yonderly.
çeşme'nin sıcağı, ev sahibinin 'evi havalandırın, havalandırın evi' deyip durması, ağrıyan bir baş, ne yapacağını bilememe hissi ve tüm gün bön bön etrafa bakmak. tatil!
yonderly.
havada patates kızartması kokusu var, bu ne ızdıraptır.
yonderly.
bir anlığına elektrik kesildi. çocukken mumun gölgesinde, ellerimizle yapmaya çalıştığımız saçma sapan şekiller geldi aklıma. hiçbir şeye benzetemediğimiz, belki de benzetmeye çalışmadığımız şekiller. hangi mahallenin elektriği önce gelecek heyecanımız ve pencere önü çiçeği oluşumuz o an için. mumun alevinden geçirdiğimiz parmaklarımız ve o küçük çaplı adrenalin... bazen de o kadarcık ışıkta ödev yapma çabamız ve bundan hoşnut olmamız. odanın karanlık köşesinde kendi kendimize var ettiğimiz yaratıklar, korkular ve bu yüzden kardeşlerin yanından -ışık gelene kadar - ayrılmamak, tuvalete bile gidememek. işte buydu çocukluk.
yonderly.
heşteg: odin geri gelmişse ben de gelirim! :d
yonderly.
bugünkü şiir dinletisini hazırlayan arkaşların emeğine sağlık ama kaç yıldır gidiyorum hep okunmuş ve bilinen şiirlere yer veriliyor. başka bir șey daha, onca güzel yabancı şairlerden şiirler de var, türkçe eğitimi bölümü diye bütün şiirler türk şairlerden olmalı diye bir algı mı var bilemiyorum. kimse de alınmasın ama seslerden bazıları çok kötüydü, benim kulaklarım güzel duyamadı ya da. umarım seneye daha yenilikçi olursunuz arkadaşlar. saygılar! :d
yonderly.
az önce yaşanan bir olayı anlatmak istiyorum. adam dışarıda bağırıyor, kapıyı tekmeliyor. karısı kapıyı açmıyor. belli ki korkusundan. dakikalarca devam ettiriyor bunu. polisi aradım. geldiler. kadın kapıyı açmadı. adamlar polis olduklarını söyleyince açtı. eşimle aramda öyle büyük bir mesele yok deyip polisleri gönderdi. hep böyle başlamıyor mu zaten. kadın belki daha da kötü olur diye şikayetçi olmadı ya da başka sebepleri var ama ben bu işin sonunun iki türlü de iyi olacağını düşünmüyorum. ülkemiz kadınlarının bu bastırılmış, sindirilmiş, korkutulmuş hallerinden utanıyorum. ve bu adamlardan daha fazla nefret ediyorum. yarın öbür gün kadını yüzü gözü mor görsem, ya da ölmüş deseler en azından o akşam yapmam gerekeni yaptım diyeceğim. yine olsa yine yapacağım. kapıda bağıran tekmeler atan hayvan umarım hak ettiği neyse onu bulur. kimse karşısındakini iyice tanımadan evlenmesin, çoluk çocuk yapmasın. hatta hiç evlenmesin insanlar. boktan bir hayatta, boktan şeylere tanık oluyoruz.
yonderly.
görevli şoförlerinin tekerlekli sandalyede olan arkadaşlarımıza yardım etmeye tenezzül bile etmediği, bazı embesil arkadaşların da buna rağmen görevliye bir an önce atlama çabası içerisinde olduğu, görevlide bazılarımız zor nefes alırken sürekli bir hareket etme çabasında olan ve ses telleri el verdiğince yüksek sesle konuşan, dikkat çekmeye çalışan ergenlerin çoğaldığı bir okul/çevre! bazılarınız gerçekten fazlasıyla bencilsiniz. ne diyim!
yonderly.
bazı insanlar var yediği, içtiği her şeyin fotoğrafını paylaşıyor. İşte ben onlara "görgüsüz öküzler" diyorum. selamlar!
yonderly.
