mistletoe🍃
bir keresinde "sadece sen sevmiyorsun ya" denmişti bana, bende bana olan sevgisinden bahsediyor sanmıştım meğer başka birine olan sevgisinden bahsediyormuş. tabi sonra sonra anlıyor insan.
karakutuu
muhammed ali nın sapkın bir sahte peygamberin ardına düştüğünü ve amerikadaki çoğu müslüman dediğimiz kişilerin aslında bizim peygamberimize değil de bu adama elijah muhammed e inandığını malcom x in hacca gidip geldikten sonra bu gerçeği farketmesi ile yine bu adam tarafından suikaste kurban gittiğini öğrenince yaşadığım hayal kırıklığını anlatamam .benim adım peygamber ismi yere koymayın dediği aslında elijah muhammed mis ondan bahsediyor adam . ulan bari adı osman felan olsa bu kadar karıştırılmazdi.
hipokratinyegeni
herkes sitede bir reklamdan bahsediyor ama ben reklam falan görmedim. belki de kronik bir adblocker kullanıcısı olduğum içindir. yeri gelmişken bura aracılığıyla internetten kazanacakları 3 kuruşa engel olduğum tüm adminlerden özür diliyorum...
Ümid Gurbanov
postmodern felsefenin önemli isimlerinden filozof ve sosyolog zygmunt bauman, "belirsizlik" üzerinde durarak, toplumun özgürlük ve güvenlik arasında yaptığı takastan bahsediyor.

videonun buraya sığmayan devamında ise, bu takasa "kesinlik"i de ekliyor:Ümid Gurbanov
kafese koyduğu güvercinleriyle yaptığı deneyleri ile bildiğimiz edimsel koşullanmanın kurucusu b. f. skinner, özgür iradenin olmadığından ve yapılan çalışmalarla içsel sebeplerin çürütüleceğinden bahsediyor.

Felsefe ha!
yazar murat menteş, sokakta sürekli siyaset konuşulmasından bahsediyor: ''zaten anlamak dediğimiz şey ötekini anlamaktır.''

Dijital Habitat
herkes 'mavi ay'dan bahsediyor. buradaki mavilik, dolunayın renginden ziyade özel bir durumuna işaret ediyor.

http://www.kozmikanafor.com/mavi-ay-nedir/
Felsefe ha!
teknoloji yazarı serdar kuzuloğlu, teknolojinin getirileriyle birlikte ülkemiz adına gelecekteki değişimin yaratacağı sorunlardan bahsediyor: 'hiçbir işe yaramayan insanlar çağı geliyor...'

Felsefe ha!
sinirbilimci profesör sinan canan, insanı, ekonomik olarak üretken yapmak üzerine kurulu eğitim sisteminin insana olan zararlarından bahsediyor:

Felsefe ha!
6 ayda bir yaptığım popüler edebiyat dergileri nelerden bahsediyor incelemem bitti (yazısını yazacağım). çarçur olmasın, bunları dergi meraklısı bir izleyiciye hediye edeyim istiyorum. rt yok, sadece mention atıp '+1' yazmanız yeterli, yarın akşam da sonucu açıklarım.
Devlet Bahçeli
15 temmuz gecesi ve devamında; 251 kardeşimiz şehit, 2194 kardeşimiz de yaralanmıştı. İşgalin soğuk, acıklı ve alçak teşebbüsünü 80 milyon yaşamıştı. devletin ayağa düşmemesi için kahramanlar toprağa düşmüştü. kim, neyden bahsediyor? chp ve yedekleri yüzsüzce nasıl konuşabiliyor?
Mezun bey
ben sevdimmi güzel severimcilerden değilim. bir kere sevdim, oda gönlüme sultan, ömrüme ortak oldu. öyle ki gözleri yeryüzündeki cennetim, adı alın yazımın tek okunaklı yeri oldu. şimdi diyeceksiniz lan bu aptal herif neden bahsediyor. haykırmak istiyorum yahu, adını dağa taşa haykırmak istiyorum.
Cumhuriyet
sarraf itiraflarında 5'inci duruşma... sarraf, ali fuat taşkesenlioğlu ile yaptığı görüşmeden bahsediyor

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/dunya/879632/
Cumhuriyet
dinletilensarraf-happani ses kaydında sarraf atilla'nın evrakla ilgili bir sorunu çözdüğünden bahsediyor. sarraf altınların nihai varış yerinin İran mı, dubai mi olacağı henüz belli olmadığı için, evrakta varış yerinin belirtilmesi gerektiğini söylüyor
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/dunya/879632/
Cumhuriyet
sarraf itiraflarında 5'inci duruşma: sarraf, kayıtta aslan'a vereceği rüşvetlerden bahsediyor. happani'nin "ne kadar göndereceksin?" sorusuna sarraf: gıda için falan ne kadar göndermişiz, ona bak. toplamda ona göre bir şey hesaplayıp gönderelim
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/dunya/879632/

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)