mariapuder
mültecilerin durumunu gördükten sonra kafamda sadece ve sadece bir soru belirdi;insanoğlu neden kendini ve birbirini sınırlandırıyor?bu sınırlar görünür ve görünmeyen şekilde ülke sınırları görünür halde ve biz bu lanet sınırdan mültecileri geçiremiyoruz ama bunun temelinde de görünmeyen sınırlar; bizim körlüğümüzden kaynaklı saçma fikirler var...yaşadığımız evren sınırsızken biz neden sürekli sınırlar çerçevesinde yaşıyoruz insanı çıldırtan da bu sınırlar. sabahtan beri buna kafa yoruyorum ve anlamıyorum yardım edin arkadaşlar bana lütfen.

Yorumlar

pisman
sinir dedigimiz sadece haritalarin ustundeki kirmizi belirgin cizgilerden ibaret degil bence.. renk lisan giyinis bicimi inanc bunlarin hepsi aslinda birer sinirdan ibaret.. ama farkedemedigimiz bir sey var herkesin ortak tek ismi olan İnsanlik.. biz insanligi unutmaya calismak icin ortaya cikarttik sinirlari herkesle ayni olmak fitrata ters geldiginden otekilestirdik bazilarini..demem o ki tekrar insanligi hatirlasak asilacak belki bu sorunlar.. ne kucucuk 3 yasinda ki cocuk kiyiya vuracak ne de yine o 3 yasinda ki cocuk annesiz babasiz kalacak..
mariapuder
ötekileştirmeyi fıtratan ziyade bizlerdeki önemli biri olma arzusuna (bu da neyse ki herkeste yok )bağlıyorum bazen çünkü yaratılıştan böylesine zararlı bir özelliğin bize verileceğine inanmıyorum bu arzu yüzünden güç dengelerini bozarak sosyal eşitsizliği getirdik bunun sonucunu da geçmişten günümüze görüyoruz aslında tüm bu olanlar için çok fazla sebep var ama ben temelini merak ediyorum