anonim_bay

128011

0

2440

7164

anonim_bay 0

1 Şu no 309 dizisinde kendimi görüyorum ya zengin ve yakışıklı erkek ve orta düzey aileden bir kız erkek bi hata yapmış uğraşıyor ama affettiremiyor kendini 😂 Bu bölümde gözlerime bakıp seni sevmiyorum de dedi Onur bende dedim aynısını ama gözlerime bakıp seni sevmiyorum dedi ve 5 yıl böyle bitti nasıl hatalar yaptım siz düşünün artık
yaklaşıyor, yaklaşmakta olan

anonim_bay 1

0 Bugün kampüsteki ilahiyatın ordaki girişte kırmızı bir araba durdurulup başına görevliler toplanmıştı. Hararetle birşeyler konuşuyorlardı.Durumdan haberi olan var mı?

anonim_bay 0

4 Hayata dair keşke biraz daha samimi yaklaşabilseydik.İnsan olduğumuzu her fırsatta hatırlayabilseydik.Belkide postmodern dünyanın bir getirisi bunlar.İnsanların her zaman bir robot gibi aynı olmasını beklemek.Her vakit aynı tepkilerin verilmesini beklemek.İnsanız bşz özünde.Duygularımız,düşüncelerimiz ve dünyayı anlamlandırmalarımız farklı.Farklı şeylerden üzülebilir farklı şeylerden mutlu olabiliriz.Herkesi kendisi gibi görmemeli aslında.Eminim ki her insan karşısındakini insan olarak görüp;ağzından çıkacak cümleleri tartarak çıkarsa daha mutlu bir dünya olabilirdi.Mesela birimizin moralini bozan olayı sebepsis görmesek,onu anlamaya çalışsak güzel olurdu her şey.Birinin bize her zaman aynı duygusal ve tepkisel yaklaşımda bulunmasını beklemesek insanlık daha fazla iyimser ve mutlu olabilirdi.Hani farklılıkla karşılaştığımızda karşımızda ki insanın canının sıkkın olduğunu düşünüp onun tepkilerini ona göre değerlendirmiş olsak daha az kırardık birbirimizi.Gelip bize derdini anlattığında derdi küçümsemeyip onu dinleyip anlamaya çalışsak güzel olurdu dünyamız.Derdini bize hissettirmemesini bekleyecek kadar bencil yapmasaydı çok daha huzurlu ve anlayışlı bir insanlık olabilirdi.Tüm bunlar olmasaydı belki çağımızın hastalığı içine kapalıklık,derdini paylaşamama olmamış olurdu.İşin özü arkadaşlar hepimiz insanız.Farklı şeylere üzülüp farklı şeylere sevinebiliriz.Robot değiliz,her zaman aynı duyguları ve tepkileri beklemeyelim birbirimizden.Sevinçleri ve üzüntüleri küçümsemeyelim.İnsanların sinirlerini veya üzüntülerini hissettirmemelerini bekleyecek kadar bencil yapmasın dünya.İlgiyi her zaman kendimizde aramayalım. İnsanız kırılabilir,sevinebiliriz. Robotlaşmayalım.

anonim_bay 5

7 Artık bunu anlatmak istiyorum. Üniversiteye yeni gelmiş yurda yerleşmiştim. Oda arkadaşımla aynı sınıftaydık. Yani 24 saatimiz beraber geçiyodu. Ama çocukla bi anda okadar yakın olduk ki noluyoruz lan demeye başlamıştım içimden. Sınıfa giriyoruz yanımda oturuyo yurda geliyoruz yanımda. El şakaları fln havada uçuşuyo. Bi gün alışverişe çıktık bu pantolon deneyip bana olmuş mu diye sorunca dank etti. Yoksa bu eşcinsel mi bu yakınlığın sebebi o mu dedim. Neyse sonra pek aldırmayıp arkadaşlığımız devam etti. Sinemaya gidelim fln demeye başladı artık. Ben yine düşünmeye başladım eşcinsel mi lan bu yoksa diye. Ama değilmiş. Şuan arkadaşlığımızın 3. Senesindeyiz ve o eşcinsel çıkmadı. O kadar yazdınız tekrar düşündüm lan acaba bu da öyle de ben mi anlamadım diye ama yok valla değil. Benim arkadaşım eşcinsel değilmiş çok şükür.

anonim_bay 6

0 Şuan aşık olabilirim. Eğitim a blokta biraz önce yani saat 10 gibi girişte merdivenlerin yanında muhabbet eden kızlardan eşofmanlı(alt siyah üst mavi) olan bu nasıl bi güzellik nasıl tatlı bi duruş.

anonim_bay 0

1 Omü dedikoduya ilk girişim ve ilk dikkatimi çeken şeyse reklam "hiç bizimkini yediniz mi " site sahibi allah aşkına şunu değiştir bakıp bakıp gülüyorum 😂

anonim_bay 1

4 arada durup dururken gülme krizine giriyorum.Sebebi şey galiba hani hiç uyumayınca beyin kendi kendini uykuya yatırıyorya.Benimde normal zamanlarda pek sevinecek birşeyim olmuyor dengeleme sistemi olarak bu krizler baş gösteriyo sanırım. Not:acıtasyon yapmıyorum ,ciddiyim

anonim_bay 24

3 eşcinsel olduğumu aileme söyleyip söylememek arasında ikilemdeyim. söylersem annem çok üzülecek biliyorum. ama söylemezsem de annemin hayalini müstakbel gelini ve torunları süslemeye devam edecek. babamı hiç anlatmıyorum. durumu kaldıramayacak çünkü. allahım sen bana yardım et.

anonim_bay 1

0 Bugün copycenterde çok sayfalık ders notu çıktısı alan kıvırcık saçlı kahverengi botlu hardala yakın bi renkte montlu tatlı kız keşke tanışabilseydik. Çok baktım ama ceserat edemedim

anonim_bay 4

5 Şimdi biraz sizlere imkansızımdan bahsedeyim.Öyle biri olsun ki beraberken hiç konuşacak bir konumuz olmasa bile saatlerce birbirimizden sıkılmayalım.Tartıştığımızda bile birbirimizle konuşarak,anlayarak sorunlarımızı çözelim.Başkalarının dedikleri ilişkimizi ne olumlu yönde ne de olumsuz yönde etkilemesin.Aslında birbirimizi sevmek için hiç kimsenin düşüncelerine ihtiyacımızın olmadığını bilelim.Saçmaladığımızda bile birbirimizi küçük görüp salakça triplere girmeyelim.Birbirimizin düşüncelerine katılmasakta saygı duymasını bilelim.Anlattığımız ve ya yapmaktan hoşlandığımız herhangi bir şeyi horgörmeyelim.Sadece birbirimizi sevmeyi öğrenelim.Mesala ben ona şiir okuyayim oda dinlesin.Sonra o bana okusun ben dinleyeyim.Birbirimize kitap okuyalım.Vaktimizi boş şeylere harcamayalım.Sonra paralarımızdan biriktirip gezmek istediğimiz yerleri gezelim.Tüm bunları yaparken birimiz istedi diye değil biz istiyoroz diye yapalım.Olmadı ayrılmak Zorunda kaldık.O zaman bile kırmadan dökmeden ayrılmasını bilelim.