bir gün x ile ani bir karar ile dağ tepe dolaşmaya karar vermiştik ve kuş cenneti'ni seçmiştik. kiraladığımız minübüsten bir hayli uzaklaşınca, önümüze küçük bir su birikintisi çıkınca yağan yağmurun ve soğuğun da etkisiyle bu engeli aşamadığımızdan yeni yol bulmak için epey yürümüştük. sonra hahahaha! x kaybolduğumuzu sanıp korkmuştu, yana yakıla yol aramaya başlamıştı. dikenlere, çalılara kendini feda etmişti. yusuf yusuf etmişti yani, bir de havalı havalı en başta telefondan pusula açıyor, yok şu açıdayız, yok araba şurada. halbuki gideceğimiz istikamet aşikar. hahah! neyse sonuç olarak kaybolmadık ve bugün güzel bir gün geçirmiş oldum. teşekkür ederim koca kafalı! :d kpss için ne desem bilemedim, yorum yapmayacağım. her şey gönlünce olsun. amen! :d
yonderly.
der ki şair "gülmek, bir halk gülüyorsa gülmektir." ne güzel diyor şu şairler. ne de güzel diyorlar olmayan şeyleri, bazen olabilecekmiş gibi...
yonderly.
bugün bir kitap okudum, kitabın sonunda güvercin (kadının adı bu) ayı doğurdu. ben şok. aklıma şey geldi; ömerim, tomarım gibi bir hikaye vardı. onda da ayı mı ne vardı, hatırlayamadım. bilen var mı? çıldıracağım burada hatırlayamamaktan!
yonderly.
fuar çoluk çocuk kaynıyordu bugün, şirin olmalarının yanı sıra sinirimi de bozmadılar değil. ama hoşuma da gitti kitaplara ve söyleşilere hevesli olmaları. bazıları vardı ki kaybolmasınlar diye tren yapmışlar öyle dolaşıyorlar. haha! veletler ya! bir sürü kitap alamadım yine içimde kaldı, hoş alsam da kısa vadede okuyamıyorum. biriktikçe birikiyorlar. gidin görün bence, çok şirin şeyler de var kitap dışında. :d
yonderly.
tanrı çok yakında belamı verecek. bunu çok içten hissediyorum. :/
yonderly.
yarın dağ bayır yürümeye gidiyorum. çok mutlu olunası bir durum. :d
yonderly.
televizyon sesi, telefonlardan gelen müzik sesi, saçma sapan konuşmaların sesi... beynim uyuştu. oysa tatil dediğin dinlendirici olmalı. daha yorgun bir dönüş yapacağım. kahrolsun tatil!
yonderly.
uğramayalı buralar pek dolmuş, ve fikrimce boş dolmuş. yani demek istediğim anonimler... neyse vazgeçtim, devam edemeyeceğim. :d
yonderly.
şimdiye kadar hiçbir yarıyıl tatilim bu kadar dolu geçmemişti. yirmi dört saati yetiremiyorum resmen. bir şeylerle meşgulüm ve mutluyum. :d
yonderly.
çaresizliğinin, hayattan zevk alıyormuş gibi yapmalarının içinde debelenen biri/birileri varsa çevrenizde yaşamak o kadar da "mutlu" veya "umutlu" bir şey olmuyor. kalbiniz, düşünceleriniz ister istemez bu insanların hüznüne, hayata karşı olan öfkelerine birden ayak uyduruveriyor. yani nasıl olabilir ki? duyarsız kalış... çoğu insanı kör ve sağır eden. ancak biri acısını paylaşınca "hadi yaa, üzülme bu da geçer" diyerek sırtını sıvazlamak ve o insan görüş açısından ayrılınca unutuvermek.. sanırım bunu yapamadığım için bu kadar yük hissediyorum omuzlarımda. İyice kamburlaştım bugünlerde. birileri bu yükleri alınca/alacak olursa tekrar eski halime dönebilir miyim bilmiyorum. yoruldum sonu olmayan bir çaresizlik içinde debelenmekten. bu kadar.
yonderly.
uyku düzeni mahvolmuş, okuma-yazma hevesi körelmiş, insanlara karşı acımaktan başka bir duygu hissedemez hale gelmiş, alkolün hissettirdiği güzel uyuşukluğa kendini alıştırmış yeni ben, seni de bir önceki kadar seviyorum. bil istedim.