ikarus⚡
girilmeyen bir notum var, her gün not sistemini aşındırmak suretiyle sisteme girip duruyorum. derslerim bitip ödevlerimi teslim edeli 2 hafta oldu, hala tık yok. çıldıraaazaaammm hocam çıldıraazaammm
ikarus⚡
benim için bir eğitim öğretim dönemi daha başarıyla bitmiş oldu, darısı sizlerin başına dedikodu ailesi :) sanırım önceki gün son kez derse girdim. gerçi bunu en son söylediğimde ikinci bölümden de mezun olmuştum. neys, konumuz bu değil. hepinize başarılar diliyoruuuummm :)
ikarus⚡
sunum yapacağım salonda projeksiyonun kumandası çalışmıyor, bilgisayar salonun diğer ucunda, görevliye durumu anlattım, kumanda çalışmıyor, sunumu uzaktan ilerletemiyorum, bir çözüm bulabilir miyiz diyorum, bilgisayardan ilerletmeyi denediniz mi, klavyeden de ilerliyor biliyo musunuz diyor. vallahi bravo abicim, ben bunu nasıl düşünemedim. yalnız aynı anda hem sunum perdesinin önünde hem de salonun diğer köşesindeki bilgisayarın başında olmam zor olacak ama senin canın sağ olsun...
ikarus⚡
canım mor ve ötesi konserine gitmek çekti. ama 3 kere falan sevda çiçeğini söyleyeceğiz, tamam mı?
ikarus⚡
bugün kalabalık bir alışveriş merkezinde kasa sırasında beklerken iki kızın konuşmalarına şahit oldum. biri diğerine "haticenin sevgilisi hatice'yi terketmiş" dedi. diğer arkadaşı da "hangisi terketmiş " diye sordu. nasıl ya? sevgilisi terketmiş işte hangisi diye soru mu olur diye içimden geçirdim. konuşmanın devamında da "üçü birden terketmiş kızıııaammm" diye bir cümle geldi. vallahi aklım almıyor. nasıl yapabiliyorlar böyle şeyleri. nasıl ya? nasıl?
ikarus⚡
"nilüfer" in 'her şeyi al, bana beni geri ver' kısmındayım.
ikarus⚡
bir arkadaşım var, sürekli iletişim halinde değiliz ama garip bir şekilde ne zaman canım sıkkın olsa bundan hiç bahsetmediğim ve bilmediği halde bana "iyi misin, her şey yolunda mı" diye mesaj atıyor. bu akşam yine aynısı oldu ve bu sefer "nasıl olduğunu, nasıl hissettiğini senden başka bilen var mı?" diye bir soru sordu. açıkcası bu soru bende soğuk duş etkisi yaptı. çok doğru ve mantıklı bir soru. düşünmeye başladım, nasıl olduğumu gerçekten benden başka bilen biri var mıydı...
ikarus⚡
bu gece erken uyuyacağım
bu gece erken uyuyacağım
bu gece erken uyuyacağım
01:40
bu gece erken uyuyacağım
bu gece erken uyuyacağım
ikarus⚡
yakın bir arkadaşımın (yaşıtız) ikinci kez anne olacağını öğrendiğim şu dakikalarda odamda kendi kendime ayağımda balon sektirmece oynuyorum. ben bir yerlerde çok büyük yanlış yaptım ama o yanlışla yüzleşmeye cesaretim de yok. neys.
ikarus⚡
deli gibi uykum varken bir türlü uykuya dalamama sorunsalı... yedin bitirdin beni
ikarus⚡
bir özel dersi daha "ya ben sizi daha büyük birisi olarak düşünmüştüm, pardon ama yaşınız kaç" serzenişleri ve ardından gelen soru soran gözler ile bitirdim. bu zamana kadar tüm özel derslerimde bu oldu ve korkarım bundan sonra da olmaya devam edecek😔
ikarus⚡
evlilik teklifi beklerken ayrılık konuşmasıyla karşılaşan arkadaşına nasıl evlilik teklifi aldığını ballandıra ballandıra bir saat anlatmak mı... ben öyle ölmem bence füze at arkadaşım. İnsan gerçekten hayret ediyor doğrusu
ikarus⚡
erken teşhis gerçekten hayat kurtarıyormuş arkadaşlar. bunu hep duyardık ama insan başına gelince gerçekten bu sözün kıymetini ve önemini anlıyor. sağlığınızı ihmal etmeyin. dersler, sınavlar, arkadaşlar, sevgililer, para, iş,statü... sağlığınız yerinde olmazsa bunların hiçbir önemi yok.
ikarus⚡
bulunduğumuz ortamlarda çalışan insanlara bir "günaydın" ya da "kolay gelsin" demek çok zor olmasa gerek ki bu davranış bize 100 misli ile geri dönüyor çoğu zaman. başımdan geçen bir olayı kısaca anlatmak istiyorum.
