yoğun olarak görülebiliyor. ha bu arada izlemek isteyenler için bilgi gece yarısı ile şafak arasında izleyin mümkünse şehrin ışıklarından uzak bir yerde :)
perseus takımyıldızı yakınında görülebildikleri için de perseid göktaşı yağmuru olarak adlandırılıyor.
peki nasıl gözlemleyeceksiniz :) takımyıldızının yerini biliyorsanız oraya bakmanız yeterli, teleskoba ihtiyacınız yok ya da store'dan gökyüzü haritalarından birini edinip perseus takımyıldızı'nın yerini bulabilirsiniz. sevgiler. yıldızların ışığı üstünüzde olsun.
jackintumoru
e 6 yıllık tecrübelerimden yazmasam olmazdı :) İnsanları ilk olarak dışardan gözlemleyin, hemen herkesle kaynaşmaya çalışmayın.sonra en yakın arkadaşım dediğiniz insanlar sizin için birer yabancı olabiliyor. hocalarla mümkün olduğunca polemiğe girmemeye çalışın ama tabii ki fikrinizi de belirtmekten kaçınmayın, aranızı da iyi tutmaya çalışın. not saklamayın arkadaşlar yardımcı olun birbirinize. benim gibi 3-4 yıl yatıp da nasılsa birgün bitecek mantığıyla başlamayın döneme. derse yeteri kadar girip(hic devamsızlık yapmayın demiyorum, yapın kesinlikle) dinledikten sonra anlaşılmayacak bir şey yok.ha fen-edebiyat hocaları çok zorlayıcı olabiliyorlar. özellikle fen ve matemeatik bölümleri hocaları. sağolsunlar zorlamakta sınır tanımıyorlar :) ama dün de söyledim arkadaşlara o zorlandığım derslerden bile yüksek not alabildim:) yapabilirsiniz.
en önemlisi: gezin , eğlenin. sınav öncesi bikaç hafta eve kapanıp o stresi yaşamak yerine. dönem içerisinde derse girop anlamaya bakın, böylelikle bir gün çalısmak yeter. kesinlikle gezip eğlenin. notları çok fazla önemsemeyin, inek olmaya çalışmayın yani. anlamaya bakın. ezberci olmayın. kimseyi kırmayın.
jackintumoru
arkadaşlar yanlış anlamayın tabii ki soru soracaksınız da. omü duyurularda rahatlıkla bulabileceğiniz bir bilgiyi de sormayın lütfen. saygılar.