ikarus✨
pterolünü çıkra.
Артем
bu da sizin için örnek olarak tasarladığım petrol kuyusu bundan petrol çıkarılır,çıkarayım mı petrol? @ikarus
ikarus✨
bak arkadaşım, biz usül erkan bilen insanlarız, o girişte bi tatsızlık oldu onu unutalım, ben burda bana iyi bakılsın istiyorum, benim adım arif. al şu parayı arif abim bi kalıp beyaz peynir, biraz zeytin, bir ekmek, bir de tuvalet kağıdı istiyor de.
ikarus✨
bu halimizda da otantik desenler yoğunlukta olup, eli belindedir motifin ismi. samimiyetimle söylüyorum bunu dokuyan çocuk kör oldu. fiyatı çocuğun ameliyatı da dahil 5000 dolar.
ikarus✨
an itibariyle türkiye 'de görülen ilk corona vakası hayırlı olsun :( umarım gerekli tüm önlemler alınır ve bu iş çığırından çıkmadan süreç başarılı bir şekilde atlatılır. vakanın hangi şehirde görüldüğünün açıklanmaması beni bir miktar geriyor açıkcası :(
ikarus✨
bugün instada dolaşırken yeni evli ve benden yaşça küçük bir arkadaşımın paylaştığı bir fotoğrafa denk geldim. fotoğrafa bakıyorum, çimlerin üzerine serilmiş kırmızı kareli örtü, üzerinde hasır sepet, iki tane çay fincanı, çeşitli atıştırmalıklar, iki tane kitap, 4-5 tane mum ve bir tane fotoğraf çerçevesi gördüm. bir insan eşiyle piknik yapmaya giderken yanında neden fotoğraf çerçevesi taşır ki. abi delirdiler artık ya. şekil yapıcam diye düştükleri hallere bakın. kocaman fotoğraf çerçevesini yanında taşımış, gitmiş baş köşeye oturtturmuş.
ikarus✨
695
thor
sırayı karıştıranlara soğuk espri cezalı etkinlik.
ikarus✨
akşamın bu saatinde @admin ve @mayk ile oturduk "kıvanç" kelimesinin kökünün ne olduğunu tartışırken "kıvanmak" diye bir kelime olduğu öğrendim. sizce "ödünç" kelimesinin kökeni de "ödünmek" midir?
ikarus✨
bugün simitçi amca bana "okullar ne zaman açılıyor ufaklık" dedi. bomboş gözlerle adama baktığım için sanırım hemen arkasından "sen nasıl öğrencisin, okulunun ne zaman açıldığını bilmiyorsun" dedi. boş gözlerle bakmaya devam ettim, simitçi amca sıvamayı bitirip tüy dikme evresine geçti ve "ha anladım, sen lise terksin, okula gitmiyorsun" dedi. amca dedim, ben kurt cobain'in öldüğü yaştayım. ne lisesi, ne öğrencisi...
ikarus✨
herkese süüppeerr bir yıl diliyorum dedikodu ailesi. umarım bu yıl bindiğiniz tüm otobüslerde, tramvaylarda boş yerler bulursunuz, eşiniz dostunuz akrabalarınız size bol bol harçlık yollar, alttan kalan tüm derslerden geçersiniz, tek ders sınavlarınızın hepsini verirsiniz, bitirme projelerinizi başarıyla teslim edersiniz, tezlerinizi güzelce tamamlarsınız, kütüphanede uzuuun uzuuun bakıştığınız kişiyle konuşursunuz... ve tabi ki olmazsa olmazımız olan sağlık ve huzuru da diliyorum sizin için🙏🏻☺️
ikarus✨
today is monday
maestro
yine bomboş bir günü yaşamak zorunda kalıp gelecekteki güzel günlerin zamanından çaldık
ikarus✨
arkadaşlar şu kütüphanede ders çalışırken lütfen parmaklarınızı kıt kıt kıtlatmayın, n'olur. bakın rica ediyorum. hayır yani bir de esneme olayı gibi yayılıyor. biri parmak kıtlatmaya başlayınca arkasından 10 kişi daha hemen başlıyor çatır çutur parmak kıtlatmaya. bazıları var ki parmak ile kalsa iyi. tüm vücudunu boynundan ayak parmağına kadar kıtlatıyor. İçim gidiyor, yapmayın. telefonla konuşma, yüksek sesle ders çalışma veya şapır şupur bir şeyler yeme olaylarını çok şükür geride bırakmaya başladık, bir de şu parmak olayını çözersek muazzam olacak, mu az zam.
ikarus✨
meanwhile in samsun
hipokratinyegeni
biz tramvaydan inecekken ısrarla içeri girmeye çalışan ve orada küçük çaplı bir sıkışıklığa yol açan insanları gördükçe ben
ikarus✨
başta başöğretmenimiz mustafa kemal atatürk ve eğitim şehitleri olmak üzere tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun. bir çocuğun öğrenmesine vesile olmak, yetiştiğini görmek, öğrenmesine tanıklık etmek belki de dünya üzerindeki en güzeli şeylerden biri. ona öğrettiğiniz şeyleri özümseyip öğrendiğini gördüğünüz an hissedilen haz tarif edilemez. bir insan yetiştirmek, onu eğitmek, büyüdüğünü görmek, onun sorumluluğunu almak çok güzel bir his. bu mesleği hakkıyla yapan \yapacak tüm öğretmenlerin ve adayların günü kutlu olsun.
yeni nesil bizim eserimiz olacak...
ikarus✨
geceye bir birhan keskin şiiri bırakmak istedim. buraya koyuyorum, isteyen alsın.
