Sözlük Başlıkları

bir erkeğin en seksi olduğu an
-batakta ihaleye girerken attığı o kendinden emin bakış
-yine batakta koz çekerken her çektiği kozu bam bam masaya vururken büründüğü o haşin yüz ifadesi
-trafikte hatalı bir şekilde önüne kırdığı adamla az ilerde arabalar yan yana gelince kafasını çevirip adamla göz göze gelmemek için tam karşıya odaklanmış şekilde durduğu o masum bakış
-kavgaya girmeden önce üzerindeki montunu arkadaşına tutturduğu çantayı vesaire yere attığı o an
-kızların olduğu ortamda yüksekçe bir yerden denize bombalama atlayarak mini bir hidrojen bombası misali krater oluşturduğu o an
neyse aklıma şimdi bunlar geldi aklıma geldikçe eklerim asdfadsf
1 ay
bir erkeğin türk olduğunu gösteren işaretler
uzaktan tek bir bakışta gördüğü arabanın doğan mı şahin mi olduğunu anlayabilmek,doğan görünümlü şahin aldatmacasına kanmamak.
2 ay
samsunlu kızların türkiye ortalamasının üstünde güzel olması
valla ben katılıyorum bence gayet ortalamanın üzerinde güzel kızlarımız allah sahiplerine bağışlasın. maşallah sahile çıkınca gözümüz gönlümüz doygunluğa ulaşmış şekilde evimize dönebiliyoruz daha ne sorarım size?
3 ay
magnus carlsen
1990 doğumlu genç sayılabilecek bir satranç ustasıdır. günümüz sıralamasında zirvede bulunmakta ve 3 yıldır arka arkaya dünya şampiyonu olmaktadır. satranç oynamayı 8 yaşında öğrenmesine rağmen 13 yaşında büyükusta olarak neredeyse bir imkansızı başarmıştır. 1882 rating ile fide nin gelmiş geçmiş en yüksek rating e sahip oyuncusu olmuştur. kendisi için satrancın mozart ı denmektedir. hocalığını ise yine bir zamanların dünya şampiyonu efsanevi oyuncu garry kasparov yapmaktadır. kısaca gelmiş geçmiş en iyi satranç oyuncusu diyebiliriz.
dipnot:blitz maçlarını izlemek aşırı keyiflidir
4 ay
satranç
videodaki sağ taraftaki abimiz magnus carlsen norveçli grandmaster dir. fide sıralamasında 1. sıradadır ve günümüzün satranç şampiyonudur. en yüksek fide elo'su 2882'dir ve bu derece bir rekordur. carlsen popüler kültürde satrancın mozart'ı olarak adlandırılır.
4 ay
austin stevens

(kalbi olan izlemesin :d )
4 ay
austin stevens
güney afrika doğumlu yılan uzmanı abimiz. animal planet kanalında austin stevens adventures adlı bir programı vardı bir zamanlar. bu abimizin belgesellerini izlemek yılanlara karşı bir merak oluşturmuştur bende. zira bu abimiz kral kobrayı başından okşar,kara mamba yı öper,nehre girip 5 metrelik anakonda yılanıyla dakikalarca boğuşur sonra yılan yorulunca kıyıya çekip fotoğrafını çeker,onlarca çıngıraklı yılanın olduğu yuvalarına girip fotoğraflarını çeker...hiç bir şeyden korkusu yoktur abimizin.
dipnot: 107 gün 36 adet zehirli yılanla dolu bir odada yaşayarak rekor kırmış bu arada 2 defa bir kobra tarafından ısırılmış.
4 ay
mythbusters
adam savage ve jamie hyneman isimli iki tecrübeli özel efekt uzmanı abilerimizin kulaktan kulağa anlatılan,ya da filmlerde gördüğümüz efsaneleri bilimsel olarak test edip daha sonra bunun mümkün olup olamayacağını söylediği buram buram bilim kokan çok sevdiğim discovery channel programı.
4 ay
brainiac
science abuse mottosuyla çalışan,en gereksiz bilimsel deneyleri yapan discovery channel programı. kendileri bana bilimi sevdirmiştir çünkü bilimi kullanarak gerçekten eğlebileceğinizi gösterirler :d saçma sapan şeyleri havaya uçurur,değişik nesnelerin üzerine 1000 derecelik lav döküp ne olduğuna bakarlar,yine farklı farklı nesneleri sıvı nitrojene sokup değişimleri incelerler. türkçe bölümlerini youtube da bulabilirsiniz size bilimi sevdireceğine eminim.
ayrıca bir diğer bilimi sevdiren program (bkz: mythbusters))
4 ay
okulda öğrenilmiş en unutulmaz bilgiler
ilkokul değil ama üniversiteden unutamadığım bir bilgi verebilirim.

