Tuhaf Ama Gerçek
İlk olarak 1996 şubat ayında bir oyun için tasarlanan pikaçu'un yaratıcısı atsuko nishida, japonya'da yayın yapan yomiuri shimbun gazetesine verdiği röportajda pikaçu'yu fareden esinlenerek değil, sincaptan esinlenerek yaptığını açıkladı.
Tuhaf Ama Gerçek
şubat ayında türkiye'de faaliyet göstermeye başlayan ve dünya'nın düz olduğuna inanan düz dünya derneği, dünya'nın küre olduğunu ispatlayana 50 bin lira para ödülü vereceğini açıkladı.
snorlax
herkese selamlar! yolcu olanlar, gelenler, gidenler var şu aralar sıkça gördüğüm. özlem baskın bir duygu arkadaşlarım arasında da bu yüzden gidebilenler gittiler bile. özlem... aslında benim söylemekte çekimser kaldığım bir kelimedir bu. nedense dilim dönmez, aklımdan, gönlümden geçirmek istemem. bazı özlemlerime kavuşamayacağım içindir belki de. belirsiz bir halde sonuna soru işareti konulmuş cümleler gibi aslında bunlar. kimileri de var ki ben de dört gözle bekliyorum. taze domates dallarının kokusu gibi mesela. kesince kütürt diye ses çıkan kıpkırmızı karpuzlar gibi. ya da bir ekip bin toplanan sivri biberler gibi. tomurcuklanmış ağaçlar, her tarafı rengarenk yapan çiçekler gibi. artık otobüse binmiyorum. evlerin bahçelerine ekilen mahsulleri görmek, durup ağaçları incelemek istiyor, öyle de yapıyorum. bu ağaç ne ağacı acaba diye soruyorum kendi kendime. kesin bir bilgiden yoksun, şu olsa gerek deyip çıkıveriyorum işin içinden. baharın kar taneleri dediğim papatyalar sarmış etrafı. can acıtır biraz... yine de güzelliklerini gölgelemez gözümde bu. tıpkı yağmuru hala sevmem gibi. bugün misafirlerimiz geldi yine. her sene bu zamanlar balkonumuzu yuva belleyen serçeler...minik yavrunun henüz oturmamış tiz sesini duyunca koştum balkona. tatlı tatlı yoklar ya hani bazı şeyler insanın kalbini. bu olay da öyle işte bende. kuşum öldüğünde şubat' ın sonuydu. o bahar bu misafirlerimiz geldi... hoşgeldiniz yeniden minikler :) sonbaharın hüzünlü havası, kışın yorgunluğu üzerine bahar tazelik, canlılık katar. kavurucu sıcaklar gelmeden tadını çıkaranlardanım ben de işte. geceniz, günleriniz güzel geçsin dedikodu meclisi. esen kalın, huzurlu olun 👧🍃
Tuhaf Ama Gerçek
avustralya'da şubat ayında görüntülenen gökyüzüne doğru hareket eden bir yıldırım

🎥 ig/haydenmilne

OMÜ Öğrenci Konseyi
türk siyasetinin kıymetli isimlerinden devlet eski bakanlarından 28 şubat sürecinde cesur duruşuyla bilinen rahmetli cumhurbaşkanımız turgut özal’ın söylemi ile ‘tank hasan’ olarak anılan devlet ve millet adamı, hasan celal güzel beyefendiye allahtan rahmet diliyoruz.
#omükonsey
Uykusuz
kadın cinayetlerini durduracağız platformu'nun raporuna göre
2018 şubat ayında; erkekler tarafından 47 kadın öldürüldü, çocuk istismarı ve cinsel şiddet devam etti.

#8martDünyaKadınlarGünü
Recep Tayyip Erdoğan
28 şubat müdahalesinden 21 yıl sonra güçlü demokrasisi, kalkınan ekonomisi ve artan özgüveniyle ilham kaynağı olan bir türkiye var.

bir daha böyle meş’um günlerin yaşanmaması için 81 milyon hep birlikte omuz omuza mücadele etmeye devam edeceğiz.
Recep Tayyip Erdoğan
"bin yıl sürecek" denilen 28 şubat, allah'ın yardımı, milletimizin basireti sayesinde kısa sürede tarihin derinliklerinde kaybolup gitti. türkiye, önceki anti-demokratik müdahalelerde olduğu gibi 28 şubat’ın da üstesinden gelmeyi başardı.
OMÜ Öğrenci Konseyi
ne 28 şubat bin yıl sürdü ne de milleti uğruna yola çıkanlar yolundan vazgeçtibu vesile ile ülkemizde yaşanan hain darbe girişimlerinde yaşamını yitiren tüm demokrasi şehitlerimize allahtan rahmet diliyoruz.rabbim bir daha aziz milletimize 28 şubatın karanlık günlerini yaşatmasın
Günün Yemeği
28 şubat 2018 çarşamba

ezogelin çorba (190 kcal)
tavuk sote (346 kcal)
soslu makarna (350 kcal)
portakal (69 kcal)

afiyet olsun :)

Futbolovski
27 şubat 2003 | rıza çalımbay yönetimindeki denizlispor; jose mourinho yönetimindeki porto ile 2-2 berabere kalarak, ilk kez katıldığı uefa kupası'na dördüncü turda veda etti. (denizli atatürk stadı)

Futbolovski
27 şubat 2005 | miroslaw szymkowiak, trabzonspor forması ile ilk golünü denizlispor'a attı. (avni aker stadı)

Futbolovski
27 şubat 2000 | İbrahim üzülmez, gaziantepspor forması ile son golünü fenerbahçe'ye attı. (kamil ocak stadı)

Futbolovski
27 şubat 1993 | turhan sofuoğlu, fenerbahçe forması ile son golünü altay'a attı. (fenerbahçe stadı)

Futbolovski
27 şubat 2003 | slavia prag'ı 4-2 yenen beşiktaş, uefa kupası'nda ilk kez çeyrek finale yükseldi. (İnönü stadı)
Günün Yemeği
27 şubat 2018 salı

mercimek çorba
etli kuru fasulye
pirinç pilavı
mevsim salata

afiyet olsun ☺️
Futbolovski
26 şubat 1989 | İnönü stadı'nda oynanan beşiktaş - malatyaspor maçı, trt'de yayınlanan bizimkiler dizisinin "maç hastası" adlı bölümüne konu oldu.

Futbolovski
26 şubat 2007 | fenerbahçeli taraftarlar, antalya'da bir taraftara küfür eden volkan demirel'i yaptıkları beste ve jöle ile protesto ettiler. (samandıra tesisleri)

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)