kısa bir süre önce yaklaşık 1 hafta hastanede kalmak zorunda kalmıştım. bu süre zarfında hemşiresinden doktoruna, hasta bakıcısından temizlik personeline kadar o servisin tüm çalışanlarını gözlemleme fırsatım olmuştu. hemşireler ve doktorlar zaten işlerini iyi takip edip ilgili davranıyorlardı, ben de temizlik personellerini gözlemlemeye karar verdim. rutin temizlikleri sırasında hal hatır sordum, kolay gelsin dedim ve hani en basitinden sildiği yerlere daha kuruman basmadım. bunlar çok basit şeyler bakıldığı zaman. bir de bunların hiçbirini yapmayıp bu personellerin yüzüne bile bakmayan hasta yakınları vardı. İnanır mısınız ben sırf bu şekilde davrandım diye neredeyse 2-3 saatte bir çarşaflarımız değişiyordu,odamız gün içinde 2 defa siliniyordu, el dezenfektanımız daha bitmeden bile yenileniyordu, fazladan 2 yastık daha alabildik, gece üşüyünce battaniye bulabildik, çayımız kahvemiz eksik olmadı... tüm bunları sadece bir "kolay gelsin" ve "nasılsınız" ile yaptım. şimdi belki size bunlar zaten olması gereken, normal seylermis gibi gelebilir ama insan 1 hafta gibi bir süre hastanede kalınca bu anlattıklarım birer nimet sayılabilir. ya da ben uzun zamandır "insanlık namına" pek bir şey görmüyorum :)
çok uzattım. demem o ki hayat zaten yeterince zor, insanın mutsuz olması için bir çok neden var, bari biz birbirimize yardım edelim, iki güzel söz bir sıcak gülümseme ile birbirimizin hayatında fark yaratabiliriz. siz birine güleryüz gösterdiğinizde mutlaka bunun karşılığını alırsınız. tamam kabul ediyorum çok büyük mutluluklar değil bunlar ama hangimizin hayatında her gün mutluluktan ağlayacak derecede büyük mutluluklar yaşanıyor ki? böyle böyle küçük şeylerle en azından yarıştan kopmamış oluyoruz.
kısaca anlatıcam dedim olay nerelere geldi :)
ikarus⚡
incelediğim tezlerin "teşekkür" kısımlarını okumayı özellikle çok seviyorum. orda yazan "sevgili eşim" , "biricik sevgilim" , "yol arkadaşım" gibi ifadeleri okuyup okuyup duygusala bağlıyorum.
ikarus⚡
her şey iyi olmak zorunda değil. her zorluğun sonunda ferahlamama ihtimalimiz de var. her acımız da dinmez ayrıca. her şey yoluna girmeyedebilir. olabilir bunlar. bunların hepsi mümkün. sürekli kendimizi kandırıp "her şey iyi olacak" moodundan çıkıp kötü şeylerin de başımıza gelebileceğini ve bunların da her zaman üstesinden gelemeyeceğimizi farkettiğimiz zaman biraz daha iyi hissedebileceğiz. bifaz daha az üzüleceğiz. biraz daha az canımız yanacak.
ikarus⚡
size tavsiye; lisansı okuduğunuz bölümde yüksek lisans yapın ve hocaların size karşı yaklaşımlarındaki dağlar kadar farkı görün...
ikarus⚡
arkadaşlarının derdini sıkıntısını dinleyip onlara çözüm yolları bulmaktan kendi derdini,sıkıntısını düşünemeyenler ve çözüm yolu bulamayanlar el kaldırsın ✋
ikarus⚡
canımız kanımız beşiktaş'ımızın şampiyonluğunu kutlamak için siteye 3 yıldız ekleyen büyük beşiktaşlı admin e de kocaman bir alkış :d nice "şeref"li şampiyonluklara!
ikarus⚡
bugün tramvayda şahit olduğum bir durumu sizinle paylaşmak istiyorum, istiyorum çünkü bir benzerini siz de yapmayın diye. tramvayla yolculuk yaparken tramvayın bir durağa yaklaşmasıyla başladı her şey. duraktaki bir çift önce öpüşüp koklaşarak birbirlerine veda ettiler. erkek arkadaşından ayrılan kız yanımdaki boş koltuğa oturdu ve tramvay duraktan ayrılır ayrılmaz telefonuna sarılıp sevgilisini aradı. önce erkek arkadaşını "bir bayanın" yanına oturduğuna ikna etmeye çalıştı. bu ikna 5-6 dk kadar sürdü. erkek arkadaşı ikna olmamış ki , kızın verdiği cevaplardan anladığım üzere kanıt niteliğinde fotoğraf istedi ve konuşma "tamam birazdan çekip atarım" ile bitti. 2 dk sonra telefon kapandı ve kız çaktırmadan yanında "bir bayan" oturduğunu kanıtlamak için benim fotoğrafımı çekmeye çalıştı. ben durumun farkına varınca yüzümü tamamen kıza dönerek sadece suratına baktım ve kafamı salladım. kız o anda benim durumu fark ettiğimi anladı ve alelacele telefonu indirip yeniden erkek arkadaşını aradı ve fısır fısır konuşmaya devam etti. 2 durakta bir de durak isimlerinin fotoğrafını çekip erkek arkadaşına yolladı. tüm bunları nerden biliyorsun, milleti mi takip ediyorsun derseniz de, tüm bunları o kadar aleni bir şekilde yapıyor ki anlamamak için aptal olmak lazımdı. yahu böyle şeylere ne gerek var ? kendisini neden bu kadar "aptal" ve "acınası" duruma düşürüyor anlamıyorum. sevgili olmak bu değil arkadaşlar. yapmayın gözünüzü seveyim,dışardan çok komik görünüyorsunuz. ellerinde gelse sevgilisinin boğazına çip takıp dışarıya öyle yollayacak insanlar var. birbirinize bu kadar güvenmiyorsanız siz neyin sevgisinde bahsediyorsunuz ki ? sevgi olamaz çünkü bu, olsa olsa alışkanlık falandır yani. neyse, çok uzattım. sonuç olarak, kimse için kendi benliğinizi tamamen yitirip komik durumlara düşmeyin güzel kardeşlerim. birbirinize güvenmeyi ve saygı duymayı öğrenin ilişkinizin en başında. gerisi hallolur zaten.