...
yeni yeni kıştı. kollarım kendi
bacaklarımı sarmıştı. fotoğrafta görünmeyen
ışıklar vardı. sandalyenin ucuna oturmuştum.
gözlerim bacaklarıma dolanan kollarıma,
sonra bacaklarıma, sonra daha uzağa, salondan
da uzağa,
o yok yere bakıyordu.
...
hadi benim kırgınım
kışın bana yaptıklarından,
yazın beni öldüren yıldızlarından sonra
yitirdiğim mevsimler değil,
vaktim yok,
baktığım yerleri yaktım
içime ağladığım suları da içtim
az önce.
...
seni şimdi bir yabancı gibi karşıma alıp
sanki senden bahsetmiyormuşum gibi yapıp
sanki benden bahsetmiyormuşum gibi
hatta bir aşktan bahsetmiyormuşum gibi
fırtınayı ve huzuru anlatacağım sana.

yılları ve yolları, limanları ve fırtınayı
ve aşkın belki hiç adı geçmeyen kuzeyini
aşkın bu kuzeyden nasıl düşürüldüğünü,
artık sonsuza dek yitirdiğimizi
büyünün bitişini,hiç gerekmeyen yıllarda huzur,
çok gereken yıllarda da fırtına
nasıl yaşanır onu anlatacağım.

kalbim
ölü mevsimler gibisin
bir şeyin görünmeyen iyi yanları gibi
ama bitti mevsim,
bir başka yolcu yok sana
fark etmez gibisin.
kalbim
demir masanın küfü, örtünün yırtığı
camın kırığı, patlayan freni hayatımın
kalbim, anla, bitti mevsim
bir başka yolcu yok sana...
ikarus✨
1) "zeki müren de bizi görecek mi?"
2) "olmaz abi, donla sevişecek dedim. pornocu muyum ben? zaten olay köşkte geçiyor abi; aşçı bahçıvana, bahçıvan şoföre, şoför uşağa, sonra hepsi uşağa"
hipokratinyegeni
yav çok sıkıldım hadi bir etkinlik yapalım herkes en sevdiği cem yılmaz film ve ya gösteri repliğini paylaşsın :d benim hiç unutamadığım 2 tane var mesela.
1-malı arap faik'ten alıyorduk, karabük'te ikinci yükleme yapılıyordu. adana'ya kadar da ben kullanıyorudum kamyonu"
2-uzaylılar tarafından kaçırıldım,evet tarafından
ikarus✨
kalbi yine kırmızıya boyasak yayın açar mısın @admin ? :(
Police in Wonderland
yayınları özleyenler kalp butonunu kırmızıya boyuyor.
ikarus✨
kolay kolay kin tutan biri değilimdir. hatta birine kızsam 3 gün sonra ben buna neden kızmıştım yeaa amaaann diyip konuşmaya devam bile edebilirim. ya da olabildiğince ön yargılı yaklaşmamaya çalışırım insanlara, mümkün olduğunca iyi tanıdıktan sonra bi yargıya varmak isterim. kolay kolay da gıcık olmam, sevecen yaklaşırım. ama bi' eşik var. bazen öyle insanlara denk geliyorum ki o eşiği çoktan aşmış oluyorlar. yani o insanların gözlerinin üstünde kaşlarının olması bile beni rahatsız eder, yaptığı her hareket batar, söylediği her söz beni sinirlendirir. varlıkları bile bana rahatsızlık verir. bu çok nadir olur ama olur yani. heh işte, yine öyle birine denk geldim. allah affetsin ama elimden gelse.....
neyse eheh 😇
ikarus✨
dayak yemek isteyen varsa gelsin sahile iki tokat atayım. trafo gibiyim şuan zira
ikarus✨
bulaşık makinesini boşaltırken bıçağı dik bir şekilde ayağıma düşürdüm. yani bunun dünya üzerinde olma ihtimali nedir bilmiyorum ama benim o ihtimalin içinde olduğum kesin. nerde böyle abzürd bir ihtimal varsa kesinlikle benim başıma gelir zaten. çocukken de yemek yerken sandalyeden düştüğümde elimdeki çatal havaya fırlayıp sonra koluma saplanmıştı. ben bu olanları fizik kurallarıyla açıklayamıyorum kesinlikle. İlginç.