sağ elinizi ya da sol elinizi kullanmanızdan bağımsız olarak insanların %95 inin dominant lobu beyninin sol lobu olması
4 ay
belgesellerde geçen klasik cümleler
yavrular hayatta kalabilmek için avlanmayı öğrenmek zorundalar
4 ay
bilgisayar oyun tarihinin en şerefsiz karakteri
onun bunun çocuğu shepherd. ghost un ölüm sahnesi hala gözümün önünden gitmez
4 ay
şiir sevmeyen insan
sevmiyorum arkadaşım sanki sevmek zorundaymışız gibi bir algı oluşturuluyor. bu aynı algıyı çay sevenler de yapıyor böyle çaya bir anlamlar yüklemeler gereksiz bir çay romantizmi falan. çay da sevmiyorum şiir de sevmiyorum her türlü soruya açığım. sonuçta şiir de bir sanat türü arkadaşım siz hiç birini heykellere ilgi duymuyor diye yargıladınız mı ,hayır. çünkü o sanat dalına ilgi duymuyordur olabilir. ben dobra bir insanım şiir sevmiyorum duygularımı direk söylemeyi severim öyle süslü kelimelerle lafı dolandırmak da hiç hoşuma gitmiyor.
4 ay
sokakta maç yaparken hayran olduğun futbolcunun ismini almak
şimdiki çocuklarda pek göremiyorum nedense. sokakta pek çocuk kalmadı ondan da olabilir. biz forvet olursak ronaldo(phenomenon olan),trezeguet,ruud van nistelrooy,henry falan olurduk. yada ben bu sefer geride kalıp teknik oynayacağım diyip ronaldinho,nedved,figo olurduk. frikik kullanırken juninho ve beckham a ;kaleye geçince oliver kahn a dönüşürdük birden. hakem bile kendine isim bulur pierluigi collina olurdu.
şimdi gittiğim hiç bir halı saha maçında o küçükken oynadığım akşam ezanında biten maçların zevkini alamıyorum..
4 ay
jon champion and jim beglin
@odin ii eyy sports tını geym i unutmuşsun :d
4 ay
jon champion and jim beglin
pes oynayanların neredeyse anne babasından daha iyi tanıdığı efsane spikerler. kendi adımdan sonra en aşina olduğum isimler desem fazla abartmış olmam heralde . become a legend oynarken gol attığımda onlarla beraber ben de coşardım benim kalbimde özel bir yerleri vardır,
dipnot: ( bkz: pes 2006 da sırf adriano için inter almak )
4 ay
dinleyince çocukluk yıllarımıza döndüren şarkılar
( bkz: mr president-coco jambo )
( bkz: speedy-sentello )
( bkz:usher-yeah )
( bkz:sean paul-she doesn't mind)
bu liste uzayıp gider daha bunu gasolina sı falan var
4 ay
sanal bebek
( bkz:bir zamanlar aşırı popüler olmasına rağmen unutulan şeyler)

yanlış hatırlamıyorsam ben üçüncü sınıftayken ortaya çıktı bu lanet şey. yani yaklaşık 2005 civarlarında. böyle küçük bir alet satın alıyordunuz onda bebek oluyodu besliyordunuz uyutuyordunuz o da yaşlanıyodu falan. bebeği en çok yaşlanan daha havalı oluyodu. neyse herkes alınca ben de heves edip babama aldırmıştım sonra okula gitmiştim dersin ortasında bu sanal bebek ölmüş,başladı alet ötmeye..öğretmenime ve sınıf arkadaşlarıma rezil olmuştum. o yüzden nefret ederim o sevimsiz oyuncaktan allah onun belasını versin.

dipnot:yıllar sonra mantık olarak buna benzeyen bir android uygulaması çıkmıştı o da bayağı oynanıyodu böyle afedersiniz b*ka benzeyen bişey besliyordunuz poo muydu neydi adı ben lisedeyken bir ara bayağı oynandığını görüyordum
4 ay
pastafaryanizm
bu dinin tanrısı uçan spagetti canavarı (usc). bira içip köfteden gözleri olan spagettiyi yemek kutsal kabul ediliyor. vaat edilen cennette bira fışkıran volkanlar ve striptizci üreten fabrikaları var. en komiğime giden yönleri ise bu dinin emirleri bakınız:
pastafaryanların tanrısı uçan spagetti canavarı’nın emirleri yok. sadece “yapmazsan memnun olurum” dediği sekiz ricası var:
1. eğer bazı insanlar bana inanmazsa, sorun değil. cidden, o kadar kendini beğenmiş değilim. ayrıca, meselemiz onlar değil, o yüzden konuyu değiştirme.
2. eğer benim varlığımı başka insanları bastırmak, buyruk altına almak, cezalandırmak, deşmek için kullanmazsanız çok memnun olurum. ben kurban talep etmiyorum.
3. eğer başka insanları yargılamak için nasıl göründüklerine veya nasıl giyindiklerine veya nasıl konuştuklarına bakmazsan veya yani iyi davran işte, tamam mı?
4. eğer sizin ve karşınızdakinin yasal yaş sınırı ve ruhsal olgunluğa ulaşması koşuluyla sizi inciten veya arkadaşınızın gönlününün ve iradesinin razı olmadığı ilişkilere girmezseniz çok memnun olurum.
5. eğer başkalarının bağnaz, kadın düşmanı, nefret içeren fikirleriyle miden boşken yarışmaya kalkmazsan çok memnun olurum. önce yemek ye, sonra ne b.k yersen ye!
6. ben karmaşık karbonhidratlı sonsuz kudretli bir varlık olabilirim ama hayattaki küçük şeyleri severim. bana inan.
7. eğer etrafta dolanıp herkese seninle konuştuğumu söylemezsen çok memnun olurum. o kadar ilginç biri değilsin. o kadar böbürlenme.
8. eğer, eee, ilgilendiğin konuda yani çokça kayganlaştırıcı gerektiren bir konuda, kendine yaptırmayacağın işleri başkalarına yapmaya kalkmazsan çok memnun olurum. eğer karşındakinin gönlü razı ise, (madde 4’e göre) bir kondom tak!

türkiye'de de bu dine mensup insanlar bulunuyormuş. herkesin inanışına saygı duymak gerek efendim.
4 ay