morfinaltkat
allah sizi tiktok videosu çeken arkadaşlarınızla sabrınızı sınamasın. buradan kankime sesleniyorum biliyorum eğleniyorsun ama ben eğlenemiyorum her gün storyinde bunlara maruz kalmak beni cidden yıprattı beynimin sinirlarini zorlayan videolar yüzünden akli dengemi kaybetmek uzereyim maalesef. kusura bakma engellemek zorunda kaldım. umarım tiktok videolarin dışında bir aktivite bulursun hoşçakal. bu bir elveda değil, sen daha iyi applere layıksın
.
.(sırlar dünyası fon müziği)
morfinaltkat
buna düşmeyende kendine kadınım demesin.
morfinaltkat
kızın kilosu aynı "sen kilo mu verdin" diyince nasıl mutlu oluyo garibim
morfinaltkat
an itibariyle 4 ocak 1979 de içilen kahvelerin hatır süresi dolmustur gecmis olsun
morfinaltkat
aniden gelen "hayatımın en güzel yaşları heba oldu ve olmaya devam ediyor" farkındalığı. @yolyordam
morfinaltkat
karadeniz de son durum. şu manzara için partiye gitmedim:):):)morfinaltkat
kütüphanede sigara içmeye dışarı çıktığımda
morfinaltkat
1080p film bile indiremiyoruz kyk wifi ölmüş
morfinaltkat
morfinaltkat
- aşkım yemekte ne var ?
+kuymak.
(mutlu aile tablosu çizilir hemen)
morfinaltkat
alarm kuran uyudu, hayal kuran hala uyanık...
morfinaltkat
morfinaltkat
bugün pazar ve sivas merkezde gezebileceğim bütün yerleri gezdim.
1 -İlk olarak şifaiye den başladım merkezde olması sebebi ile selçuklu dönemine ait olması ve bu güne kadar ayakta kalması güzel birşey dıştan görünümü ve merkezde güzel bi hava katmış yapılardan. İçerisinde hediyelik eşya satan butik dükkanlar var çay içebildiğimiz cay evi var.
2- kongre binası ve valilik binası fransız mimarisi ile şifaiye mederesinin karşısında hemen
3- ilk defa peynirli ve patatesli katmer yeme fırsatın oldu tadı lezzetli ama açıkçası beni fazla tatmin etmedi ne bilem daha özel birşey bekliyorum(1 tanesi 3 ₺ )
4- sivas kalesine çıktık (aslında şehir merkezindeki tepelik bi alanı değerlendirmişler gibi geldi ) ve karşınızda bütün ihtişamı ile sivas
5- alışveriş konusunda giyim ayakkabı gibi temel ihtiyaçları karşılamak gerçekten zor çeşit bakımından, çok az butik dukkan gördüm.
6- kafeler sokağına gittiğimde 100 metre kadar sağlı sollu kafeler toplanmış ve bitişi caddeye çıkan bi sokak olan ve üniversite de bulunan kafelerden bir miktar daha cesitli tarz olarak osmanlı ya benziyo çoğu ha bide nargile kafeler var bir kaç tane merkezde gördüğüm.
7- ulaşım biraz kafamı karıştırdı, gideceniz yerden 4 5 tane otobüs geçiyor, ama farklı duraklarda duruyor, aklımda kalan hatlar ; kümbet, bağdat, şirinevler yiğitler ( her yer de yigido var 😂😂 ) numara sistemi değilde mahalle adı yazıyor kafa karıştıran kısmı bu bana göre
8- aslında sivas ı sivas yapan trafiği. neden mi caddeden karşıdan karşıya geçerken yayalar araçlara genelde yol veriyo 2 günde 4 kere ezilme tehlikesi atlattım. sürücüler sizi gördüğü halde frene basmayıp karsiya koşarak kacmanızı sağlıyor. 😂😂 olur da sivas ı merak eder de gelirseniz aklınızda bulunsun.
9- şehir merkezini bilen birisiyle gezmek 1 1bucuk saat sürüyor. ha unutmadan söyleyim ben, aksam 11 den sonra sabah 6bucuktan önce otobüs yok kartsiz binerseniz 3.25 gibi ücret ödemeniz gerekiyor.
10- alttaki foto sivas kalesinden:):):):)
morfinaltkat
bugün sivas cumhuriyet üniversitesinin kampüsü bayağı gezdim çok tuhaf şeyler gördüm gidecekseniz herşeye hazırlıklı olun. benim bile sasirdigim şeyler var
1:kampüste girişler kartlı ; fakültenin girişinde kapıda gişeden geçerek giriyorsunuz ( her fakültede)
2: kantinlerde nakit para kullanılmıyor ( çok şaşırdığım şey )
3: merkez kafeteryada yine para geçmiyor (yaşam merkezinin prototip şekli :):)) cay almak için bile kartla ödeme yapıp başka biyerden cay alıyosunuz ( neden bele birşey yapmışlar anlam veremedim)
4: kampüs ring 50 kuruş (makul) r11e kurban olam, yeminle r11 aradım sivasta
5: fakülteler çok eski modern bi bina göremedim ( kiliseye benzeyen iletişim fakültesi hariç :):):)
6: kampus içinde minik marketler var sigara içenler için artı bi özellik
7: omudeki kızlar daha güzel
8: ha unutmadan söyleyim deniz yok bikere geldiğimden beri sahile gidem sahile gidem sürekli aklımdaydı ama burasıda bembeyaz bi deniz olmuş zaten.
9: sivas cumhuriyet üniversitesini gezmek istiyorsanız sivas ta mutlaka arkadaşınız olmalı
İlk günü değerlendirecek olursak eski bi üni olduğu da göz önüne alırsak samsun 100 kat daha iyi :):) yarin şehir merkezini gezmeyi planlıyorum bakalım neler yasayacaz neler gorecez .
saygılarımla :):):)
morfinaltkat
sivas a gidiyorum 🤗🤗 ne almamı istersiniz???
morfinaltkat
yağmurda işe giderken şemsiyeciye ne kadar diye sordum sera naylonundan yapılma dandik şemsiyeye 15₺ dedi, dayı şerefimle ıslanırım daha iyi diyerek fonda la calin müziği eşliğinde ağır çekim yürüyerek devam ettim tabi bu arada saçlar ve gömlek ağır çekim uçuşuyor rüzgardan.
morfinaltkat
10 saniye bakınca mutlu bir çalı çiziyosunuz :):):)
morfinaltkat
çocuk demiş gud mornik kız demiş ne kadar da english langue expert bir çocuk sarılmışlar...
morfinaltkat
morfinaltkat
@morfinaltkat
Yoksulluk, işlemediğimiz bir suçun cezasını çekmektir...
2017 Girişli